Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo nigdy nie mamy :) Ale zacznijmy od początku, dlaczego w ogóle wystartowaliśmy na czeskiej koncesji?? Bo dostaliśmy ją w 40 dni. Jak wiemy w polskich warunkach taki czas jest szokujący a nam się po prostu spieszyło :) A nie to, że polska koncesja mnie jakoś specjalnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunkore, serio? No chłopie, jeśli Ty oglądasz dziś STARS.TV tylko dlatego, że 12 w lewym górnym rogu nie ma to wybacz... na VH1 też nie ma... Jeśli tak mamy podchodzić do sprawy, jak włączą znaczek to kanał gόwniany no to nie mam argumentów do takiej dyskusji :)

Dużo zależy też od tego jak graficznie zrobicie te oznaczenie wiekowe – bo jeśli walniecie na ekran takiego kolosa jak w Next Music, to nie widzę w tym nic dziwnego czy głupiego, że niektórzy mogą zrezygnować z oglądania Waszej stacji, natomiast jeśli zrobicie ten znak mały tak jak w TVP HD lub chociaż tak jak TVP1 HD/TVP2 HD to wtedy na pewno łatwiej będzie to przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunkore, serio? No chłopie, jeśli Ty oglądasz dziś STARS.TV tylko dlatego, że 12 w lewym górnym rogu nie ma to wybacz... na VH1 też nie ma... Jeśli tak mamy podchodzić do sprawy, jak włączą znaczek to kanał gόwniany no to nie mam argumentów do takiej dyskusji :)

Dużo zależy też od tego jak graficznie zrobicie te oznaczenie wiekowe – bo jeśli walniecie na ekran takiego kolosa jak w Next Music, to nie widzę w tym nic dziwnego czy głupiego, że niektórzy mogą zrezygnować z oglądania Waszej stacji, natomiast jeśli zrobicie ten znak mały tak jak w TVP HD lub chociaż tak jak TVP1 HD/TVP2 HD to wtedy na pewno łatwiej będzie to przeboleć.

 

Tylko ciekawe czy taka zmiana nie odbije się na wynikach oglądalności?

Widzowie STARS.TV to specyficzna grupa, oglądalność nie jest aż taka duża żeby zmiana w ilości widzów z telemetrami nie odbiła się na wynikach . Do tego jeszcze trzeba uwzględnić to, że niektórzy moga uznać, że jest za dużo polskiej muzyki , co dodatkowe spowoduje odpływ widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikomu aż tak bardzo nie będzie przeszkadzało to oznaczenie wiekowe, jeśli tylko dobrze je wykonacie ,tzn. transparentne cyferki,małe rozmiary i umiejscowienie w miarę blisko krawędzi ekranu.

Piszę tym, bo niestety niektórzy więksi nadawcy nawet z tak prostym elementem graficznym nie potrafią sobie poradzić, np. Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gadać i gadać i jak grochem o ścianę. Polskiej muzyki w ciągu dnia będzie dokładnie tyle co dziś a w nocy i tak nikt nie ogląda więc to kompletnie bez znaczenia :)

 

Stacje radiowe też tak myślały, dopóki nie weszła nowelizacja ustawy nakazująca grać docelowo 60% z "przydziału" polskiej muzyki w ciągu dnia ;-). Telewizję też to czeka prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Można gadać i gadać i jak grochem o ścianę. Polskiej muzyki w ciągu dnia będzie dokładnie tyle co dziś a w nocy i tak nikt nie ogląda więc to kompletnie bez znaczenia :)

To że Nielsen mówi że 0 to nie znaczy że nikt nie ogląda. Często zostawiam STARS.TV włączony na noc i jeśli będzie wtedy polska muzyka to raczej nie będę już wpadał na taki pomysł. Ja rozumiem że liczy się tylko telemetria, słupki i tak dalej, ale to już trochę podchodzi pod paranoję. Ale ja nie robię telewizji, ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, niestety telewizja to biznes. Można się na to obrażać ale tak jest. A dla biznesu na telewizji liczy się TYLKO wynik Nielsena, nic innego. Może tu milion osób napisać, że STARS jest świetna ale jeśli to nie ma przełożenia na wynik z Nielsena to ja zbankrutuję. Przecież doskonale rozumiesz ten mechanizm, nie mam tu czego tłumaczyć. Więc jeśli Nielsen pokazuje, że w nocy mam zero to biznesowo mam zero. Tym bardziej, że w nocy nie nadaję reklam. Więc czas pomiędzy godziną 2 a 6 rano jest pusty, mogę tam nadawać to co teraz, polską noc albo pasy łowickie. Bez znaczenia biznesowo i wizerunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieranie się tylko na słabo miarodajnych wynikach (dobrze to też widać na przykładzie słuchalności stacji radiowych w miastach, gdzie wyniki z kwartału na kwartał zmieniają sie w taki sposób jakby ktoś je losował w przypadku niektórych rozgłośni) jest czymś niezrozumiałym.

 

No ale cóź - giełda reaguje nawet na to,czy któryś polityków rozwiódł się z żoną czy nie. Świat zwariował :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu upraszczasz :) Nie o to chodzi aby wstawić wróżki, telesklep czy disco polo :lol2: Chodzi jedynie o to, że czas pomiędzy 2 a 6 jest kompletnie bez znaczenia :)

 

Tak, przyzwyczaiłem się do tutejszych idealistów :lol2:

 

Rotaplus, ale każdy pracujący w tym biznesie wie, że przypadkowość tych wyników jest ogromna. Ale co z tego? Rynek reklamowy płaci tylko na podstawie tych badań, żadnych innych więc z czym mam dyskutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...