Skocz do zawartości

Jakość Discovery HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem w sklepie Discovery HD na tv Sony 42" podobno full HD za 13 koła, i musze przyznać że straszna kicha. Nie wiem czy to wina nboxa bo chyba nie tv, ale obraz jest strasznie nie płynny. Przy szybkich scenach widać straszny stroboskop. Wydać tyle kasy i oglądać taką kaszane. Jak jest u was dajcie znać, czy na kanale filmowym jest ok. Narazie chyba odpuszczę sobie zakup N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na to „dziwo” czyli HD troszkę z boku. Bo musiałbym upaść ma łeb z 20 piętra żeby kupować e-nkę tylko po to aby oglądać 2 słownie 2 kanały niby w formacie HD. Toż na kanałach otwartych z Niemiec można sobie pooglądać kilkanaście programów w formacie HD i to za nic –czyli friko. Pomyślicie zanim dacie się puścić w kanał – jakby nie patrzeć kilkunastozłotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wiecie w MM to oni wyciagaja tv z pudelka biora podlaczaja jakims kablem ktory jest w zestawie z nboxem i odpalaja. A przeciez wiadomo ze jakosc wyswietlania zalezy od telewizora (sony wcale nie sa takie dobre po prostu takie drogie) jakosci kabla , jakosci oswietlenia , odleglosci z ktorej sie oglada i chyba najwazniejsze indywidualnych ustawien koloru , kontrastu i roznych balansow na telewizorze. IMHO ocenianie na szybko po 5 minutowej sesji w sklepie zupelnie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na kanalach HD jest w miare natomiast SD to masakra na 32'' Sony ktory widzialem w MM. Kanały Polsat2 i Polsat Zdrowie i uroda mialy lepsza jakosc niz AXN czy Wojna i Pokoj. nie mowie tego specjalne bo mam CP ale zaobserwowalismy to z kumplami (jeden ma CP drugi C+) wiec warto sie zastanowic nad wyborem. a tak apropo jak wytlumaczyc koledze o jakosci obrazu przesłanego przez HDMI a SCART, bo ja mowie swoje a on swoje ze nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo jak wytlumaczyc koledze o jakosci obrazu przesłanego przez HDMI a SCART, bo ja mowie swoje a on swoje ze nie ma to znaczenia.

 

Hehe mi sie wydaje bardzo prosto. Przez SCART idzie tylko sygnal PAL (720x576 pixeli), a HDMI mozna przeslac HD (1920 x 1080 pixeli dla full HD).

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jakośc obrazu w HD zależy od dobrego odbiornika tv.dobrych złączy,dobrze ustawionej anteny.W sklepach odbiór jest na ogół zły ponieważ do anteny zbiorczej jest podłączonych dużos przetu i nie zawsze odbiorniki są dobrze ustawione,dlatego jakośc obrazu jest zła.Posiadam tv 100Hz jakośc sygnału z konwertera 98% i obraz mam idealnie piękny.Chociaz nie to co LCD lub plazma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dziadek trochę poszalał ;p to nie telewizja analogowa ^^' w cyfrówce albo kratowanie albo w ogóle nie ma kanału ;p ale co do jakości obrazu względem modelu telewizora to się zgodzę ;p

MPEG4 SD? ^^' przecie my tu gadamy o HD ;p no i to samo co powiedział Dziadek zależy jak telewizor upscaluje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Akurat po SCART można przesłać HD, ale tylko jako RGB http://pinouts.ru/Home/Scart_pinout.shtml

 

Ale RGB to nie jest HD a jedynie każdy kolor przesyłany osobno w jakości PAL. To o co Ci prawdopodobnie chodzi to component (czyli 3 ekranowane chinche które przesyłają analogowo sygnał max 1080i) ale nijak sie to ma do EURO bo żaden TV nie potrafi przyjąć takiego sygnału przez EURO.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...