Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiacie się jakie Canal Plusy będą w nc+ i w jakich pakietach, jakie inne kanały a ja przypuszczam że motywem przewodnim konferencji będzie tablet i ekscytacja perspektywami jakie daje internet. Możliwość oglądania wszystkich kanałów online, pojedynczych programów itd. W końcu w nc+ maczają palce spece od nowej generacji :) No i hasło nc+ to nowa definicja rozrywki. Może nawet nc+ wypuści jakiegoś nc+pada? :) Platforma satelitarna może odgrywać rolę drugoplanową. Tak jak n musiało myśleć przyszłościowo i postawić na HD i dekodery DVB-S2 tak teraz nc+ musi stawiać na coś co będzie się dynamicznie rozwijało w ciągu najbliższych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś mądra głowa pomoże mi co mam zrobić?

Posiadam w tej chwili N i Cyfrę+ (N umowa do stycznia 2014, Cyfra+ na wypowiedzeniu do 31 marca 2013)

W N posiadam pakiet MiniFul + MR Premium a w Cyfra+ Canal+ Compact + MR.

Przed chwilą dzwonili do mnie z Cyfry+ z ofertą przedłużeniową. Oferują Canal+ Superpremium za 99 zł z umową na 13 m-cy + MR za 0 zł + dekoder za 0 zł bez opłat za dzierżawę + Nsport i MGM na pół roku. Gwarantują również przejście do nc+ do końca kwietnia.

I pytanie co zrobić? Czekać na nc+ i migrować z N czy przedłużać z Cyfrą+ i migrować z niej a z N rozwiązać umowę, ponoć ma być taka możliwość... Dodam tylko że w nc+ chciałbym rozszerzyć MR o dodatkowe dwa dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W APS na szkoleniu była mowa że mamy oferowac głównie ADB....jako podstawę.I migrujący mają mieć ADB...nie było to jednoznacznie określone ale dotyczyło 2kart z multiroom....Że jak mamy klienta który zmienia na NC+ to mając multiroom mamy namawiac do zdania 2 kart i wydać 2 adb...Ale to dalej jest jeden wielki bajzel...w kwestii multiroom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, ze nie ma gdzie sportu upchac, ze jest tylko jeden sport, a zapominacie, ze kiedy bedą rozgrywki LM itd mozna zawsze uruchomić na ta potrzebę dodatkowe kanały. Tak jak to z powodzeniem robiono w n. Więc nie martwcie sie, ze bedzie tylko jeden canal sport. Zobaczycie ze sprawdza sie moje słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea tego całego przedsięwzięcia jest taka : powstaje nowa platforma i w niej będa "nowe" programy, czy też rebrandingowane, więc uważam, że abonenci Canal + Cyfrowego i Telewizji N nie mogą się spodziewać tego, że nagle właczą im wzajemnie paczkę Canal + z jednej strony oraz Discovery Historia, Discovery HD, i inne autorskie programy N-ki; żeby tak mieć, to trzeba emigrować :) Co będzie później i kiedy nastąpi "likwidacja" Cyfry i N-ki to interesujące i sam jestem ciekaw jako prawnik, co będzie z umowami juz zawartymi, a co gorsza, ostatnio przedłużonymi. Owszem, możliwe jest,że każdy taki obecny abonent Cyfry i N-ki stanie się automatycznie abonentem Nc+, ale jak zostanie skonstruowana oferta, to wielka niewiadoma chyba i myślę, że jest to błąd marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie emocje jak na grzybobraniu. Ludzie, oferta będzie naprawdę atrakcyjna, trochę cierpliwości i w czwartek wszystko będzie jasne. Bez żadnych przypuszczeń, bo 80 % z Was jest w błędzie co do typowań. Pracuję w branży medialnej już od wielu lat, a takiej napiętej sytuacji jak tu, to nigdy nie widziałem... Wiosna idzie, czas na spacerki i świeże powietrze :):)

 

Zakładam, że konkretów nie podasz/nie wiesz. Ale może jakieś prognozy co do cen znasz? Czy generalnie będzie drożej czy bez zmian, a może taniej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, ze nie ma gdzie sportu upchac, ze jest tylko jeden sport, a zapominacie, ze kiedy bedą rozgrywki LM itd mozna zawsze uruchomić na ta potrzebę dodatkowe kanały.

 

Już nie można. Ze względu na sieci kablowe. Abonent Canal+ płacący za pakiet w kablu ma otrzymać PEŁNĄ ofertę. A to oznacza, że trzeba wykorzystać kanały własne. Zresztą, tych dni z rozgrywkami nie jest byt dużo, by nie można poświęcić paru godzin na innych kanałach (oprócz Canal+ Film).

 

@ Miś Baribal : Podobno w kablówkach ma być jeden, pełny pakiet Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby stworzono trzy kanały FILMOWE oraz trzy kanały SPORTOWE to wtedy podział paczki MIAŁBY sens.

Ale wszystko wskazuje na to, że będzie INACZEJ bo które kanały miałyby niby tworzyć paczkę sportową ? Canal+Sport, Canal+Family, Canal+Family 2 ?

Przecież to jest tak bez sensu, że aż nierealne by kanały FAMILY wchodziły w skład paczki sportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą kwestią jest to czy będzie faktycznie jedna paczka Canal+, czy może zostanie rozbita pomiędzy sportem a filmem. Ja stawiam raczej na tę pierwszą opcję, tym bardziej jeśli faktycznie Canal+ Family będzie kanałem ze sportem i serialami.
Oj chyba paczka Canal+ będzie rozbita a sądzę tak po rozmowie sondującej 12.02 gdzie konsultant zapytał mnie co bardziej preferuje sport czy film gdzy odpowiedziałem,że równo to to będzie zestaw 6 kanałów Canal+ z najlepszymi wytwórniami i sportem.Chciałbym na tym miejscu przypomnieć fragment dość obszernego posty ironman=a z jego rozmowy z 19.02 a dot właśnie paczki Canal+
Canal+ ma być zorganizowany w 3 segmenty:

CANAL+ SILVER, CANAL+ GOLD i CANAL+ PLATINUM

 

I jeśli będę chciał oglądać pełną ofertę sportową będę musiał wybrać ofertę Platinum, gdzie będzie sześć kanałów Canal+ tj. Canal+ Family, C+ Family 2, Canal+ film, C+ film2, Canal+ i Canal+ sport. Wszystkie 6. kanałów dostępne tylko w C+ Platinum m.in. z tego względu, że kanały nPremium połączą się z Canal+ i będzie to jeden nowy produkt (takie sformułowanie usłyszałem od niej). Szanowna Pani zaproponowała, następujące warunki - na okres 18. miesięcy umowę na pakiet Canal+ Platinum w cenie 99 zł (cena gwarantowana na cały okres tej umowy). Jeśli komuś będzie zależało tylko na kanałach filmowych tj. Canal+ film będą dostępne one bez sportu z C+ w pakiecie Canal+ Silver w cenie 79 zł.

 

W Canal+ Platinum miałbym m.in. LM jak i zarówno ligę włoską. Wypytałem ją o Naszą Ekstraklasę i ... Ona na to, że w pakiecie Silver będą po 1 meczu z piątku, soboty i niedzieli. Całość danej kolejki -

wszystkie mecze będą już w pakiecie C+ Platinum. Żużel na nSport (nie wiem czy dotyczyło GP - nie chciałem stresować Pani z C+ tym pytaniem). Pakiet Gold będzie zawierał (ma zawierać) 4 kanały Canal+ family, family2, film i film2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - jeżeli kibic wykupi pakiet sportowy (CANAL+Sport) z nadzieją zobaczenia wszystkich interesujących go meczów, a potem w praniu okaże się, że wiele meczów przesuną do kanałów będących w pakiecie filmowym (Canal+, Canal+Family, Canal+Family2), którego owy kibic nie ma, no to ... będzie bardzo źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wprowadzone aneksy do obecnych umów, najprostsza forma.

Tak, aneksy, ale najistotniejsza jest odpowiedź na pytanie, co stanie się ze spółkami Canal + Cyfrowy i ITI. Jeżeli mają sie połączyć, czy w jakiś inn sposób przekształcić, to jest cała procedura wynikająca z kodeksu spółek handlowych i czas:) A`propos, z ciekawości zajrzę do KRS i zobaczę czy są jakieś wpisy odnośnie przekształcenia czy likwidacji; to są kwestie ważne dla dalszego bytu zawartych umów :) Na dobrą sprawę w obliczu przekształcenia to operatorzy powinni je wypowiedzieć, może byc też tak, że plan przekształcenia zakłada, że umowy zostaną przejęte przez nową spółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - jeżeli kibic wykupi pakiet sportowy (CANAL+Sport) z nadzieją zobaczenia wszystkich interesujących go meczów, a potem w praniu okaże się, że wiele meczów przesuną do kanałów będących w pakiecie filmowym (Canal+, Canal+Family, Canal+Family2), którego owy kibic nie ma, no to ... będzie bardzo źle :)

 

Ja i tak nie wierzę do końca w to, że na Family będą mecze. Jednak mimo wszystko sugeruję się profilem tego kanału za granicą. Dlaczego dla Polski mieliby robić wyjątek? Jeśli wprowadzają jakąś nową markę to jednocześnie wprowadzają nowy format, z którym ta marka jest powiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - jeżeli kibic wykupi pakiet sportowy (CANAL+Sport) z nadzieją zobaczenia wszystkich interesujących go meczów, a potem w praniu okaże się, że wiele meczów przesuną do kanałów będących w pakiecie filmowym (Canal+, Canal+Family, Canal+Family2), którego owy kibic nie ma, no to ... będzie bardzo źle :)

 

dlaczego? teraz ci co maja tylko opcje Canal+Sport (garstka abo) na czas trnasmisji sportowych maja odkodowany Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ze kiedy bedą rozgrywki LM itd mozna zawsze uruchomić na ta potrzebę dodatkowe kanały. Tak jak to z powodzeniem robiono w n. Więc nie martwcie sie, ze bedzie tylko jeden canal sport...

Słuszna uwaga. Bo skoro kanały npremium od 1 do 4 (chyba takie jest ich nazewnictwo) zostają formalnie wchłonięte przez Canal+ to logicznie rzecz biorąc nowy organizator platformy nc+ nie traci koncesji na nadawanie tych kanałów od N, nawet jeśli nie są one na co dzień aktywne i np. pod nową nazwą, przy natłoku wydarzeń sportowych danego dnia kanały można swobodnie uruchomić. Czy tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wprowadzone aneksy do obecnych umów, najprostsza forma.

Tak, aneksy, ale najistotniejsza jest odpowiedź na pytanie, co stanie się ze spółkami Canal + Cyfrowy i ITI. Jeżeli mają sie połączyć, czy w jakiś inn sposób przekształcić, to jest cała procedura wynikająca z kodeksu spółek handlowych i czas:) A`propos, z ciekawości zajrzę do KRS i zobaczę czy są jakieś wpisy odnośnie przekształcenia czy likwidacji; to są kwestie ważne dla dalszego bytu zawartych umów :) Na dobrą sprawę w obliczu przekształcenia to operatorzy powinni je wypowiedzieć, może byc też tak, że plan przekształcenia zakłada, że umowy zostaną przejęte przez nową spółkę.

 

Zarówno Canal+Cyfrowy jak i ITI Neovision będą istniały dalej. Będą dostawcami usługpod wspólnym brandem nc+. Nie przekształcą się, żadna nie zostanie zlikwidowana, żadna też nie zostanie przejęta przez drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkole każą Ci wciskać adb?no proszę Cię..daruj już sobie na prawdę. Moderatorzy chyba omijają ten temat.

Nie wiesz to sie moze nie wypowiadaj ;P owszem jest cisnienie na dekodery ADB...

Spokojnie ja to wiem, ale piszę po raz drugi chyba, że kaspian to jedna z forumowych wróżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ze kiedy bedą rozgrywki LM itd mozna zawsze uruchomić na ta potrzebę dodatkowe kanały. Tak jak to z powodzeniem robiono w n. Więc nie martwcie sie, ze bedzie tylko jeden canal sport...

Słuszna uwaga. Bo skoro kanały npremium od 1 do 4 (chyba takie jest ich nazewnictwo) zostają formalnie wchłonięte przez Canal+ to logicznie rzecz biorąc nowy organizator platformy nc+ nie traci koncesji na nadawanie tych kanałów od N, nawet jeśli nie są one na co dzień aktywne i np. pod nową nazwą, przy natłoku wydarzeń sportowych danego dnia kanały można swobodnie uruchomić. Czy tak!

 

Uruchomienie nowego kanału tak "just like that" wcale nie jest takie proste. To koszta, masa formalności itd. Jeśli likwidują kanały i nie zastępują ich niczym nowym to, miejsce na nie przepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wprowadzone aneksy do obecnych umów, najprostsza forma.

Tak, aneksy, ale najistotniejsza jest odpowiedź na pytanie, co stanie się ze spółkami Canal + Cyfrowy i ITI. Jeżeli mają sie połączyć, czy w jakiś inn sposób przekształcić, to jest cała procedura wynikająca z kodeksu spółek handlowych i czas:) A`propos, z ciekawości zajrzę do KRS i zobaczę czy są jakieś wpisy odnośnie przekształcenia czy likwidacji; to są kwestie ważne dla dalszego bytu zawartych umów :) Na dobrą sprawę w obliczu przekształcenia to operatorzy powinni je wypowiedzieć, może byc też tak, że plan przekształcenia zakłada, że umowy zostaną przejęte przez nową spółkę.

 

Fuzja, połączenie powoduje, że dwa lub więcej podmioty prawne tworzą nowy twór prawny, a same tracą swą podmiotowość. Koncesje, licencję i także np. zobowiązania obydwu podmiotów przechodzą na nową spółkę powstałą z połączenia. Takim zobowiązaniem są właśnie umowy obydwu operatorów.

 

P.S. Witam kolegę po fachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zarówno Canal+Cyfrowy jak i ITI Neovision będą istniały dalej. Będą dostawcami usługpod wspólnym brandem nc+. Nie przekształcą się, żadna nie zostanie zlikwidowana, żadna też nie zostanie przejęta przez drugą.

 

I to jest właśnie bardzo ciekawe. Czy kiedykolwiek te spółki się połączą? Jak wygląda sprawa własności ITI Neovision? Gdzie byli abonenci Cyfry+ będą mogli zwracać się o pomoc, przedłużać umowy itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...