Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ironman, a ja nie. Kto przerabiał (choćby teoretycznie) jak w Polsce działa lobbing i grupy interesu to dobrze wie, jaka to jest prowizorka. Inni czytają gazety :wink:

 

Co do istnienia jednej platformy, to jest różnica między przejęciem jednej platformy przez drugą, a sytuacją gdzie została jedna, bo konkurencja upadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ktoś ma bezprzewodowy splitter uprawnień i niezależne dekodery w domu? Czy po migracji na nc+ będzie można nadal używać takiego rozwiązania, czy zostanie narzucona technologia n?

 

zostajesz ze sprzętem tym co masz........

Czyli rozumiem, że nawet jeśli podpiszę umowę na nowych zasadach nc+ to będę mógł nadal używać swojego sprzętu?

 

 

Pomyśl logicznie. Multiroom na zasadach Nki nie wynika z chęci czegoś tam wykluczenia a z chęci wypchnięcia zapasów magazynowych. Do tego można spekulować o dalszych dostawach zakontraktowanych przez Nkę. Wiadomo że nie przybędzie wielu abonentów a za 2 lata te ADB nowoczesnymi nie będą.

MR ala Cyfra+ w postaci samych kart nie oznacza że tylko w ten sposób można zafundować znajomej w innym mieście/kraju pakiet. To samo jest możliwe w multiroom ala N. Nawet więcej można podzielić. Jedyna przeszkoda to ew. brak dostępu do forwardowania portów choć to tylko utrudnienie i na to jest obejście.

 

Nowa platforma nie będzie z musu odbierać sprzętu. Jaki sens ponosić koszty odnawiania sprzętu.

 

Na koniec - wszystko jeszcze zależy od systemu prowizji. W Cyfrze+ to co było korzystne dla abonenta było najmniej korzystne dla sprzedawcy.

 

Na razie rewolucji w kodowaniu nie będzie. Conax CAS7 będzie parowany bo nie ma innego wyjścia - system jest b. dziurawy. Nagravison dawało możliwość zablokowania skradzionego terminala. Gdyby C+ chciało blokować np. sharing dawno by to zrobił. Na razie przyszykowano licznik ECM w trybie SECA.

Sprzęt zostaje więc jaki jest. A za dwa lata to bardzo wiele może się zdarzyć na rynku CA. Mediaguard na kartach Cyfry+ to tylko prowizorka dla zapewnienia zgodności kodowania nadawcy ze starym sprzętem i tym własnym części abonentów.

 

Ponadto nikt nie będzie idiotą aby wszystkie etapy fuzji zrobić jednocześnie. Najpierw ujednolicenie oferty kanałowej, potem migracja abonentów. Kolejny krok to ew, redukcja nadawania via DVB-S. na końcu będzie majstrowanie z CA i integracja baz danych abonentów. Radzę sięgnąć pamięcią do fuzji Cyfra+ / WizjaTV, młodsi stażem mogą popytać.

 

Mniej zbędnych emocji już tylko 48 godzin spekulacji co do cen i kilku szczegółów bo sporo wynika ze zmian na transponderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w bliższej przyszłości nc+ może zostać sprzedana a jeśli tak to ciekawe komu. 8)

 

1. Dopiero jak w pełni zakończa fuzję, a do tego sporo brakuje. Nikt nie kupi czegoś rozgrzebanego.

2. Np. NDS (sky) ale wtedy gdy będzie w tym kraju tylko jedna dominująca platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ironman, a ja nie. Kto przerabiał (choćby teoretycznie) jak w Polsce działa lobbing i grupy interesu to dobrze wie, jaka to jest prowizorka. Inni czytają gazety :wink:

Wydźwięk i ton był zupełnie inny:-). To ja jestem w ocenie Szanownego Kolegi jednym z tych nielicznych, który tak nie funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to znak, że nc+ już tuż tuż. Będę migrował.

No to życzę ci miłego lotu. :P

Ja z decyzją o migracji do nc+ wstrzymam się do czasu, aż ujawnione zostaną wszystkie szczegóły nowej platformy, tj. pakiety i ich ceny oraz, co dla mnie najważniejsze, czy jako obecny abonent CYFRY+, będę mógł migrować do nc+ pozostając na własnym sprzęcie, w tym z usługą Multiroom w postaci dwóch niezależnych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do istnienia jednej platformy, to jest różnica między przejęciem jednej platformy przez drugą, a sytuacją gdzie została jedna, bo konkurencja upadła.

 

Ale jaka konkurencja? Na poziomie najniższych cenowo pakietów konkurencją i to silną jest NTC a nie druga platforma sat czy kablówka. Co do pozostałej reszty widać chęć podziału rynku - czyli oligopol.

Polsat ma inne kłopoty, większe niż NC+ (kłopoty z płynnością gotówki i sytuacja na Cyprze). Łykanie jak leci kanałów po Cyfrze+ oznacza tez większe koszty.

Obydwie platformy oberwą obecną sytuacją. Wygra ten co może dłużej dopłacać do biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego ?? nc+ brzmi ok. Nazwy już nie zmienią nie po to wydają kasę na reklamy nc+ żeby zmieniać nazwę na inną. Klient się przyzwyczaja i tyle. Było i będzie nc+

 

Nowa Cyfra+ tez tylko była na pewien czas.

Klient to przyzwyczaja się do oferty a nie nazwy.

Nazwa nc+ ma wykorzystać potencjał marki n. Nic poza tym. Sprytne posunięcie każdy sobie dowolnie zinterpretuje. Za pewien czas mało kto będzie pamiętał nazwy Cyfra+ i N. Za to nadal istnieć będzie marka Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny artykul o fuzji na wp.pl tylko ciekawi mnie dlaczego zatytulowali ten artykul na glownej stronie jako: ,,Masz cyfre? To moze byc dla ciebie bardzo zla wiadomosc''

 

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,C ... omosc.html

 

Głupoty tam wypisują : "Z dotychczas podanych informacji wynika, że największe zmiany czeka pakiet Canal+. W jego skład wejdą: Canal+, Canal+ Family, Canal+ Family 2. Znikną Canal+ Gol i Canal+ Weekend. Najprawdopodobniej zostaną one przeniesione do nSport HD. " :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Będzie konieczność zmiany anten, na te większe? :)

Zawsze mozna wymienic na wieksza w szczegolnosci jezeli by to sie odbywalo za nie wielka cene ale jezeli do tej pory wszystko ci odbieralo czy to z cyfry, nki czy z polsatu to nie sadze zeby robilo to wielka roznice w nc+. Oczywiscie zawsze jest lepiej miec srednice anteny 80, 100 baa 120 do odbioru HD kanalow - szczegolnie jak pada deszcz.

Kolejny artykul o fuzji na wp.pl tylko ciekawi mnie dlaczego zatytulowali ten artykul na glownej stronie jako: ,,Masz cyfre? To moze byc dla ciebie bardzo zla wiadomosc''

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,C ... omosc.html

Głupoty tam wypisują : "Z dotychczas podanych informacji wynika, że największe zmiany czeka pakiet Canal+. W jego skład wejdą: Canal+, Canal+ Family, Canal+ Family 2. Znikną Canal+ Gol i Canal+ Weekend. Najprawdopodobniej zostaną one przeniesione do nSport HD. " :lol2:

Ciekawi mnie skad ten redaktor szanony pan Jakub Wołosowski Redaktor Serwisów Ekonomicznych WP.PL ma takie kosmiczne newsy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...