Skocz do zawartości

CrazyScan/BLScan


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie tego tematu:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=22&t=25761#p617987

Ostatnie aktualizacje w temacie:

 

2012-04-15

- StreamReaderEx-BDA 1.0.9.948

- CrazyScan 1.0.1.27

- BLScan 1.1.0.948

Mam pytanie ja mam wersję CrazyScan 1.0.1.5

Czyli chyba wyższą? Już nie wiem, chyba pogubiłem się. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To starsza - ostatnia liczba idzie w górę "łącznie". Wersja "5" była z 10 października 2011, obecną można określić jako "27". Generalnie możesz sobie zaktualizować (razem ze StreamReader.dll), ale dla bezpieczeństwa zrób sobie kopię tego, co już masz. Teoretycznie nowsze jest lepsze, ale zawsze jakieś ukryte bugi się mogą przemycić, które w wersji starszej się nie objawiały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrazyScan 1.0.1.31

 

Show SNR on transponder marker.

Reset RF-spectrum before new scan.

Disable BlindScan button after device change and diseqc send.

 

http://sourceforge.net/projects/crazyscan/files/

 

StreamReaderEx-BDA 1.0.9.960

 

IR RC support for TBS SAA7160-based cards (NEC encoding as RAW, and RC5).

Compro VideoMate S300/350 basic support fixed (DiseqC 1.x, ToneBurst).

Twinhan BDA support optimized.

New TMAX-based TBS 6982, 6991 detection added.

 

http://narod.yandex.ru/100.xhtml?crazyc ... Ex-BDA.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Mr. Orbita

Zapytam bo wiem że jesteś ekspertem w tej dziedzinie otóż po reinstalacji win xp + sp3 mam ponownie problem z kartą prof 7500 a konkretnie aplikacją Crazyscan :/ która nie powinna robić większych problemów i wcześniej nie robiła ale od wczoraj odzywa się czkawką. Sterowniki zainstalowane oczywiście "Prof7500_Driver_2.0.0.6_W32"

Wszystkie potrzebne pliki wrzuciłem do jednego worka i podczas próby uruchomienia aplikacji dostaje monit.

08-25-2012_15-55-37.jpg

 

EBS hula aż miło zaś Crazyscan przyblokował się :x

W tamtym tygodniu jeszcze dość poważnie rozmyślałem nad zakupem TBS 5925 bo przyznam się że dość często korzystam z aplikacji Crazyscan tym bardziej że ma teraz opcję blindscan czego nie mogę powiedzieć o EBS gdzie wersje począwszy od v.6 nie zbyt fajnie działają z tą kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, na zrzucie widzę, że jest wszystko, co powinno być. Przy StreamReader.dll nie widzę numeru wersji - pobierałeś aktualną? CrazyScan od 1.0.1.48 w górę wymaga StreamReader.dll 1.1.0.1021 i nowszych (zmiany w obsłudze pasma Ka). Ale jeśli wszystko ściągałeś na świeżo, to nie mam koncepcji.

 

Sterowniki Prof7500_Driver_2.0.0.6_W32 masz te zmodyfikowane od crazycat'a? Bo te ze strony Prof nie działają nadal z CrazyScan. Powinieneś mieć te: http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip Ale jak EBS hula, to muszą być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Zaktualizowałem CrazyScan przy okazji BLScan i StreamReader. I teraz podczas próby uruchomienia aplikacji mam komunikat:

 

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury

?heightForWidth@QTabWidget@@UBEHH@Z w bibliotece QtGui4.dll."

 

:shock:

 

Odpowiem sobie sam.

Zaktualizowałem też ReqLibs i teraz jest OK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

5220 niestety nie, z tego co pisał Crazycat w lipcu ubiegłego roku karta jest na chipie SiLabs i jest nierozpracowana. 5880 działa i mam ją sprawdzoną, ale na minus idą dwie sprawy: drogawa, a CrazyScan2 działa z nią, ale wykres jest mało czytelny, bo karta raportuje poziom sygnału skokami i zamiast płynnego wykresu jak w kartach satelitarnych są "kwadraty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już pisałem w tym temacie, to i tu się pochwalę, co prawda nie bezpośrednio z programów z tego tematu, ale uruchomiłem blindscan :jupi: Zaktualizowałem smartdvb do najnowszej wersji i mi działa elegancko, jedynie do oglądania muszę zamieniać z crazycata na bdas.dev bo na tym pierwszym przy oglądaniu co kawałek pojawiają się przycięcia i to nawet całego systemu a nie tylko programu. Ale i tak życie od razu wydaje się piękniejsze jak działa ta opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak - jest możliwe rysowanie wykresów w pętli oraz auto-zapis grafik z wykresami. Obydwie opcje są na zakładce Zakres wyszukiwania. Natomiast nie kojarzę, aby dało się zlecić taką operację co 30 minut - pętla jest wykonywana cały czas (i dodatkowo - zajmuje kartę, więc w tym czasie nie można oglądać, blindscanować, itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiedziałem, że jest taka możliwość i gdzie to jest. Pytałem tylko o ewentualną opcję automatyzacji tego procesu i określenie interwału czasowego ale tak jak przypuszczałem jest to nie możliwe. Cóż, pozostaje zapis wyników ze skanowania robionego powiedzmy co pół godziny (są w folderze Spektrum) i późniejsze sporządzanie wykresów w arkuszu kalkulacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...