Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy podpisując nową Umowę Abonentową idzie rozwiązać umowę bez naliczania kar umownych?

Po przeczytaniu treści umowy wnioskuję, że rozwiązując umowę za wypowiedzeniem zarówno w Okresie Podstawowym i Okresie Dodatkowym zostaną naliczone kary umowne zgodznie z punktem 13 i 14 części B umowy. Okres Dodatkowy praktycznie będzie się odnawiał co kolejne 12 miesięcy zgodnie z punktem 7 części B umowy. CP sprytnie przygotował treść Umowy w myśl zasady jesteś z nami masz ulgę pragniesz odejść płacisz karę umowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na umowie na czas nieokreślony i nie obejmuje mnie żadna promocja. Pytanie zadałem gdyż chodzi mi o samą konstrukcję nowej Umowy Abonantowej i traktowanie stałych klientów. Umowa jest tak zformułowana, żeby za wszelką cenę utrzymać dotyczasowych klientów i zniechęcić ich do zerwania umowy. Widać z tego że CP na wielki strach przed bezpłatną telewizją cyfrową stąd te działania z nowymi umowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W grudniu skończyła mi się umowa i przeszła na czas nieokreślony. Niedawno zepsuł mi się dekoder więc w APS aby otrzymać nowy dekoder przedłużyłem umowę na 12 miesięcy. Mam pytanie:

1. czy jeśli będę chciał wypowiedzieć umowę przed upływem 12 miesięcy to będę musiał płacić jakąś karę skoro nie otrzymałem teraz żadnej ulgi na abonament ani darmowych miesięcy?

2. Jaki jest okres wypowiedzenia 1 czy 3 miesiące?

3. I czy jeśli nie wypowiem umowy to ona przechodzi po zakończeniu na czas nieokreślony czy na kolejne 12 miesięcy?

Pytam bo w grudniu są przeważnie najlepsze promocje i chciałbym się ewentualnie na nie załapać.

A i jeszcze mam pytanie czy w innych platformach też są te cyrki z umowami tzn. czy też trzeba pisać wypowiedzenia czy wystarczy po prostu przestać płacić i umowa się kończy po okresie na który została zawarta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, Tak zapłacisz kare,Bo Twój okres minimalny umowy którą podpisałeś to 12 misiesięcy.

3. Pewnie przechodzi na czas nieokreślony,przeczytaj co podpisałeś.

Żeby zakończyć umowe musisz ja wypowiedziec,jeżeli tego nie zrobisz to umowa przekształca się w umowe na czas nieokreślony. Czytaj to co podpisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i w punkcie 14 jest napisane:

"W przypadku jednostronnego rozwiązania Umowy, zawartej na czas określony Okresu podstawowego przez Abonenta lub Cyfrowy Polsat z winy Abonenta przed upływem Okresu Podstawowego, Abonent będzie zobowiązany do zapłaty kary umownej w wysokości nieprzekraczającej ulgi przyznanej Abonentowi w związku z zawarciem Umowy na Okres Podstawowy pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania. Wartość ulgi wskazana w części A umowy"

Skoro ulga przyznana w okresie podstawowym to 0zł a kara nie może jej przekraczać no to chyba nie płaciłbym kary? Ale może się mylę to mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł CAM, na którym pakiet familijny kończy się w piątek. Zastanawiam się nad wycieczką do APS w celu podpisania nowej/przedłużenia? umowy i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Jako użytkownikowi modułu CAM, czy przysługują mi jakieś warunki promocyjne (np. 1 miesiąc za darmo)?

2. Czy jak podpiszę umowę na pakiet familijny i np. po 4 miesiącach zechcę wykupić sobie pakiet HD na pozostałe miesiące obowiązywania umowy, to czy będę miał taką możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soq pójdziesz do APS i...

- może okazać się że nie mają dla Ciebie żadnej oferty, bo nie ma Cię w systemie, wtedy zadzwonisz na infolinię i po 20 minutach dowiesz się że możesz podpisać na 13msc i miesiąc gratis, wyślą Ci umowę pocztą dojdzie za miesiąc

- może okazać się że możesz podpisać na familijny 18 miesięcy bez żadnego gratisu

- jak już będziesz miał familijny to polsat nie będzie robił Ci problemów z podwyższeniem abonamentu, tego możesz być pewien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy rejestracji modułu podawałem dane kontaktowe + pesel, to myślę, że mają mnie w bazie danych ;) No chyba, że mają tam taki kosmos, że użytkownik modułu nie jest traktowany jak osoba płacąca co miesiąc abonament :)

 

A tej umowy na 13 miesięcy nie da rady podpisać w APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałeś pesel, adres, imię i nazwisko a żeby podpisać umowę w APS trzeba jeszcze dowód podać, w APS zdaża się taki kosmos że użytkownicy CAM nie mają żadnych dostępnych ofert, oczywiście umowę na 13msc można podpisać w APS ale nie zawsze obsługujący będzie w systemie widział taką możliwość, COK widzi więcej i na pewno będzie miał dla Ciebie 13msc lub 29msc, mimo że pracują tam studenci dorabiający sobie na studia zaoczne z politologi czy jakiejś informatyki i biznesu (na raz) - chociaż to tylko moje wrażenie, możliwe że faktycznie pracują tam profesjonalni monterzy i technicy SAT oraz doktorzy elektrotechniki lub telekomunikacji i dlatego mają więcej opcji niż pracownicy APSów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W grudniu skończyła mi się umowa i przeszła na czas nieokreślony. Niedawno zepsuł mi się dekoder więc w APS aby otrzymać nowy dekoder przedłużyłem umowę na 12 miesięcy. Mam pytanie:

1. czy jeśli będę chciał wypowiedzieć umowę przed upływem 12 miesięcy to będę musiał płacić jakąś karę skoro nie otrzymałem teraz żadnej ulgi na abonament ani darmowych miesięcy?

2. Jaki jest okres wypowiedzenia 1 czy 3 miesiące?

3. I czy jeśli nie wypowiem umowy to ona przechodzi po zakończeniu na czas nieokreślony czy na kolejne 12 miesięcy?

Pytam bo w grudniu są przeważnie najlepsze promocje i chciałbym się ewentualnie na nie załapać.

A i jeszcze mam pytanie czy w innych platformach też są te cyrki z umowami tzn. czy też trzeba pisać wypowiedzenia czy wystarczy po prostu przestać płacić i umowa się kończy po okresie na który została zawarta ?

 

2. Przeczytaj dokładnie część A Umowy okres wypowiedzenia powiniem być tam wyszczególniony.

3. W Części B Umowy mówi o tym punkt 7: Umowa po Okresie Podstawowym ulega przedłużeniu na KOLEJNE 12 miesięczne Okresy Dodatkowe. Wobec czego w Okresie Podstawowym należy umowę wypowiedzieć zgodnie z okresem wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zgadza się. Jest napisane że przechodzi na kolejne 12 Dodatkowych.

2. Niestety okres wypowiedzenia nie jest wyszczególniony. Podany jest tylko okres podstawowy: 12 oraz ulga przyznana w okresie podstawowym: 0zł.

Trzy miesięczny okres wypowiedzenia jest podany w pkt.12 części B

Natomiast w punkcie 14 jest napisane:

"W przypadku jednostronnego rozwiązania Umowy, zawartej na czas określony Okresu podstawowego przez Abonenta lub Cyfrowy Polsat z winy Abonenta przed upływem Okresu Podstawowego, Abonent będzie zobowiązany do zapłaty kary umownej w wysokości nieprzekraczającej ulgi przyznanej Abonentowi w związku z zawarciem Umowy na Okres Podstawowy pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania. Wartość ulgi wskazana w części A umowy"

Więc jeśli chciałbym chciałbym zakończyć umowę wcześniej niż 12 miesięcy a ulga przyznana w okresie podstawowym to 0zł a kara nie może jej przekraczać no to chyba nie płaciłbym kary? Ale może się mylę to mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|Witam. Jestem zielony w sprawach rozwiązywania umowy bo nigdy tego nie robiłem :) więc proszę o pomoc ;)

1. Czy numer PESEL musi być podany? jeżeli podam numer klienta to wystarczy i na penwo nie zarzucą mi braku numeru PESEL? (podałem pełny adres numer dekodera i numer dow tożsamości i ten indywidualny numer klienta)

2. jeżeli w dacie zerwania umowy wpisałem datę dzisiejszą takie pismo jest prawidłowe? okres rozliczeniowy zaczyna mi się 1-ego każdego miesiąca więc pismo polecone powinno im dojść jeszcze w lutym więc płacić będe musiał jeszcze za marzec kwiecień i maj ale czy z powodu wpisania tej daty oni mogą nieuwzględnić mi mojej rezygnacji?

3. czy wymagana jest data zawarcia umowy bo jej też nie wpisałem?

List wysłałem polecony z potwierdzeniem odbioru jednak zrobiłem powyższe błędy jaka jest szansa że mi tą rezygnacje przyjmą?

 

umowa przeszla mi na czas nieokreślony pare misięcy temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Po danych osobowych nr karty i pesel,to wystarczy.

No właśnie nie podałem numeru PESEL napisałem tak:

 

w rogu adres miejscowosc data imie nazwisko itp

 

Informuję, iż nie zamierzam kontynuować umowy zawartej na Czas Nieokreślony w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu familijnego z dniem 23.02.2010r.

Umowa zawarta była pomiędzy mną tj. Janem Nowakiem zam.XXXX, nr Dowodu osobistego XXXXXXX,

nr dekodera: XXXXX, nr identyfikacyjny klienta: XXXXXX, nr karty:XXXXX a Cyfrowy Polsat S.A. ul. Łubinowa 4A, 03-878 Warszawa.

No i podpis na koncu

 

Prawidlowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CP jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, po prostu jeśli wyślesz list polecony do CP z wypowiedzeniem umowy oni mają czas na rozpatrzenie 3 miesiące.

Aktualnie jeśli umowa się skończyła to umowa przechodzi na czas nieokreślony, wyślij wypowiedzenie, czekaj na odpowiedz od CP i tyle, jeśli dekoder brałeś na własność zachowujesz go dla siebie już na zawsze, dekoder będzie funkcjonował jako pre-paid czyli na kartę, wpłacasz na konto określoną kasę i oni włączają ci na miesiąc wybrany przez Ciebie pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące :|. W rzeczywistości ile to trwa, też tak długo ? Jeśli nie zapłaciłbym teraz abonamentu to coś groźnego się stanie ?

Jak umowa jest na nieokreślonym zawierana poza lokalem przedsiębiorstwa (czy. przez telefon zamawiana lub przez internet) to wtedy miesiąc wypowiedzenia

Podpisywałem w salonie CP, więc chyba 3 miechy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umowa była podpisywana w salonie, to masz 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli nie zapłacisz abonamentu będziesz miał kasę umowną, umowa jest nadal kontynuowana więc musisz płacić. Oczywiście to umowny 3 miesięczny okres wypowiedzenia z reguły wyrabiają się w 2 tygodnie, no może w ekstremalych warunkach miesiąc. Wyslij wypowiedzenie (wzór wypowiedzenia masz na forum dostępne), czekaj na odpowiedź listowną z datą zakończenia umowy, dekoder zostanie przełącznoy na tzw pre paid, bez wpłacania na konto będziesz miał możliwość oglądania kanałów FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące :|. W rzeczywistości ile to trwa, też tak długo ? Jeśli nie zapłaciłbym teraz abonamentu to coś groźnego się stanie ?

Jeśli nie zapłacisz to zablokuja Ci tuner i wtedy ani w pre-paid,ani FTA nie obejrzysz. A wypowiedzenie z okresem 3 mies.

Numer karty napisałeś,więc b.dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kojak trochę chyba niebardz sie na tym znasz bo zle mówisz. Okres wypowiedzenia to okres juz po rozpatrzeniu pisma przez CP i on przeważnie wynosi 3 miesiące, licząc od początku najbliższego okresu rozliczeniowego po zaksięgowaniu wypowiedzenia. CP po otrzymaniu od nas takiego pisma ma na to (rozpatrzenie i zaksięgowanie) 7 dni.

załóżmy umowa podpisana 20go jakiegoś miesiąca i do 20 płacimy rachunki

- wysyłamy wypowiedzenie teraz (polecony, potwierdzenie odbioru), wpływa do CP 27 lutego, od tej daty maja 7 dni zeby wprowadzić w system,

czyli 3 miesiace bedą nam sie liczyć od 20 marca - umowa skończy sie 20 czerwca (ostatnia płatnośc do 20 maja)

- wysyłamy 15 marca, wpływa 17 marca i tu różnie może być, jak zaksięgują przed 20 marca od od 20 marca liczą się 3 miesiące jeżeli po to od 20 kwietnia liczymy 3 miesiace wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...