Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z netia, dekoder evobox

 

Wie ktoś o ci chodzi że na kanale Np polsat obraz żyleta a eleven, tvp 1 itp pixele? Technik był wymieniał dekoder, połączenie internetowe jest odpowiednie podczas ustawienia dekodera, mam światłowód. Netflix YouTube też obraz żyleta. Dziwna sprawa co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej27

TVP może lecieć z obciążonego akurat w danym momencie serwera, a Evobox IP jak jeszcze miałem do niego dostęp odwoływał się do różnych CDN całkowicie losowo, więc czasami na słabą jakość pomagało kilkukrotne przełączenie kanału.

Nie wiem czy ta funkcja jeszcze działa, ale sprawdż czy jak naciśniesz klawisz "i" na pilocie przez kilka sekund to pojawi się okienko z przepustowością łącza i bitrate. Skoro TVP1 masz słabe to pewnie nie wchodzi na najwyższy profil jakościowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max Chunk bitr 12 mb/s

Video bitr 4.75 mb/s

Zapełnienie bufora 5190 kB/ 8s

Rtt icp 17 ms 

Siła sygnału 100

 

Przepisalem co się wyświetliło. Czy to jest ok? Technik ogólnie kazal mi sprawdzić na innym telewizorze ale póki co nie mam takiej możliwości a po drugie jeśli w aplikacjach typu netflix jest ok to chyba musi być coś od nich? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz maksymalną jakość jaka jest dostępna tym kanale - 4.7 Mbps przy FHD. Tak samo zresztą idzie Polsat czy Eleveny.

Czyli to już coś po stronie Polsatu musi być, jeśli masz złą jakość na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,
szukam opinii odnośnie internetu stacjonarnego w Netii. Mieszkam w bloku, obecnie korzystam z UPC z 600/60 na koncentryku w pakiecie firmowym i niebawem kończy mi się umowa.

Zastanawiam się nad zmianą, bo teraz płacę ~92 zł/mc brutto, a po przejściu do Netii mogę wziąć pakiet 1000/300 za 80 zł brutto i to na umowie bezterminowej, co jest mi bardzo na rękę. Download mi w sumie zwisa, ale większy upload zawsze się przyda. Nowa oferta UPC też jest mało konkurencyjna, bo przy bezterminowej mogę wybrać np. 500/60 za 82 zł brutto

Pytanie tylko czy warto i czy nie będzie dziwnych problemów np. z routingiem czy jakimś trefnym routerem dorzucanym w pakiecie?
Obecnie mam GCB bo zimą oferowali 1000/60 z UPC - wziąłem na próbę ale zrezygnowałem, a router już mi zostawili. Przyznam, że wypadł tak dobrze (np. zasięg wifi), że zrezygnowałem z innych dodatkowych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukasamd napisał:
Cześć,
szukam opinii odnośnie internetu stacjonarnego w Netii.
 
Pytanie tylko czy warto i czy nie będzie dziwnych problemów np. z routingiem czy jakimś trefnym routerem dorzucanym w pakiecie?
Obecnie mam GCB bo zimą oferowali 1000/60 z UPC - wziąłem na próbę ale zrezygnowałem, a router już mi zostawili. Przyznam, że wypadł tak dobrze (np. zasięg wifi), że zrezygnowałem z innych dodatkowych urządzeń

Internet jest naprawdę dobry w Netii. Ja jestem zadowolony po zmianie z UPC. Telewizja... tu jest słabo w porównaniu z UPC. Ale internet jest bardzo dobry. Sprawdź na własnej skórze, skoro umowa jest bezterminowa. W Netii na FTTH jest router Huawei. Nie wiem jak ten najnowszy router w UPC. Ale Conpal to była padaka. Gubił pakiety, prędkość spadała pomagał tylko restart. W sprzęcie Huawei nie od Netii nie ma tego problemu.
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lukasamd napisał:

Zastanawiam się nad zmianą, bo teraz płacę ~92 zł/mc brutto, a po przejściu do Netii mogę wziąć pakiet 1000/300 za 80 zł brutto i to na umowie bezterminowej, co jest mi bardzo na rękę. Download mi w sumie zwisa, ale większy upload zawsze się przyda. Nowa oferta UPC też jest mało konkurencyjna, bo przy bezterminowej mogę wybrać np. 500/60 za 82 zł brutto

Jak chcesz to mogę Ci, zaproponować cesje mojej umowy (1000/300) 65zł umowa jest do końca czerwca tego roku.

Mi już nie potrzebny, 2 internet aż za tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozmawiałem z konsultantka na infolinii i .. Po zastanowieniu nie wiem czy warto jest się pakować w umowę. Abonament za 25 zł ma mało internetu, tylko 12 gigabajtów. Pod uwagę mogę brać tylko ofertę za 35 zł gdzie jest 30 giga. Obecnie place 25 za komórkę. Oszczędność, raptem 10 zł (Disney przy zakupie na rok to 20 zł miesięcznie) a pakuje się w nową umowę na dwa lata. W ofercie na kartę za 30 zł można mieć 130 giga internetu, który podlega kumulacji. Obecnie mam numer w Plush abonament. Umowa bezterminowa, więc oferta jest elastyczna... No nic porozmawiam z konsultantką we wtorek. Może bada mieli dla mnie jeszcze jakąś propozycję.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 24 a 12... na taki okres jest Disney+. Konsultantką wprowadziła mnie w błąd. Czy mogę się dziwić.... To normalne dla pracowników Netii. Na szczęście mam już Disney plus. Tak jak Netflix udało mi się kupić w Turcji. Całe 92 zł na rok. Z koleżanką się podzielę. Przy obecnych cenach to za 50 zł nie zrobię zakupów na obiad dla rodziny.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy aktualnie w Netii jest dostępny zewnętrzny adres IP przydzielany na port WAN dla klienta, nie musi być stały, wystarczy zmienny? Chodzi mi o możliwość wystawiania usług typu http, https do sieci zewnętrznej.
Widać, że wątek dotyczący Netii jest martwy. Chętnie Ci pomogę, tylko jak to sprawdzić ?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2022 o 22:02, opensource napisał:

Czy aktualnie w Netii jest dostępny zewnętrzny adres IP przydzielany na port WAN dla klienta, nie musi być stały, wystarczy zmienny? Chodzi mi o możliwość wystawiania usług typu http, https do sieci zewnętrznej.

We Wrocławiu na dawnej infrastrukturze Lanetu tak jest. Dostajesz zewnętrzny stały adres IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...