Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Crossi napisał(a):

@qnik Uruchom ponownie dekoder, jak to nie da to ponów uprawnienia w strefie abonenta - to powinno pomóc.

nie pomogło :(- co gorsza przywróciłem go do ustawień fabrycznych i poległem na ustawieniach anteny.... co bym nie robił jakość sygnału 0,

Podpowiedzcie jakie parametry LNB ustawić? Częst. transpondera? , H/V ? Symbol rate? modulacja DVB-S2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2024 o 15:37, seatibiza napisał(a):

Ja mam wersję International. Niestety na FW z 2013 się. skończyło. W układaniu kolejności modułów może być jakiś sens.


Spróbuj wgrać przez pendrive/fat32 FW 2.57.0.6 z 30.11.2016 

To jest niemiecki soft auto update ale jest PL menu.

U mnie na Digit Isio S1 śmigają wszystkie moduły. Moduł C+ w górnym slocie, CP w dolnym.

Jeśli uda ci się wgrać to FW napisz to podeślę listę kanałów C+ z dodanymi kanałami Polsat bez dubli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, qnik napisał(a):

Koledzy, taki problem DiGYBOXX HD C+ soft 2.46.13.4-2230d - karta Cameleon - nie ma kanału 11 TVP1 HD - krzyczy Program jest kodowany Dostęp warunkowy: Mediaguard(SECA)(100), Nagravision (1813), Conax(b01), Viaccess(500), Irdeto (6ed) - jak to naprawić ? Cała reszta kanałów działa bez problemu...

Coś mi świta że trzeba PID podmienić w edycji kanalu...ale na jaki tego nie pamiętam / nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mystic.pl napisał(a):

Spróbuj wgrać przez pendrive/fat32 FW 2.57.0.6 z 30.11.2016 

Już kiedyś próbowałem i nie zassał tego softu. Ja mam wersję S International i tu jest pies pogrzebany. Z wersją S1 różnią się bootem czy jakoś tak i nic z tego nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seatibiza napisał(a):

Już kiedyś próbowałem i nie zassał tego softu. Ja mam wersję S International i tu jest pies pogrzebany. Z wersją S1 różnią się bootem czy jakoś tak i nic z tego nie będzie. 

Jesteś pewny, że próbowałeś 2.57 a nie przypadkiem 2.46 🤔

Niemcy piszą, że 2.57 to wersja do S /S1

Edytowane przez mystic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mystic.pl napisał(a):

Niemcy piszą, że 2.57 to wersja do S /S1

Zgadza się, zadbali o swoje tunery. Odzielnie umieścili soft do wersji Intetnational, ostatni w 2013 roku. Ta firma szoruje po dnie. Wystarczy przeczytać opinie niemieckie o nowych tunerach na Amazonie. Wszyscy wokół produkują od lat tunery 4K na poziomie, z dwoma kieszeniami CI, głowice FBC itd. Nie wiem na co czeka Technisat. Fajnie się je obsługuje, nie potrzeba tyle wiedzy co do enigmy, ale co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, seatibiza napisał(a):

Fajnie się je obsługuje, nie potrzeba tyle wiedzy co do enigmy, ale co z tego.

właśnie, co z tego skoro powyższy przykład pokazuje że bez poprawek w sofcie sam nic nie zrobisz. W przypadku enigmy poczytał byś co nieco i dodał odpowiednie wpisy w konfiguracji jeśli byłoby to konieczne i problem rozwiązany. Niby korzystasz z własnego sprzętu a w tym przypadku jesteś w gorszej sytuacji nawet od tych którzy korzystają ze sprzętu operatora, bo u nich działa. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, opensource napisał(a):

W przypadku enigmy poczytał byś co nieco i dodał odpowiednie wpisy w konfiguracji

Gdybym miał na to czas, już dawno miałbym Vu+ Duo 4K SE. Mój Digit S International nagrywa mi w ciągu dnia, a wieczorem lub w nocy oglądam. Nie wchodzi w grę późniejsze dekodowanie. Ponadto z rozmów tu prowadzonych już wiem, że nawet Vu+ nie jest doskonały w kwestii nagrywania dwóch programów jednocześnie już zdekodowanych, a niegdyś Technisat z dwoma modułami Astona to robił bez problemu. Chyba zmiana kodowania i nowe moduły to utrudniają, ale czytałem, że moduł Tivusat nie ma wykastrowanej dwustrumieniowości.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery z enigma2 mają tylko takie ograniczenia  dla modułów, jak masz kartę z danymi w czytniku nie ma zadnych ograniczeń  i możesz nagrywać ile tylko chcesz na byle badziewiu z dwoma czy zwykłym Vu+ Uno 4K se bez specjalnego wydatku na tuner.

Jedyny dodatkowy wydatek to na magika który  wyciągnie  wyciągnie dane do czytnika. 

Sam mało nagrywałem to nagrywanie z dekodowaniem wystarczało na module C+, jak wygrzebałem w końcu sobie dane z karty do czytnika  przestałem się przejmować ilością nadrywanych programów w jednym czasie. 

 

Tivusat nawet jak nie mają wykastrowanej dwustrumieniowości to i tak musisz mieć tuner z certyfikowanym CI+ 1.4 a tych jest tylko kilka modeli na cały świat do tego drogie. Nie potwierdzam takiego działania  o nie mam żadnego tunera z Ci 1.4 by sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, seatibiza napisał(a):

Gdybym miał na to czas, już dawno miałbym Vu+ Duo 4K SE.

Nikt nie ma na nic czasu - takie czasy, to zawsze jest najlepsze wytłumaczenie więc czekaj na reakcję dostawcy softu ale czy to poprawi i kiedy tego nikt nie wie.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Tivusat nawet jak nie mają wykastrowanej dwustrumieniowości to i tak musisz mieć tuner z certyfikowanym CI+ 1.4 a tych jest tylko kilka modeli na cały świat

Masz rację. Wycofany Technisat STC UHD 4K miał CI+ 1.4, ale nie obsługiwał dwustrumieniowości 🙂, jak to Technisat.

 

16 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Jedyny dodatkowy wydatek to na magika który  wyciągnie  wyciągnie dane do czytnika. 

Czyli z "czarnego" modułu też już można? Dawno nie zaglądałem na sąsiednie wiadome forum, to jestem nie w temacie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnego wyciągnie tylko metoda i sposób jest zbyt kosztowny i problematyczny by się w ogóle opłacało to robić. Raczej to się szybko nie zmieni aż ktoś opracuje w miarę prosty sposób jak dla niebieskich modułów.  

Taniej by wyszło płacić normalnie za  pełen pakiet przez  2-3 lata i używać modułu. 

 

Niestety przy czarnym module dalej ograniczeniem jest wymagany standard gniazda Ci+ 1.4 którego po postu nie ma w większości sprzętów na enigma2 a nawet jeśli by był zdobycie wymaganych plików do działania modułu graniczyło by z cudem czyli błędem producenta albo  dostarczycielem certyfikatów. 

 

W większości przypadków nagrywanie z późniejszym deszyfrowaniem z modułu  działa w miarę prawidłowo przy 2-3 nagraniach na raz ale to jest tylko zależne od prawidłowych ustawień  które robi sobie sam użytkownik.  Wiadomo jest się zmuszonym używać głownie VTi. U mnie się sprawdzało z niebieskim modułem aż wstawiłem kartę do czytnika. Może dlatego że aż tak często nie nagrywałem i oglądałem zwykle po kilku dniach po przerobieniu. 

Niektórzy po prostu przechodzą na dodatkowy sharing głownie po to by przez niego nagrywać.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...