Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mamy zaledwie dwa klipy Maanamu, chodzą normalnie w playliście. Specjalnego pasma z tego się zrobić nie da.

 

Ale w przyszłym tygodniu dyrektor ma umówioną wizytę w pewnym archiwum, przeglądniemy sobie 35 godzin zacnego programu "Telewizyjna Lista Przebojów". Pewnie jakieś fajne rzeczy się przyniesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać fajne zestawienia, pozwoliłem sobie spisać tytuły, które miło by było zobaczyć. ;)

Turbo – "Ach, nie bądź taki śmiały"

Lombard – "Taniec pingwina na szkle"

Seweryn Krajewski – "Uciekaj moje serce"

Halina Frąckowiak – "Jak pięknie by mogło być"

Lady Pank – "Vademecum skauta"

Lombard – "Szklana pogoda"

Universe – "Mr. Lennon"

Urszula – "Dmuchawce, latawce, wiatr"

Banda i Wanda – "Nie będę Julią"

Lady Pank – "Wciąż bardziej obcy"

RSC – "Maraton rockowy"

Kombi – "Słodkiego miłego życia"

Lady Pank – "Fabryka małp"

Maryla Rodowicz – "Szparka sekretarka"

Turbo – "Smak ciszy"

Halina Frąckowiak – "Tin pan alley"

Edyta Geppert – "Jaka róża, taki cierń"

Lady Pank – "Sztuka latania"

Bolter – "Daj mi tę noc"

Halina Frąckowiak – "Papierowy księżyc"

Rezerwat – "Zaopiekuj się mną"

Krzysztof Krawczyk – "Za tobą pójdę jak na bal"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz poniosło, no może trochę z Bolterem, ale po prostu przyjemnie mi się kojarzy ta piosenka. Natomiast "Szparkę" bardzo lubię, bo to takie country trochę a ten gatunek jest mi bardzo bliski. ;)

 

Jeśli chodzi o dziejsze Best Decision to jak dla mnie tym razem za dużo dekady 2000+, naliczyłem aż 11 piosenek. :(

Natomiast Lady Pank to moje zamówienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje z TLP:

 

Bajm – "Co mi Panie dasz"

Urszula – "Luz blues, w niebie same dziury"

Seweryn Krajewski – "Uciekaj moje serce"

Budka Suflera – "Noc komety"

Lady Pank – "Vademecum skauta"

Bajm – "Nie ma wody na pustyni"

Banda i Wanda – "Nie będę Julią"

Lombard – "Szklana pogoda"

Maanam – "Raz-dwa-raz-dwa"

Lady Pank – "Wciąż bardziej obcy"

Urszula – "Totalna hipnoza"

Lady Pank – "Fabryka małp"

Halina Frąckowiak – "Tin pan alley"

Halina Frąckowiak – "Papierowy księżyc"

Andrzej Zaucha – "Baw się lalkami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i więcej, spójrz - nie są to polskie "przeboje" na czasie, a archiwizja hitów ówczesnych lat. Oczywista sprawa - cudze chwalicie, swego nie znacie. Skąd ja to znam? :D

 

Na koncert życzeń to stanowczo za wcześnie. Nie wiadomo, czy wszystkie wymienione piosenki zachowały się do dziś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli to będzie muzyka lat 80tych lub 90tych to absolutnie nie mam nic przeciwko. :) A zapowiada się to naprawdę obiecująco (Lady Pank, Perfect i tego typu klimaty). Liczę też, że kiedyś będzie można zobaczyć coś z repertuaru Dżemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam nie ma się co przejmować wypowiedzią jednej osoby. Ja zarówno tu jak i na Fejsie na profilu STARSA widzę, ze coraz więcej osób pyta o polską muzykę i mnie to bardzo cieszy. :) Pewnie nawet same STARSY się nie spodziewały, że ktoś polską muzę będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90-te też! Ja lubię ten okres, ale pewnie wpływ na to ma różnica wieku. Jak ja chodziłem do szkoły to królowały Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Hey, Varius Manx, Edyta Górniak, Patrycja Kosiarkiewicz, Natalia Kukulska, Kult i wielu innych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja chodziłem do szkoły to królowały Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Hey, Varius Manx, Edyta Górniak, Patrycja Kosiarkiewicz, Nnatalia Kukulska, Kult i wielu innych. :D

 

Ja tak samo. ;)

Nie zmienia to faktu, że dla mnie jednak to lata 80 najlepsze w polskiej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Starsy . . . /-/ . . Bo też lubimy, lata 80-te to był piękny czas dla polskiej muzyki :)

Czy pamiętacie świetny film Krzysztofa Rogulskiego "Wielka majówka" z 1981 roku ? Oczywiście chodzi mi o utwór "Moja miłość jest szalona" Maanam tak z wokalem Kory jak ten z saksem Zbigniewa Namysłowskiego. Oba genialne. Jakby Starsy zrobiły z tego klipa to by była rewela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj BEST POLISH i jakie zmiany na plus. Widać, że pojawiły się już zakupy z archiwum TVP:

 

Wilki - Son Of The Blue Sky (1992)

Bajm - Nie ma wody na pustyni (1983)

Feel - Pokonaj siebie (2008)

Varius Manx - Ten sen (1996)

Budka Suflera - Noc komety (1982)

De Mono - Kochać inaczej (1989) Występ live z Sopotu. TVP teledysku nie ma? Ja znalazłem w reż. Yacha Paszkiewicza

T.Love 1996 (1996)

Elektryczne Gitary - Kiler (1997)

Formacja Nieżywych Schabuuf - Lato (1995)

Hey - List (1995) No tutaj był szok. Mieliście to grać od czerwca. :P Chyba na końcu musiały być jakieś napisy czy coś takiego bo dziwnie się ten teledysk kończy. Kombinowaliście. :D Normalnie widać spadającą ze stołu kartkę papieru, a u Was tego właściwie nie widać. Jest widoczna kaszeta, a kadr jest obcięty od dołu. No, ale ważne, że teledysk jest. :P

Big Cyc - Makumba (1996)

Andrzej Piaseczny - Śniadanie do łóżka (2010)

Hey - Teksański (1993) :shock:

 

Takie BEST POLISH to jest coś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dramatu. Normalny widz nie zwróci uwagi. Ja po prostu za dobrze znam teledysk "List" i dlatego widziałem, że coś jest nie tak. Zawsze spadała kartka. ;) W reszcie teledysków nie widziałem kombinacji. No poza De Mono z Sopotu który był w formacie 16:9 i wydaje mi się, że to było powycinane z 4:3.

 

P.S. Jednak z kaszetą był ten występ http://www.youtube.com/watch?v=AfcG1lZML9s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym BEST DECISION nie zaroi się od polskich klipów bowiem trzymamy linię programową, max 2 polskie na godzinę. Oczywiście oprócz BEST POLISH :)

 

A jeśli chodzi o dzisiejszy przegląd archiwum "Telewizyjna Lista Przebojów" to zabezpieczyliśmy takie rodzynki:

 

URSZULA - LUZ BLUES

KRAJEWSKI - UCIEKAJ MOJE SERCE

BAJM - JÓZEK NIE DARUJĘ CI TEJ NOCY

LADY PANK - WCIĄŻ BARDZIEJ OBCY

WANDA I BANDA - NIE BĘDĘ JULIĄ

LOMBARD - MAM DOŚĆ

LOMBARD - KRYSZTAŁOWA

LADY PANK - SZTUKA LATANIA

LADY PANK - FABRYKA MAŁP

MAANAM - RAZ DWA RAZ DWA

REZERWAT - ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ

DWA PLUS JEDEN - WIELKI MAŁY CZŁOWIEK

WODECKI - CHAŁUPY

BOLTER - DAJ MI TĘ NOC

BUDKA SUFLERA - CAŁY MÓJ ZGIEŁK

ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY - TWÓJ KAŻDY KROK

URSZULA - DMUCHAWCE

LOMBARD - SZKLANA POGODA

KOMBI - SŁODKIEGO MIŁEGO ŻYCIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...