Skocz do zawartości

ABONAMENT i nowe programy w TVP


jan24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w okolicy Nowego Sącza i odbieram TVP1, TVP2, TVP3, i Polsat. W związku z tym nasuwa mi się następujące pytanie: teoretycznie wszyscy powinni, a przynajmniej ja płace abonament telewizyjny. Pieniądze te przynajmniej w części wykorzystywane są do tworzenia nowych programów np.: TVP KULTURA, TVP SPORT, a zapowiedzi jest jeszcze więcej. Czyli co wykorzystując nasze pieniądze tworzy się programy, do których nie mamy dostępu, no chyba, że staniemy się abonentami którejś z platform cyfrowych i to jeszcze nie wiadomo, której, albo abonamentami TV kablowej są to oczywiście usługi dodatkowo płatne. I nie wiem, kto tu, kogo w konia robi, ale wychodzi na to, że to ja, czyli my wszyscy, którzy płacimy abonament jesteśmy jeleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura jest kanałem niekodowanym, a przekaz satelitarny wymusza brak częstotliwości w analogowej TV naziemnej (oszczędza się je z uwagi na plany uruchomienia DVB-T). Niestety co do TVP Sport to prawda - mimo iż abonament płacimy dostępu nie mamy. TVP tłumaczy, że jest to projekt komercyjny i nie jest finansowany ze wpływów z abonamentu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport w zamierzeniu ma być przede wszystkim finansowany z emisji reklam i przychodów z tytułu opłat za reemisję stacji w ramach sieci kablowych i platform cyfrowych. TVP Sport to typowo komercyjne przedsięwzięcie, u którego podstaw nie leży żadna misja społeczna (jak w przypadku innych projektów TVP, chociażby TVP Kultura).

źródło: TVP

A abonament RTV i tak trzeba płacić :D:wink::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem jest słoweńska telewizja publiczna która nadaje FTA na HotBird. Koduja tylko wybrane pozycje programowe. Warto tutaj wspomnieć że Słowenia nie jest bogatym krajem takim jak Włochy, Niemcy czy Francja i ten kraj jednak stać na nadawanie FTA swoich kanałów publicznych.

Okazuje się że wystarczy chcieć a można zrobić wszystko. A w Polsce no cóż, tworzy się nowy kanał i za wszelką cenę trzeba go zakodować, nie liczy się Abonent, liczy się tylko zysk z tego Abonenta.

 

PO pierwsze abonament płacimy za to że.......posiadamy odbiornik TV!!:[Neutral Shocked poprostu masakra nie wiem kto jest taki mądry i to wymyślił:/...

To jest właśnie bardzo głupia sytuacja, przecież TVP nam nie finansuje telewizorów, to my sami za własne pieniądze taki sprzęt kupujemy. Więc nie powinniśmy płacić jeszcze komuś za jego użytkowanie. Przecież wcale nie muszę oglądać TVP, są też inne programy, znacznie ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PO pierwsze abonament płacimy za to że.......posiadamy odbiornik TV!!:[Neutral Shocked poprostu masakra nie wiem kto jest taki mądry i to wymyślił:/...

To jest właśnie bardzo głupia sytuacja, przecież TVP nam nie finansuje telewizorów, to my sami za własne pieniądze taki sprzęt kupujemy. Więc nie powinniśmy płacić jeszcze komuś za jego użytkowanie. Przecież wcale nie muszę oglądać TVP, są też inne programy, znacznie ciekawsze.

Abonament za telewizję publiczną to stwór jeszcze komunistyczny i nikt, do tej pory, nie wymyślił mądrzejszego. Jak się na to popatrzy z boku, to wyglada to tak, jak kolejna rata, za wcześniej już opłacony gotówką telewizor. Śmieszne napewno to nie jest, bo to, kolejne nasze pieniądze :twisted::twisted:

 

-pozdrawiam :lol: -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie nowych kanałów tv publicznej nie ma większego sensu dopóki nie wprowadzi się dvb-t, bo tylko tak można je efektywnie transmitować: Analogowe nadajniki odpadają (koszty i opór krajowej rady wydzielającej częstotliwości po kropelce), kablówka w Polsce ciągle jest mało rozpowszechniona, przekaz satelitarny także odpada bo jeszcze ktoś za granicą obejrzy, zaś własnego satelity którego zasięg można by ograniczyć do terytorium kraju nie mamy (jako chyba ostatni większy kraj w Europie).

Oczywiście kanały takie musiały by być dostępne w ramach abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jestem dyslektykiem więc troszke błedów popełniam:) no ale nie o to chodzi kurcze tvp sport mnie interesuje a tu ciemno na cyferce i na polsacie:(:( go niema:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wam się wydaje że tylko w Polsce jest abonament na tv publiczną, a to nie prawda, bo we wszystkich krajach europejskich funkcjonuje ten wynalazek i to w wersji dużo bardziej hardcorowej, tzn. jest wyższy (np. w W. Brytanii 11 funtów/mies.) i naprawdę trzeba go płacić bo niemiłosiernie ścigają, w Polsce abonament to fikcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wreszcie ucieszył gdyby abonament nie był podatkiem od TV.

Niech wreszcie ruszy ta cyfrowa tv naziemna i niech tvp zrobi własną platformę cyfrową i zakodują w [beep]ę wszystkie te swoje kanały.

 

Ja należę do tej grupy ludzi która nie WCALE ogląda TVP i nie słucha publicznego radia. To nie moja bajka wiec po jakiego mam płacić abo za coś z czego nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...