Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z poziomu samego tunera łatwo można wycinać dowolne fragmenty nagrania. Natomiast nie ma sensu w ogóle przenosić nagrania na komputer, bo jest tak zabezpieczone, że niczym nie można go odtworzyć. (No chyba, że w celu archiwizacji na kompie i/lub odtwarzaniu po LAN na dekoderze). Także i o obróbce na PC mowy być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi , troszkę szkoda . Jeszcze jedno - do jakiego formatu konwerterować filmy , aby można było odtwarzać w tym tunerze . Przed kupnem tego tunera czytałem tyle dobrych opinii o tym tunerze , a jak się okazuje to on bardzo mało potrafi , taki jak Sagrmcom DSI87 . Rozczarowałem się troszkę . Jedno muszę przyznać , że chociaż mam go już prawie miesiąc to jeszcze ani razu nie zaszwankował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcja - Tuner czyta z dysku pliki w formacie: MPEG2, VOB, TS lub TS4

Czyli (w moim wypadku) pliki zgrane przez analogową kartę telewizyjną w komputerze;

własne filmiki nagrane aparatem fotograficznym oraz kamerą

 

Jak ktoś wspomniał wcześniej, tuner daje możliwość edycji nagrań

- trzeba jedynie uważać na znaczniki, bo można wyciąć końcówkę filmu zamiast reklam :)

 

Ostatnio zauważyłem, że pojawiły się w nagraniu znaczniki początku filmu :brawo:

- jak by były jeszcze znaczniki na końcu, to szybko by mozna było sie pozbyć zbędnych treści

 

 

Jednak faktycznie wypada się zgodzić z mirko1801, że tuner trochę rozczarowuje

Był dedykowany Cyfrze+, która sie na niego wypieła - a ograniczenia w użytkowaniu tunera pozostały

Ciągłe aktualizacje listy cyfry "zamulaja tuner", zmieniają ustawienia użytkownika ( EPG dla kanałów cyfry)

Gdyby istniała możliwość zablokowania aktualizacji listy cyfry albo choć wybranie stałej listy i programu,

z którego uruchamia się tuner ( po aktualizacji startuje z listy cyfry) - to już by było coś

Wtedy mogł bym spokojnie oddać ten sprzęt teściowej - a tak sam się muszę męczyć, powracać do ustawień

fabrycznych aby odblokować możliwośc nagrywania z timera, układać na nowo listę ulubioną kanałów, skanować

satelite by dopisać brakujace kanały itd. :(

 

... Choć z drugiej strony, za te pieniadze to i tak nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów wyżej: Nagrywacie z timerem na dysk? - bo ja tak

 

Miałem na liście do nagrania 20 pozycji. Chciałem dopisać kolejne, ale system nie przyjmował do pamięci

- a miało to miejsce na drugi dzień po aktualizacji listy cyfry

Po przywróceniu ustawień fabrycznych, bez problemu wprowadziłem do pamięci 28 pozycji

(instrukcja obsługi mówi, że tuner powinien przyjąć do 120 pozycji z wyprzedzeniem rocznym)

 

Podobna historia jest z EPG

Kiedy wchodzę z pozycji pilota do EPG, to ściąga mi program na tydzień w 2 minuty

( pozostawiłem tylko 15 kanałów, które mnie interesują)

Po aktualizacji listy cyfry, lista kanałów z przypisanym EPG rośnie automatycznie - I cała moja robota z odznaczaniem EPG na takich knałach jak Polsat2, Mango, TVR i innych badziewiach lub kanałach kodowanych, których nie odbieram, idzie na marne. Jednak najbardziej mnie interesuje, co ściąga tuner jak się wybierze ściągnięcie EPG z Menu-Ustawienia-Dziennik programów- Rozpocznij pobieranie. Dzisiaj zdecydowałem się na ten wariant i trwał to prawie 40 minut. Widzicie różnicę?

 

Podsumowując: Jeżeli tuner niweczy mój wysiłek, to mam prawo czuć się rozczarowany :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączyłem ściąganie EPG które jest domyślnie ustawione na 4:00 bo ono nic nie daje. Tak samo jak ręczne wymuszenie pobierania. Przed pobieraniem czy po pobieraniu, zawartość EPG jest taka sama, efekt przynosi jedynie przełączenie na jakiś kanał i wtedy tuner sobie ściąga program w miarę możliwości (niektóre kanały na 7 dni, niektóre na 2 dni).

Popieram Cię @Strumyk jeżeli chodzi o przypisywanie EPG do kanałów, po zmianie na liście C+ i automatycznej aktualizacji tej listy, cała stworzona konfiguracja EPG dla kanałów się rozsypuje i znowu są pozaznaczane śmieciowe kanały. Proponuje to zgłaszać do producenta żeby przy najbliższej aktualizacji oprogramowania to poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego wniosek?

Nie kupować już więcej Technisata! :roll:

 

Też kiedyś rozważałem zakup tego modelu Technisata, ale po tym, co się tutaj w tym temacie o nim naczytałem, widzę, że wcale nie jest on lepszy od popularnego Fergusona... :? A kto wie, czy nie jest nawet i gorszy, bo ja np. w moim Fergusonie Ariva 202E nie mam tych różnorakich problemów poruszanych w niniejszym temacie. Jak dla mnie, jedyny "plus" tego modelu Technisata to "natywna" obsługa modułów CI+. Fergusony obsługują tylko moduły CI lub CI+ w trybie legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tego co doczytałem

w tym tunerze jest jedna nieedytowalna lista kanałów (pod C+)

oraz 3 własne listy do wyboru

mam następujące pytanie do Was drodzy forumowicze

jak się uruchamia tuner

to na liście nieedytowalnej i dopiero z niej można przejść do własnej listy?

czy też od razu odpala się własna lista kanałów?

chodzi mi o to, czy jak użytkownik (starsza osoba) włączy tuner

zaświeci jej się TVN ((lista pod C+) czy też TVP1 (własna lista po ustawieniu kanałów)

orientuje się ktoś może jak wygląda taka sytuacja np. na tunerze Ariva 202E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner uruchamia się z listą, z którą został wyłączony, chyba że po włączeniu nastąpi automatyczna aktualizacja listy operatora wtedy po aktualizacji ustawi się na niej (czyli tej nieedytowalnej) ale przełączenie listy to wciśnięcie dwóch przycisków na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digyboxx uruchamia się z listą z której korzystamy ale przy aktualizacji listy Cyfry to dekoder po uruchomieniu i skanie automatycznie przechodzi do listy Cyfry i wtedy trzeba przejść na własną. Także działa jako mix dekodera dedykowanego i niezależnego.

Na Arivie nie ma automatu więc zawsze włącza się z listą z której korzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner uruchamia się na liście ostatnio przeglądanej.

 

Jedynie gdy jest aktualizacja listy C+ uruchomi się na liście głównej (C+). Zmiana listy odbywa się przy pomocy dwóch przycisków, szybko i sprawnie - ale jak zawsze znajdzie się ktoś, komu to nie będzie to pasować.

 

Odbiornik łączy cechy STB dedykowanego i uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co to - na przykład po to abym sobie listę mógł układać na komputerze a potem wgrywać lub zgrać z odbiornika a po jakiś ewentualnych problemach z Technisatem po przywróceniu ustawień fabrycznych znowu wgrać.

Nie każdemu się chce kilkaset kanałów co parę tygodni na nowo układać - ja np. korzystam z obrotnicy i uwierz mi że jest dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Z nowymi modułami ( bez karty C+ ) POLSATU CI+ mimo wyłączonej kontroli rodzicielskiej dekoder nie współpracuje poprawnie. Przetestowałem drugi pożyczony i jest to samo, przy niektórych przełączeniach kanałów pojawia się komunikat "brak karty " i albo się dekoduje albo nie - loteria. Potwierdzam dobrą współpracę z modułem nCAM TnK HD, bardzo szybkie przełączanie kanałów, brak irytujących komunikatów. Dobrze by było aby popracowali nad tym problemem przy nowym uaktualnieniu bo szkoda aby taki dekoder był w pewnym stopniu " ograniczony "

U mnie jest to samo, moduł Polsat Ci+ bez karty Cyfry. Raz dekoduje a raz pojawia się napis "brak karty". Pisałem do Technisata w tej sprawie kilka razy i nic nie odpisali. Po telefonie do serwisu wysłałem im tuner. Wczoraj wrócił z karteczką " sprawdzenie funkcjonalne". Nic nie dało wysłanie do serwisu nadal raz dekoduje raz nie. Zadzwoniłem jeszcze raz i powiedzieli, że nic nie mogą na to póki co poradzić bo nie jest to usterka mechaniczna. Trzeba czekać na kolejną aktualizację softu dekodera. Póki co mój digyboxx nadal robi za podstawkę na doniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało i jaka jest tego przyczyna , że tuner przestał reagować na przycisk ( na pilocie ) ,,SLEEP,, . Jeszcze nie dawno funkcja ta pracowała poprawnie , a teraz nie działa - po naciśnięciu tego przycisku wyświetla się ikonka z napisem ,,Wyłączone,, . Czy takie przypadki także występują na Waszych tunerach ?. Wyciąganie wtyczki z gniazdka i przywracanie ustawień fabrycznych nie odnosi skutku . Ma ktoś jakieś rady ?.

Tak to wygląda : ai1jykbu02m4_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...