Skocz do zawartości

Siatkówka - liga mistrzów


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Europejska Federacja Siatkówki (CEV) przyznała Jastrzębskiemu Węglowi miejsce w Lidze Mistrzów siatkarzy. Będzie to trzeci polski zespół w tych rozgrywkach. Wśród pań, wcześniej „dziką kartę” otrzymał MKS Dąbrowa Górnicza. Polska jest oprócz Włoch jedynym krajem, który ma po trzy drużyny.

eurosport.pl

 

A wiec bedziemy mieli 6 druzyn w siatkarskiej Lidze Mistrzow :brawo: CEV zaczyna doceniac podnoszacy sie poziom w naszej lidze i to sa tego efekty.Bedzie co ogladac jesienia w PS i PSE :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Chciałbym odświeżyc troszkę temat PLS.

Po tym sezonie kończą się prawa telewizyjne do pokazywanie polskiej ligi. Prawa te obecnie posiada Polsat.

Kluby już zaczęły mówić o bardzo dużych pieniądzach za te prawa. Zaczęły sprowadzać gwiazdy światowego formatu.

Bój o te prawa stoczą prawdopodobnie TVP i Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem zdania, że na 100% polska liga siatkówki mężczyzn zostanie w Polsacie. Co by nie było, to dla Polsatu najważniejsza prawa sportowe (tak jakby dla Canal+ Primera Division czy Premiership).

 

Trochę źle to ująłeś: PlusLiga jest dla Polsatu tym samym co Ekstraklasa piłkarska dla C+ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Zagumny został wyróżniony zagra w NESCAFE VOLLEYBALL ALL STAR GAME będzie to spotkanie najlepszych zawodników ligi greckiej. Problemy kadrowe dotknęły Skrę Bełchatów, jak poinformował trener Skry Jacek Nawrocki ma obecnie do dyspozycji tylko 8 zdrowych zawodników z podstawowego składu, reszta albo leczy kontuzje lub też odpoczywa po zakończonych ME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już dziś startują rozgrywki jednej z najlepszych na świecie lig siatkarskich. Podobnie jak w ubiegłych latach Plusligę ( a wcześniej PLS ) zobaczymy w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i TV4. Sezon zainauguruje pojedynek pomiędzy beniaminkiem a mistrzem. W Wieluniu Siatkarz podejmie Skrę. Początek meczu o 18:00, transmisja w Polsacie Sport. Spotaknie poprzedzi półgodzinne studio. Polsat przeprowadzi transmisje z 4 z 5 meczów 1. kolejki PlusLigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inauguracyjnym spotkaniu Plusligi Pamapol Siatkarz Wieluń uległ 1-3 PGE Skrze Bełchatów. Po 2 pierwszych setach zanosiło się na łatwe zwycięstwo mistrzów Polski, jednak wielunianie podnieśli się z kolan i wygrali trzecią partię. W 4. secie prowadzili już 5 punktami, jednak pogubili się i Skra po emocjonującej końcówce zgarnęła 3 punkty.

Spotkanie stało na niezłym poziomie, było emocjonujące. Nieco zawiedli mnie goście, a szczególnie Możdżonek. Pamapol za to pozytywnie mnie zaskoczył. Pokazali się naprawdę z dobrej strony. Gdyby mieli nieco więcej doświadczenia, może 1 oczko zostałoby w Wieluniu. Wygląda na to, że spiszą się lepiej niż ubiegłoroczny beniaminek, Trefl Gdańsk, który mimo zakontraktowania dobrych zawodników spadł z hukiem do Serii B.

Mecz został świetnie zrealizowany przez Polsat. Zastosowano te same belki, co podczas ME 2009 pań. Zastąpiły dotychczasowe, w których pojawiał się adres strony internetowej Polsatu Sport.

 

P.S. Coś chyba nie tak jest z tytułem tematu. W pierwszej chwili pomyślałem, że toczy tu się dyskusja o siatkarskiej LM. :mrgreen: Może lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu PlusLiga mężczyzn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie Ja wątpię czy jakiś zespół poważnie zagrozi Skrze w obronie tytułu, Resovia dokonała według Mnie nietrafnych transferów i nie wiem czy nawet powalczy o medal, Olsztyn jest poważnie osłabiony i tylko Kędzierzyn i Jastrzębie doznało wzmocnień składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u Resovii transfery wydaja sie byc wartosciowe, ale czy trafione to sie okaze.Chodzi mi oczywiscie o Redwizta, Akhrema i Grzyba, reszta to mlodziez.Do tego zatrzymali w klubie Oivanena.W porownaniu z zeszlym sezonie moim zdaniem maja troche lepszy zespol, ale czy to "troche" starczy na Skre? Ciezko powiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skra jest faworytem do mistrzostwa po raz 6 z rzędu, wczoraj bełchatowianie zagrali trochę poniżej oczekiwań, ale jak wiemy początki są trudne i z czasem się rozegrają. Jak dojdą jeszcze Wlazły i Winiarski, to będą praktycznie nie do zatrzymania. Liczę na ich dobry występ w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że w 4. secie pojedynku w Kędzierzynie kontuzji kolana doznał niestety Piotr Gruszka. Zastąpił go były gracz Trefla Gdańsk, Wojciech Serafin.

Spotkanie Zaksy i Delecty było bardzo ciekawe. Emocji nie brakowało do samego końca. Bydgoszczanie dwukrotnie odrabiali straty, żeby osatecznie zwyciężyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...