Skocz do zawartości
  • 0

Nie działają wszystkie TP z HB - Jak to naprawić?


rekin22a
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Mam problem z odbiorem z HB następujących TP:

 

12015H27500

11862H29900

12476H/11977H - po zmianie sr z 27500 na 29900 nie mam sygnału z TP

12130H27500

12245H27500

12577H27500

12616H29900

12654H27500

12692H27500

 

Instalacja wygląda tak:

Dekoder: XORO HRS8530

Antena: 60cm

Konwerter: GI - 201 Platinum X

Kabel: Conotech S50 - 7m + przeplotka do drzwi balkonowych.

 

 

I teraz mam pytanie. Czy bez kupna nowego sprzętu da się zrobić , tak aby odbierały te TP które wymieniłem? Mam także zamiar wymienić mój konwerter GL-201 Platinum X wymienić na konwerter OPTICUM SINGLE LSP-02G . Czy konwerter OPTICUM SINGLE LSP-02G będzie lepszy od mojego aktualnego?

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak jak pisałem na PW, zobacz na innym konwerterze (jeśli jest taka możliwość) czy będą działały te transpondery, widzę że są to tp w DVB-S więc antena 60cm jest ok, a co do kanałów HD i DVB-S2 jak jest dobrze ustawiona również będzie ok . Konwerter ma problem z tp 12... i wszystkie są z polaryzacji H, więc coś jest nie tak z LNB.

 

PS: weź dekoder do kolegi czy sąsiada i zobacz u niego czy te transpondery działają bo może to być również coś z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbardziej prawdopodobna przyczyna to uszkodzony konwerter - problem z odbiorem zakresu H/H (wszystkie podane przez Ciebie transpondery są w pasmie wysokim poziomym). Druga możliwość jest taka, że dekoder nie wystawia napięcia 18V i sygnału 22 kHz. Źle ustawiona antena powoduje zazwyczaj problem z odbiorem większości transponderów z różnych zakresów a nie z jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest jeszcze jedna możliwość- kiepska jakość kabla. A konkretniej gdy kabel jest w kawałkach- kiepska jakość styku miejscach, gdzie jest łączony np tzw "beczkami" . W tych miejscach występują przy obciążeniu prze konwerter prądem spadki napięcia i np napięcie 18V wystawione przez tuner przy samym konwerterze może być o np 2-3 V mniejsze. Proste sprawdzenie to kilkanaście metrów kabla w jednym kawałku, puszczone przez otwarte okno "na próbę" do konwertera. przerabiałem parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zaaktualizowalem dziś mój dekoder do bety 2.2 i problem dalej jest :/ stwierdzam że poczekam do połowy stycznia na kase i kupie sobie konwerter inverto :)

Jak antena "patrzy" na południe nie rośnie sobie czasem jakieś drzewo lub jest jakaś inna intrygująca przeszkoda, która sprawia że masz taki objaw z wybranymi tp???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...