Skocz do zawartości

Multiroom w Orange TV


kowidor56
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WHD 80 jest następną generacją Sagemcomów od Orange, czyli następcą UHD 88, ten nowszy mozesz połaczyć po WiFI , za to stary moze odbierać DVB-T, szybkość zbliżona, oprogramowanie też, Orange wymienia białe deodery , na nowe, a do MR dają tako stary...trochę dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z moim źródłem (z punktu stacjonarnego) nie udało się jeszcze skontaktować, ale parę rzeczy muszę tu dopisać:

  • obydwa Sagemcomy mają ten sam feler z nagrywaniem - można oglądać tylko ten kanał, co się nagrywa,
  • WHD 80 jest nowszy, ale też jest gorszy - w odróżnieniu od UHD 88 do niedawna miał timeshift wykastrowany do funkcji pauzy (UHD 88 ma pełny timeshift), według instrukcji niby jednak jest (choć moje źródło zalecało właśnie wzięcie UHD 88 niż WHD 80, choć głównie ze względu na mniejszą awaryjność)
  • dysk w WHD 80 raczej własny (nie wiem, czy ten dysk USB użyczany do Samsungów za 49 PLN dają też do tego). UHD 88 ma specjalny dysk, użyczany od Orange

Coraz bardziej się dziwię z tymi podchodami w kwestii 2xSamsung w multiroomie; raz tak, raz nie, raz przy szybkim internecie, po czym znów nie - oszaleć idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - choć z tego za bardzo nie korzystałem, gdy miałem UHD 88; wtedy miałem jeszcze Multiroom Premium od nc+. Do tego ta sama formułka w instrukcjach od Sagemów o treści Nagrywarka nie pozwala na jednoczesne oglądanie i nagrywanie programów raczej zniechęca do eksperymentowania.

 

P.S. Informacja z mojego źródła - na razie nie dają drugiego Samsunga do multiroomu.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne info , teraz zastanawiam się nad zakupem dysku do WHD-UHD a może lepiej będzie gdy skorzystam z mojego WD 500 jak myslicie?Do Samsunga lepiej od Orange dobrać ?  jeszcze jedno jeżeli dysk ; padnie ; w czasie umowy to płacę za wymianę czy dostaję nowy sprawny . Dobrze rozumiem że dekodery w opcji M.Room są połączone skrętką ale istnieje możliwość połączenia przez WiFi czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej nadmieniłem UHD 88 ma specjalny dysk pasujący do kieszeni z boku dekodera (wersja 320 GB, z czego niemal 100% idzie na nagrania), o który prosisz w Orange. Zasada działania jest podobna do polsatowskiego Sagemcoma ESI-88, więc własnego dysku nie podłączysz. Własny dysk można zastosować w WHD 80 oraz w Samsungu. Jeżeli chodzi o mojego Samsunga, to ja mam do niego podłączony dysk Toshiba 1 TB kupiony z MediaMarkt  i działa bez problemu (choć w Orange się tym faktem dziwią). Dysk użyczony też mam (Adata 500 GB), ale go używam po odpowiednim sformatowaniu jako dysk do VU+ Uno 4K (jakbym miał ten dysk oddać Orange, to i tak nagrania uległyby formatowi) - dysk użyczony zły też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeżeli dadzą UHD 88 to problem z głowy  , czy dysk od Orange można dobrać w czasie trwania umowy ? Pytam ponieważ spróbował bym swój dysk ktory działa mi bardzo dobrze w parze z TV Sony XE9005 ale jeżeli z Samsungiem miały by problemy to musiałbym dobrać orginalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawołasz dwa UHD88 bedą dwa UHD88 inaczej jeden UHD88 drugi ICU, Jesli bierzesz jeden dekoder ICU to nastaw sie ze dysk bedzie do ICU w dzierzawe: jednorazowa opłata 49zł potem nic, przy końcu umowy dysk do zwrotu (do icu dysk ADATA 500GB).

dobre to o tyle ze nie musisz sie przejmowac gwarancja - jak padnie to wymienia.

Dysk mozna dobrac pozniej.

Aha - zadziala tylko w tym danym egzemplarzu dekodera. Nie obejrzysz nagran na komputerze, jesli padnie dekoder i zostanie wymieniony dysk bedzie musial byc formatowany i stracisz nagrania :(

Podobnie srednio warto podpinac swoj dysk ze wzgledu na szyfrowanie tresci, i tak bedzie nie do uzytku gdzie indziej, to juz chyba lepiej dac te 49 i miec dysk tylko do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utratę  danych po ewentualnej wymianie dekodera przerabiałem gdy wymieniałem dekoder Polsatu , również taką samą sytuacje miałem gdy wymieniałem telewizor , ale dysk mozna przywrócić do stanu ; zakupowego ; . Sumując do Samsunga ICU mogę za 49 zł. wydzierżawić dedykowany dysk , a czy do Sagemcom UHD 88 jest taka sama opcja dzierżawy i opłaty 49 zł. ? Ostatnia opcja to Sagemcom WHD 80 i z tego co zrozumiałem to mogę użyć własny dysk ale ten dekoder nie ma trochę ograniczone nagrywanie więc nie warto ten model dobierać do M.Room. Jeszcze raz dopytam czy połączenie między ICU a Uhd/Whd  w M.Room jest po skrętce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHD 80 - tez dedykowany dysk, nie uzyjesz swojego.

z tego co mi sie wydaje do UHD 88 w dzierzawe nie wezmiesz dysku,

W Orange wszystkie dekodery łączysz do modemu, nie ma połączeń pomiedzy dekoderami, sa tylko modem-dekoder (dekodery).

ICU do modemu czy wifi czy skretką

UHD 88 do modemu tylko skretką

WHD 80 (o ile ci sie uda dostać, małe szanse) do modemu czy wifi czy skretką.

Najlepsza oczywiście zawsze skretka, unikasz problemow z zasiegiem, zakloceniami itp.

Dobrze ze pytasz bo pewnie wczesniej miales glowny dekoder i do niego inne, tu jest inaczej.

 

Niby WHD80 jest nowszy od UHD88 ma wifi, nie ma głowicy do dvb-t ale powiedziałbym że jest jednak gorszy, UHD88 działa stabilniej.

Aha jeszcze kwestia wymiany gdyby ci sprzety nie pasowaly

O ile ICU100 na UHD88 to sie uda wymienic bo wymiany w dol bywaja, o tyle zapomnij o bezproblemowej wymianie starszego dekodera na ICU.

albo bedziesz musial doplacac za wymiane na zyczenie, albo bedziesz musial czekac do konca umowy i wtedy przy przedluzeniu wymiana jest gratis.

brac swiatlowod, multiroom i nie brac icu to mija sie obecnie z celem, bo sam sie odcinasz od 4k.

Tak ze jesli tylko mozesz skretka to najlepiej ICU+UHD88

Edytowane przez redviking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...