Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o odpowiedź, czy mogę zamieć Filmbox i Filmowy (AXN, Paramout, Cinemax itd) na Polsat Sport Premium (Liga Mistrzów)?

 

Mam pakiet z Filmbox, Filmowy (Cinemax, Paramout, AXN), Sport HD (Polsaty Sport w HD oraz Eurosport 1 i 2 HD) oraz Eleven. 

Edytowane przez Lukasz2838
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli korzystasz z oferty elastycznej i podane pakiety są Twoimi zobowiązaniami na czas nieokreślony, to możesz zweryfikować możliwość wyłączenia wspomnianych usług i włączenia Polsat Sport Premium w Internetowym Centrum Obsługi Klienta (ICOK): https://icok.cyfrowypolsat.pl/logowanie.cp w zakładce "Usługi". W przypadku gdy nie będzie to możliwe, to sugeruję przedłużenie umowy. W tej kwestii proszę o wiadomość prywatną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w dniu 21.02 (piątek) zamówiłem poprzez stronę CP pakiet sportowy 164 kanały Familijny MAX HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD+Eleven Sports HD + Polsat Sport Premium, do tego Evobox HD + 2 multiroomy oraz zestaw antenowy i usługę montażu. Potwierdzenie na to wszystko otrzymałem mailowo. W poniedziałek, tj. 24.02 zadzwoniono z CP, żeby umówić instalatora wraz ze sprzętem i tylko to - nikt nie potwierdzał zamówionej oferty. W dniu dzisiejszym był instalator, wszystko podłączone, umowa podpisana, a po paru godzinach zonk - w umowie jest wszystko poza pakietem Sport Premium, do których nie ma oczywiście dostępu. Żeby było ciekawiej opłata jest wyższa niż zamawianego pakietu. Wina również moja, bo trzeba było przeczytać przed. Teraz pytanie - dzwoniłem na infolinię (swoją drogą pracownicy CP powinni sie uczyć kultury od tych z NC+, już żałuję, że z nich zrezygnowałem) i okazało się, że potwierdzenie mailowe wybranego pakietu nie ma żadnego znaczenia, a jedyna opcja to odstąpienie od umowy i w międzyczasie zawarcie nowej. To oczywiście wiąże się z odsyłaniem sprzętu na własny koszt, zapłaceniem kurierowi za kolejny sprzęt, czekaniem na zwrot za poprzedni, etc. Czy naprawdę nie ma żadnej innej możliwości? I co z anteną i konwerterem - czy też powinny być odesłane wraz z Evoboxem HD i dwoma Evoboxami Lite?

Pozdrawiam.

Edytowane przez wsh1899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamawiałeś usługę poprzez infolinię, masz 14 dni na odstąpienie od umowy. Rozmowy są nagrywane. Zadzwoń do działu reklamacji, prawdopodobnie będziesz musiał "przejść" główną infolinię, przedstaw swoją sprawę, podaj datę rozmowy, warunki jakie otrzymałeś. Zapytaj czy masz definitywnie zerwać umowę z racji zmienionych warunków umowy czy rozwiążą problem. Musisz być stanowczy, bo mogą Cię zwodzić przez okres odstąpienia umowy i wtedy będziesz musiał przystać na zaproponowane warunki. Termin reklamacji to 30 dni ale ze swojego doświadczenia wiem, że mogą ten termin przeciągnąć i mogą uznać reklamację lub nie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Zamawiałem przez www CP i jedynym potwierdzeniem tego co zamówiłem jest mail z esklepu. Nikt z CP nie dzwonił, żeby potwierdzić zamówioną ofertę, jedynie, żeby umówić wizytę instalatora. Niby jest te 14 dni, bo umowa na odległość, ale miałem nadzieję, że może nie będę musiał się z tym babrać. Tak to jest jak się nie czyta tego co się podpisuje, ale nie spodziewałem się takiego myku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając umowę na 2 lata na pakiet Rodzinny za 20zł/miesiąc jest możliwe włączenie dodatkowego pakietu np. sport HD albo rozrywka HD na jeden miesiąc?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy a orientujesz się od którego pakietu można włączać i wyłączać pakiet w którym są wszystkie Polsat Sport bez premium? Zależy mi tylko na tych kanałach żeby było jak najtaniej w ofercie na umowę z możliwym włączeniem i wyłączeniem opcji w danym miesiącu - wtedy kiedy potrzebuję.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 10:55, tail# napisał:

@czerstwy a orientujesz się od którego pakietu można włączać i wyłączać pakiet w którym są wszystkie Polsat Sport bez premium? Zależy mi tylko na tych kanałach żeby było jak najtaniej w ofercie na umowę z możliwym włączeniem i wyłączeniem opcji w danym miesiącu - wtedy kiedy potrzebuję.

Chcesz tylko Polsat Sport , Ekstra i News, czy całą paczkę sportową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sport z tym, że wolałbym te 3 kanały i Polsat Sport fight przy jak najtańszej umowie. Jak się nie da to cała paczka sport też by mogła być. Najlepiej jakby to były opcje dodatkowe, które można włączać i wyłączać przy najtańszym pakiecie podstawowym, bo nie zawsze mam czas oglądać, a inne kanały poza sportowymi mnie nie interesują.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport Fight masz tylko w pakiecie sportowym, czyli w standardowej cenie 60 zł  miesięcznie za całość (Familijny Max,Sport, Film, Cinemax) w umowie dwu letniej i krótszej. Ewentualnie 50 zł miesięcznie w umowie 24/3. Natomiast Polsat Sport News był dostępny promocyjnie razem z Polsatem Sport i Ekstra od pakietu Familijnego Max. Nie wiem czy jeszcze jest mam niższy pakiet. Promocyjna cena na Familijny Max 30 zł w umowie 24/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 12:29, DamPrz napisał:

Witam

W grudniu wypowiedziałem umowę CP (pakiet Familijny Max HD - 30zł/m-c)

Umowa kończy się 10 marca i nikt jeszcze nie dzwonił, aby zachęcić do pozostania.

Jaką oni mają politykę?

 

Niestety dzisiaj już za późno 

Brak sygnału, brak dostępu do ICOK

Dekoder do oddania i można tylko umowę nową podpisać 

A oferta nowa jest kiepska 

Mnie interesowałoby np Rodzinny HD + sport HD za maks 30 zł a tego nie ma

Resztę mam od C+

Więc CP niech się zastanowi nad ofertą uzupełniającą dla abonentów C+

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...