Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Marx, masz rację to nie wina telewizora tylko dekodera SD.

@graxor, jeżeli masz zasięg MUX 3 to tam jest TVP 1 SD.

http://static.cyfryzacja.gov.pl/gallery/MUX3_etap_3.jpg

 

nie mam. Ja żagań (obok zielonej góry). To mówicie, że wina tunera? że nie działa TVP 1HD a nie Telewizora.

 

Żeby odbierać TVP1 lub TVP2 HD musisz mieć telewizor obsługujący standard MPEG4 i HD lub tuner obsługujący MPEG4 i HD. Jaki masz tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odbierać TVP1 lub TVP2 HD musisz mieć telewizor obsługujący standard MPEG4 i HD lub tuner obsługujący MPEG4 i HD. Jaki masz tuner?

 

A jesli mam starszy Telewizor nie obsługujący MPEG4 i już nie ma TVP 1 SD to już jedynki nie pooglądam?

 

Jeśli masz telewizor starszego typu, obsługujący tylko kanały analogowe, to to, jakie kanały odbierzesz zależy od dodatkowego tunera do naziemnej telewizji cyfrowej (skoro piszesz, że wykrywa ci TVP 1 HD, to znaczy, że taki masz). Jeśli ten tuner nie obsługuje HD (co znaczy, że kupiłeś tuner niezgodny z wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury), to taki obsługujący możesz kupić w dowolnym sklepie RTV lub podobnym już za około 100 zł (najtańszy, najprostszy - lepsze za ok 200-300 zł). Gdybyś zdecydował się na kupno nowego tunera, to pamiętaj o sprawdzeniu, czy posiada on odpowiednie złącze (jeśli masz telewizor starszego typu to zapewne SCART), żeby mógł on połączyć się z twoim telewizorem, bo nie wszystkie modele mają kilka złącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam akurat mecz Hiszpania - Francja z satelity na plazmie Panasonica 46" i różnica w jakości obrazu między TVP2 HD a TVP HD jest porażająca, oczywiście na korzyść tego drugiego kanału. Jeżeli czegoś z tym nie zrobią to platformy satelitarne nie powinny wykazywać TVP2 HD z transpondera CP jako kanału HD bo jest to grube nadużycie.

 

PS

Mecz na TVP HD z satelity ma taką jakość jak na TVP2 HD z DVB-T (na szczęście jestem w zasięgu). Natomiast obraz na TVP2 HD z satelity wygląda przy nich niemal jak SD. Totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainspirowany Twoim postem sprawdziłem: rzeczywiście, różnica jest KOLOSALNA!!!!

TVP 2 HD to jest takie "nieco lepsze SD". beznadzieja dla tych, którzy nie mają TVP HD.

 

TVP to jest firma kuriozum: podejrzewam, że znajdzie się zaraz jakiś złotousty rzecznik, który wszystko rozmydli słowami i wyjaśni, ze ma być właśnie tak, a nie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Zła jakość TVP2 HD na satelicie to wina Cyfrowego Polsatu, ponieważ aby wysłać sygnał na sat, bierze przekaz z DVB-T, co bardzo psuje jakość. Inaczej jest w przypadku TVP1 HD - tu za sygnał odpowiada n, która ma połączenie światłowodem z TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej smutne jest to, że na Das Erste HD z Astry, które leci w rozdzielczości 1280x720 widać więcej szczegółów niż na naszym TVP2 HD w rozdzielczości 1920x1080.

Zła jakość TVP2 HD na satelicie to wina Cyfrowego Polsatu, ponieważ aby wysłać sygnał na sat, bierze przekaz z DVB-T, co bardzo psuje jakość...

Na TVP2 HD z DVB-T jest akurat taka sama jakość jak na TVP HD z SAT. Głównej przyczyny spadku jakości obrazu szukałbym raczej w kompresji sygnału. Trudno zachować taką samą jakość przy kompresji na poziomie 6 Mbit/s wychodząc z poziomu 9 Mbit/s jaki jest w DVB-T (oczywiście mówimy tylko o TVP2 HD, bo z TVP1 HD w naziemnej też nie jest zbyt różowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości włączyłem w przerwie meczu na film "Armageddon" by zobaczyć, w jaki sposób jest nadawany i stanąłem jak wryty. Bo nie dość, że całość była emitowana w natywnym 16/9 to jeszcze obraz był ostry i klarowny, wręcz można powiedzieć HD (albo bardzo dobre SD). Zastanawia mnie dlaczego do tej pory ten film był zawsze na jedynce w 4/3 i to jakość VHS a tu nagle taka zmiana. Ciekawi mnie czy TVP zaczyna wymieniać bibliotekę filmów na te w lepszej jakości jak TVN czy to może był tylko chlubny wyjątek. A mecz na TVP 2 faktycznie masakra - przy większym ruchu gołym okiem widać było artefakty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zaczynają wymieniać bibliotekę filmów. Niedawno E=mc2 też leciało w 16:9 (tutaj było wyraźnie widać że to upscal) jednak zawsze jak dobrze pamiętam to film ten leciał w znaczku pocztowym.

Armageddon wyglądał naprawdę bardzo dobrze, ale minus za to że przy wyborze ścieżki oznaczonej jako "org" i tak był lektor. Szkoda bo napisy były i można było obejrzeć porządnie ten film. Mam nadzieję że TVP weźmie jeszcze przykład z TVN i wybrane filmy będą emitować także z oryginalną ścieżką dźwiękową. Ewentualnie niech równoczesną emisję wybranych filmów robią w TVP HD tylko że tam, w oryginale z napisami pl, jak to swego czasu robili ale niestety zaprzestali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja własna ;)

 

Nie trza być wybitnie spostrzegawczym, aby dostrzec coraz to więcej filmów emitowanych w panoramie (Zamiana - film obyczajowy, Polska 1984; Czy można się przysiąść? - film obyczajowy, Polska 1999; Córy szczęścia - dramat obyczajowy, Niemcy/Polska/Węgry 1999; To ja, złodziej - dramat sensacyjny, Polska 2000; Kawalerskie życie na obczyźnie - film obyczajowy, Polska 1992). Wymieniać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja złodziej to już od około dwóch lat leci na TVP HD, więc nic dziwnego że i na TVP1/2 HD wreszcie poleci w HD. Podobnie ma się tamat innych polskich filmów które wymieniłeś m.in. Kawalerskie życie na obczyźnie.

 

Ważne że także zagraniczne filmy wymieniają na 16:9 lub HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sprawdzic jakie jest bitrate tvp1 hd i tvp hd po czas meczu Anglia-wlochy?

Gdybym przeczytał tego posta wczoraj, to bym sprawdził. Generalnie bitrate kanałów HD w TVP wygląda w czasie emisji programu, który jest faktycznie HD w taki sposób:

- TVP1 HD bitrate dość wysokie

- TVP2 HD bitrate słabe, słaba jakość

- TVP HD bitrate słabe, słaba jakość, ale lepsza niż na TVP2 HD, bo przynajmniej sygnał idzie po światłowodzie, a nie z DVB-T

To dotyczy emisji z HB.

Wydaje mi się że zaczynają wymieniać bibliotekę filmów. Niedawno E=mc2 też leciało w 16:9 (tutaj było wyraźnie widać że to upscal) jednak zawsze jak dobrze pamiętam to film ten leciał w znaczku pocztowym.

No popatrz popatrz. A na innym forum jest wątek, gdzie są przykłady emisji w 4:3, jakie nam funduje TVP. Wątek ma już chyba dwa albo trzy lata. To się TVP obudziła rychło w czas :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...