Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Grabar, tyle ze to nie jest żadna moja teoria, tylko próba analizy tego, co zastałem na zaprezentowanym portalu technicznym.

 

Każdy z tam zaprezentowanych kanałów, występuje jako odrębna jednostka z właściwymi dodanymi systemami kodowania, nie ma więc żadnych podstaw, by traktować je inaczej.

 

Zresztą, przez tą jałową dyskusję, znowu wylejemy przysłowiowe dziecko z kąpielą, bo to temat, przynajmniej dla mnie zupełnie drugorzędny.

 

Istnieje bowiem znacznie więcej przejawów braku rozsądku w spółce ITI.

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, wiesz ja raczej z Księżyca nie spadłem, ale sam pomyśl, kanał cień, który ma odrębne kodowanie i dodatkowo info I EPG, to dla mnie odrębny kanał, więc nie mów mi, że nie zżera pojemności TP, bo to by było cośkolwiek dziwne.

 

No właśnie praktycznie nie zżera...

VPID - czyli strumień video (największe pasmo) wspśłdzieli z innym kanałem. To samo APID'y.

EPG - owszem to jest nowy strumień danych, tak samo ECM-PID'y. Zwiększa się też liczba wpisów w tablicach PMT, SDT, CAT....Tylko tyle. Narzut niewielki.

 

Każdy z tam zaprezentowanych kanałów, występuje jako odrębna jednostka z właściwymi dodanymi systemami kodowania, nie ma więc żadnych podstaw, by traktować je inaczej.

Oderwij się od archaicznego myślenia że każdy nadawany kanał w DVB to oddzielny byt, oddzielne pasmo.

Transponder nadaje mix wielu strumieni. Różne strumienie video, strumienie audio, strumienie ECM'ów (do odkodowania), EMM'ów (do update'ów kart), strumienie PCR, TXT, EIT.

Kanał (serwis) jest jedynie wirtualnym tworem który pozwala z tej sieczki wybrać odpowiednie dane. Do tego celu służą dedykowane dane - tablice - np. PMT, CAT, SDT.... - ilość kanałów wydłuża jedynie te tablice.

 

Dodatkowa wersja EPG jeśli jest konieczna z racji ograniczeń sprzętu u odiorcy to jedno - ale to niewielki strumień danych.

Dodatkowe kodowanie dla dosyłu - i tak musi być. Do kanału moża podczepić wiele różnych strumieni ECM i EMM.

 

Jak nadajesz dwa strumienie video, cztery audio, 10 strumieni związanych z kodowaniem, 3 strumienie powiązane z EPG to niezależnie od tego ile serwisów (kanałów) udostępnisz to jedyny nadmiar danych jest tylko w tablicach DVB.

 

Licz nie kanały ale strumienie!.

 

Tak trudno zrozumieć ideę multipleksu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san, Twoja argumentacja do mnie przemówiła, zresztą, pojemność TP jest jaka jest i nie da się jej nadmuchać, więc wykonując prosty rachunek można zauważyć, że wspomniane przez mnie kanały to kopie do celów dosyłania dodatkowych strumieni, w tym wypadku INFO i EPG.

 

Widzisz problem tylko w tym, że u mnie Ordnung droższy jest niż pieniądze, dlatego nie znoszę takich zamtuzów, jak to widać na wielu TP.

 

Jeśli ktoś nie dysponuje dekoderami niezależnymi, to pewnie w ogóle nie rozumie o czym my tu mówimy.

 

Podobny bajzel jest na TP 11,411H z dawnej cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wspomniane przez mnie kanały to kopie do celów dosyłania dodatkowych strumieni, w tym wypadku INFO i EPG.

Tak, jeden z powodów to to że wiele tunerów nie radziło sobie z EPG dłuższym niż 3 dni na przód. Było sporo o to awantur, jakieś kary były itd.

 

To dla HD. Dla SD są jeszcze lepsze jaja z dublami.... Co innego dosył SD dla cyfrowego kabla - znika kłopot z 16:9 a co innego dla analogowego kabla - niestety tu pojawia się konieczność innej wersji strumienia wideo -niestety 4:3 nadal rządzi w naszym kraju. Absurd ale też wymuszany skargami oraz idiotycznymi nakazami prawnymi co do umiejscowienia loga (aby nie znikło niezależnie od opcji 16:9, letterbox, zoom, 16:10, 4:3 itd...). 4:3 ma nadal silną pozycję jeśli są głosy nkowiczów aby kastrować kadry emitowanych filmów bo nawet 1 16:9 są pasy..... (kino używa innych proporcji ekranowych). Niestety to Polska. To C+ w Polsce zmusił (z oporami - szczególnie HBO) niektórych nadawców do emitowania w 16:9.

 

Nie widać tego na innych kanałach - ale przecież te kanały maja swoje dosyły z innych transponderów - z innych satelitów. Kanały produkcji C+ oraz ITI wykorzystują te same transpondery co dla platform cyfrowych. Zawsze to taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio, że w dekoderach po n nie ma tej informacji. Tu mam minus do nc+, że jeszcze nie ma oprogramowania. Jeżeli chodzi o EPG, to zagadka rozwiązana, ale skoro zmieniają się pozycje kanałów filmowych, to czemu nie ma EPG dla WSZYSTKICH kanałów od 6:00 w poniedziałek?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując. Od poniedziałku tak to będzie wyglądać:

48. Cinemax HD

49. Cinemax 2 HD

50. HBO HD

51. HBO 2 HD

52. HBO Comedy HD

53. ale kino+ HD

54. FOX HD

55. FOXlife HD

56. AXN HD

57. AXN Spin HD

58. MGM HD

59. Romance TV HD

60. Sundance Channel HD

61. Kino Polska

62. TVP Seriale

63. FilmBox

64. Polsat Film

65. AXN Crime

66. AXN Sci Fi

67. Comedy Central

68. Comedy Central Family

69. Viacom Blink!

 

Po dołączeniu do nc+ TLC HD będzie ponownie mały bałagan przy kanałach HD. Zamiast go przenieść na 133, obok pozostałych HD-ków, to nie. Będzie pomiędzy

;)

 

EDIT: Press Info: http://ncplus.pl/strefa-abonenta/aktualnosci/nc---uklad-kanalow! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603, a kto powiedział, że TLC HD w ogóle dołączy do nc+?. W ofercie nie ma nawet Universal HD. Jakoś na razie nie zanosi się na jakieś nowości programowe i chyba jedyną nowością, którą mamy się pocieszyć jest TVP Rozrywka. Swoją drogą ciekawe, dlaczego paczki FilmBox też nie przenieśli do przodu i zostawili na szarym końcu listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obywatelom tego narodu się kiedyś dogodzi, bo mi się wydaje, że nie, a każdy narzeka na byle co. Matko!

:/

 

Jeżeli chodzi o zaktualizowany układ kanałów, to z tego możecie go sobie pobrać i przejrzeć.

;)

 

Rzeczywiście, w byłych dekoderach n ta informacja na wybranych kanałach się pojawia.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...