Skocz do zawartości

Jakie kanały powinny znaleść się w ofercie MUX-1?


Kamilx
 Udostępnij

Jakie kanały powinny znaleść się w ofercie MUX-1???  

197 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie kanały powinny znaleść się w ofercie MUX-1???

    • NEXT HD
      26
    • TV TRWAM
      31
    • CTV
      4
    • TELE 5
      27
    • RMF TV
      5
    • SUPERSTACJA
      20
    • Orange Sport Info
      22
    • TVN Meteo
      10
    • iTV
      2
    • CANAL+
      28
    • Polonia 1
      6
    • (inny kanał)
      16


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja wybrałem TV Trwam(niech [beep]rowe berety he he dostaną swój kanał :D),Orange Sport Info(jest informacyjno-sportowy,poza tym jest

kodowany),Superstacja(kanał kodowany,informacyjny)i TVN Meteo(fajnie mieć dostęp do pogody,nie?).

Mówicie coś o CANAL+i KINO POLSKA,że oba kanały skupią się na nadawaniu cyfrowym,na ramówce itp.Otóż,drodzy Panowie i Panie,

jesteście w błędzie!Otóż chodzi o to,że KINO POLSKA wydała KINO POLSKA Nostalgia(Muzyka) z którym startował do miejsca na MUX,a Canal+to ma być zupełnie inny kanał(innego nadawcy itp.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jakie kanały powinny znaleść się w MUX-1 po wyrzuceniu TVP?

Powinna zostać TVP.

W ostatnim konkursie KRRIT wybrała najgorsze kanały, jakie tylko mogła. Nawet TV Trwam, choć politycznie nieobiektywna i budząca kontrowersje, prezentuje lepszy poziom od co najmniej trzech kanałów spośród zwycięzców konkursu (jedynie TTV mogłaby konkurować poziomem z Trwam, a i tego nie jestem pewien) i trwające aktualnie protesty są popierane także przez część ludzi, która nie popiera prezentowanych na jej antenie poglądów.

Tymczasem TVP na dzień dzisiejszy zaprezentowała się całkiem przyzwoicie, a ponadto ma ambitne plany, przede wszystkim uruchomienie dwóch kanałów HD. Na emisję tego co jest nadawane obecnie + jest planowane na pewno nie starczy pojemności w MUX3. Nawet sobie wyliczyłem:

 

- jeden multipleks mieści 8 programów SD;

- jeden kanał HD zajmuje tyle miejsca ile 2 kanały SD;

- TVP oferuje obecnie 7 kanałów w jakości SD: TVP1, TVP2, TVP Info x2 (bo dwa ośrodki), TVP Historia, TVP Polonia i TVP Kultura;

- planuje się uruchomienie emisji TVP1 i TVP2 w jakości HD (+2 miejsca, bo zastąpią one wersje SD), TVP Dokument oraz TVP Rozrywka (+ kolejne 2 miejsca);

- w sumie mamy zatem 11 miejsc do zajęcia;

- Przy czym ja bym zarezerwował jeszcze dwunaste w celu rozdzielenia TVP Info od ośrodków regionalnych po wyłączeniu analogu. Nie wyobrażam sobie, żeby kanał informacyjny nadal musiał wtedy oddawać 3 godziny w paśmie prime-time na rzecz programów regionalnych.

 

12 miejsc to ni mniej ni więcej tylko 1,5 multipleksu. Biorąc pod uwagę propozycje od KRRIT i propozycje od TVP, jestem zdecydowanie za tą drugą, a trzeba przyznać że TVP już niejednokrotnie ubiegała się o pozostanie w MUX1 na stałe.

Choć wiele można TVP zarzucić, jest jedynym nadawcą, który przedstawił w DVB-T w miarę przyzwoitą ofertę. Nie chcę, żeby trzeba było zrezygnować z części tych planów, a w zamian dostać kolejny [beep] jak Eska TV, Polo TV, w ogóle nienadające lub nadające w kółko program testowy ATM i Puls2 lub kanały powtórkowe jak np. TVN7 czy TV6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...