Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem go , wgrałem najnowszy soft i mam problem.

Jest tylko włożony moduł nCAM CP ( nowy ) w gniazdo CI+ , karta C+ będzie za dwa miesiące, lista ułożona pod Polsat, programy są widziane ale pojawia się

po każdym przełączeniu na następny komunikat "brak karty" i znika albo nie po ok. 5 sek. jak zniknie jest wyświetlany ok. a jak nie trzeba restartować tuner.

Czy ktoś miał taki problem. Co do jakości wyświetlania obrazu nie mam żadnych uwag ale ten komunikat po prawie każdym przełączeniu jest irytujący.

Dodam, że mam wyłączoną kontrolę rodzicielską w module.Jakieś rady. . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przełącze na TVN to dekoder prosi o padanie pinu. Jak to wyłączyć?

 

Witam.

 

Przedwczoraj miałem podobnie. Dekoder żądał kodu pin przy włączeniu TVN w tym HD. Blokada rodzicielska jest wyłączona więc to na pewno nie od tego. Dekoder działa gorzej na tym nowym sofcie. Dłużej myśli, dłużej wykonuje polecenia.

 

@matek_an01, czy moduł zaczął działać prawidłowo?

Czy ktoś ma w tym dekoderze ten nowy moduł CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiga rewelka, jak zauważyłem nie ma z nim problemów i nie trzeba celować żeby przełączyć, możesz mieć nawet ciut nie celować w sam dekoder i tak przełączy , to doświadczenie własne, obsługa kart na + nie ma co narzekać i żadnych problemów, w końcu dekoder dla cyfry zrobiony. Polecam dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przełącze na TVN to dekoder prosi o padanie pinu. Jak to wyłączyć?

Właśnie spotkało mnie to samo, z tym że na TVN Turbo

 

aktualizacja:

Problem ten był też na TTV i TVN7. Na tych trzech kanałach był nadawany program z opisem wiekowym FSK 18. Zmiana ustawień kontroli rodzicielskiej pomogła.

 

Czy to w nowym sofcie ustawiono domyślnie blokadę kanałów powyżej 16 czy TVN od niedawna wprowadził w opisie informacje wiekowe bo wcześniej tego nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz celować gdzie chcesz np. w obraz na ścianie na przeciwko od dekodera, lub w kwiatek gdzieś z boku, a i tak załapie. Dla mnie też było to bardzo ważne po doświadczeniach z dekoderem CPT.

A jaka jest różnica w jakości obrazu w stosunku do Ariwy, bo widzę iż posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników: czy wybierając Nickelodeon HD macie jakieś problemy z dekoderem? U mnie dekoder zawiesza się, nie można zmienić programu i jedyne co go ratuje to wciśnięcie OFF na pilocie a następnie oczekiwanie aż znów się uruchomi i szybka ucieczka z tego programu. Na innych programach nie ma takich problemów, można jakoś temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miały /mają/ Fergusony FX tylko, że z kanałami TVP z Astry. Przez 2,3 dni tuner się wieszał, a potem działał normalnie przez jakiś czas. Ponoć jest to spowodowane błędami w EPG tych kanałów. Może spróbujcie wyłączyć pobieranie dla EPG tych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyłączyłem EPG dla w/w programu ale niestety na razie bez poprawy. Może jak w nocy nie zaktualizuje EPG dla tej pozycji to się coś poprawi... zobaczymy jutro. Jak na razie to chyba jeden z bardziej istotnych problemów w tym dekoderze bo na chwilę obecną korzystanie z programów przeznaczonych dla dzieci jest znacznie utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie EPG nic nie dało. Wczoraj wyłączyłem i jest tak jak było.

Dekoder działa coraz wolniej, reaguje na pilota z dużym opóźnieniem. Po przyciśnięciu na pilocie SLEEP pokazuje tylko 'wył' i żadnych innych opcji.

Może coś da przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowny skan. Sprawdzę to.

 

EDYCJA:

Po przywróceniu ustawień fabrycznych i ponownym wyszukaniu kanałów problem zniknął. Prawidłowo działa również funkcja SLEEP.

Dekoder chodzi lepiej. Ciekawe na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Niedawno zostalem posiadaczem rzeczonego Digyboxxa po przesiadce z wysłużonego Fergusona.

Liczyłem na pełną 'kompatybilność' Technisata, zawiodłem się jednak, ponieważ nie mogę oglądać

żadnego z kodowanych programów mojego pakietu C+ (Optimum HD).

Na ekranie wyświetlany jest komunikat 'Info 10 - karta smart nie ma uprawnień do tego programu'

na każdym kodowanym programie. Niekodowane kanały oraz radio działają bez problemów.

Wielokrotna reaktywacja karty w ICA telefonicznie bądź przez witrynę Web nie zmienia nic.

W Fergusonie wszystkie kanały wyświetlanie są poprawnie. Siła/jakość sygnału db/bdb.

Serwis techniczny Technisata zasugerował wymianę karty (karta z 2008).

 

W związku z zaistniałą sytuacją kieruję pytania do forumowiczów:

1. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

2. Co może być przyczyną?

 

Rozumiem, że trochę światła na sprawę rzuciłoby sprawdzenie mojej karty C+ w innym dekoderze HD

(najlepiej Technisata) i/lub innej aktywnej karty C+ w moim dekoderze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ustaw dekoder na kanale Orange Sport na około 60 min (w tym czasie nie przełączaj kanałów), powinno pomóc :D Ponieważ Ferguson nie ma autoryzowanego czytnika kart C+, na kartę nie wgrał się patch nagravision :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełny pakiet Cyfry i Smart HD w module (produkcji Technisata) i żadnego zamulania nie stwierdzam. Soft najnowszy, po aktualizacji przywróciłem ustawienia fabryczne. Na Nick HD tuner się nie wiesza. Być może wpływ na to mają jakieś dodatkowe czynniki - ja odbieram tylko z Hotbirda, skasowałem w ustawieniach satelit Astrę, może układ list kanałów itd. Faktycznie trzeba potestować i zgłosić ew. uwagi producentowi, który choć nierychliwy, ale aktualizacje wypuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...