Skocz do zawartości

Adventure HD


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dekoder niededykowany (Technisat) i mam zawsze EPG (no prawie zawsze) dla Adventure HaDe. Napisałem prawie zawsze, gdyż czasami zdarzają się u mnie luki w EPG na części kanałów. Wówczas muszę przełączyć się na chwilę na TVP1 HD aby zassało EPG. A później to już wszystko hula jak ta lala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, mili Państwo, telewizory z roku 2011 mają ograniczone funkcje, ale dla większości kanałów z oferty odbiera EPG - przynajmniej w formie obecny program i następny program, dla kilu kanałów odbiera nawet całodniowe, ale dla kanałów z Astry 19.2 - odbiera EPG siedmiodniowe - od taka ciekawostka - niestety żadnych ustawień nie ma - bo już bym kombinował.

Pamiętam jak był problem z brakiem ogonków polskich znaków (krzakami) w EPG dla kanałów z transponderów wyłącznie Polsatu - i po szerszym nagłośnieniu - udało się wyeliminować ten problem  (tylko dodanie nazwy tablicy kodowania)- i chwała wszystkim za to, może i teraz też się uda, podejrzewam że nie ma w tym dużo zachodu, skoro na innych kanałach jest OK.

Ale trzeba chcieć Panie PowerTV - a nie mieć klienta w czterech literach i tylko obiecywać, że się coś zrobi.

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, mili Państwo, telewizory z roku 2011 mają ograniczone funkcje, ale dla większości kanałów z oferty odbiera EPG - przynajmniej w formie obecny program i następny program, dla kilu kanałów odbiera nawet całodniowe, ale dla kanałów z Astry 19.2 - odbiera EPG siedmiodniowe - od taka ciekawostka - niestety żadnych ustawień nie ma - bo już bym kombinował.

Pamiętam jak był problem z brakiem ogonków polskich znaków (krzakami) w EPG dla kanałów z transponderów wyłącznie Polsatu - i po szerszym nagłośnieniu - udało się wyeliminować ten problem (tylko dodanie nazwy tablicy kodowania)- i chwała wszystkim za to, może i teraz też się uda, podejrzewam że nie ma w tym dużo zachodu, skoro na innych kanałach jest OK.

Ale trzeba chcieć Panie PowerTV - a nie mieć klienta w czterech literach i tylko obiecywać, że się coś zrobi.

Ale po przełączęniu na TVP 1 HD pobiera Ci EPG na jakie kolwiek "obce" kanały (np. Mezzo, CNN, 4Fun TV, MTV, VH1, VIVA itp.); bo jak tak, to dziwne że nie pobiera dla Adventure HD. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, czy po przełączeniu na TVP1HD pobiera mi na inne EPG - w trybie GUIDE (wtedy nie widzę podglądu programu tylko lista 7 kanałów i co w danej chwili jest emitowane, ewentualnie kolejna pozycja, w zależności od programu może być kilka kolejnych pozycji)  - mam podgląd tylko na 7 kanałów (akurat w liście mam pierwsze kanały TVP gdzie EPG jest OK - żadne z wyżej wymienionych), natomiast gdy przejdę dalej na kolejne inne kanały to mi pobiera z aktualnie z tych co przeglądam w GUIDE EPG lub jakbym normalnie oglądał na bieżąco program. Po wyjściu z trybu GUIDE na oglądanie programu EPG się kasuje lub nadpisuje nowo pobrane z aktualnie oglądanego programu.

Generalnie u mnie pobiera EPG podczas oglądania danego kanału w danej chwili - w kilka sekund (1-2) po przełączeniu na dany program. Ja wiem że EPG pochodzi z kilku źródeł i chyba te co emituje NC+ zbiorcze - telewizor mi nie wyłapuje (albo jak wyłapuje to zaraz nadpisuje nowo pobranym z aktualnie odbieranego kanału), natomiast jest jeszcze z danego kanału (nie mogę powiedzieć że z transpondera, ponieważ z tego samego transpondera na niektórych kanałach mam EPG a na niektórych nie ma). Na Astrze chyba na kanałach typu 3Sat jest EPG siedmiodniowe EPG - wiem bo ustawiałem sobie sylwestrowe koncerty do nagrania jeszcze przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak wygląda dosył EPG na platformie nc+. Działa to super na dekoderach dedykowanych.

Na dekoderach własnych jak sami piszecie - różnie to bywa. My nie nadajemy EPG z własnych enkoderów i to się nie zmieni, niestety bardzo nam przykro z tego powodu.

EPG kanału Adventure HD działa w pełni poprawnie na dekoderach dedykowanych platformy nc+.

 

Raczej musisz poprosić producenta Twojego dekodera o aktualizację softu i dodanie wsparcia do takiego EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, na dekoderach niededykowanych jest problem z EPG i jest to nie tylko problem z Adventure, ale z kilkoma innymi kanałami z transponderów nc+.

Na wifbox-ie aż tak fatalnie?

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zobaczymy co da się zrobić. Będziemy się niedługo widzieć na spotkaniu Eutelsatu z działem techniki nc+.

Zastanawiam się, jak to jest że np. gdy Stars zmienia transponder dla swojego kanału na nowy to EPG na tym transponderze ma ciągu kilku (2 - 3) godzin - Stars potrafi tak zrobić, żeby EPG odbierały dekodery niededykowane, a PowerTV załatwia już drugi rok i jak nie było EPG tak nie ma zarówno na ADVENTURE ale i na POWER TV również brak EPG (w tak zwanym między czasie tu również  były zmiany transponderów).  W czym jest problem - zwykła olewka odbiorcy czy coś więcej? Należy podkreślić, że Stars jest w podstawowej ofercie, a ADVENTURE w dodatkowo płatnej - od jakości której należałoby więcej oczekiwać.

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem dotyczy kanałów nadawanych z transponderów obcych.

Nie korzystamy z transpondera nc+ ani Cyfrowego Polsatu.

Tak samo nie ma EPG na niewspieranych dekoderach na kanałach typu BBC czy wcześniej Paramount Channel.

 

Jeśli przeprowadzimy kanał np. na transponder Cyfrowego Polsatu, to wtedy EPG będzie też na niededykowanych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma, dla tego też tych kanałów nie oglądam bo nie wiem co jest i nie chce mi się szukać w Internecie czy na smartfonie,

 

A może byście dodali teletekst - a w nim program + opisy itd.- na TV z tunerem SAT fajnie to działa - w zamian za EPG - to jest jakieś rozwiązanie które od Was wyłącznie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, kablówki z tych które znam UPC, VECTRA, JMDI - to jakaś połowa rynku dają moduły, Polsat ma moduły, NC+ ma moduły co najmniej 2 rodzaje i cameleony, swego czasu nawet robili z Panasonic wspólną akcję integrowania list kanałów i obsługę modułu TV Panasonic miały certyfikację NC+. Samsung, SONY chyba też coś takiego miał.

A teletekst na niemieckich kanałach to norma i na polskich również się spotyka - ja osobiście wolę bo szybciej to chodzi od internetu - zresztą nie wszędzie jest i będzie internet.

Na zachodzie moduł jest standardem. Najlepszy przykład czy znasz jakiś model telewizora dostępny na rynku który by nie miał portu na moduł jakikolwiek?? Niektóre mają nawet po dwa porty na CI .

Mam takie dziwne wrażenie, że nadawcy robią wszystko żeby tylko ich nie oglądać - i tak się zastanawiają, co jeszcze by można zrobić w tym kierunku. (podobnie jak producenci robią wszystko, żeby nie kupować ich produktów).

Mogą sobie lobbować, ale to klient ma zawsze racje - najwyżej nie będzie ich oglądał i tyle im przyjdzie z lobbowania.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne wcięcia w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

PowerTV napisałeś,że trwają rozmowy w sprawie dołączenia Nuty TV i Top Kids z Orange. Czy Adventure HD na razie będzie dystrybuowany w ramach pakietu nc+, czy również waszym celem jest, by trafił do oferty IPTV Orange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adventure HD jest na wyłączność satelitarną w nc+, zatem nie może trafić do pakietów satelitarnych Orange TV (oferta własna Orange TV satelitarna bez pakietów nc+).

 

PS: Witamy Adventure HD w sieci NETIA! :)

Czyli nc+ ma wpływ na to, że Adventure HD może być w Orange tylko drogą satelitarną, ale w pakietach światłowodowych, drogą kablową już nie? Żeby mieć dostęp do tego kanału, obecnie musiałbym wykupić pakiet nc+ za 30 zł...

Edytowane przez lukimann
Poprawiono cytowanie innego postu oraz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...