Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na satelicie wartość bitrate na TVP1 HD podczas transmisji z Opola dochodziła do 12 MBit/s. Dzisiaj rano zresztą też zdarzało się, że przekraczała ona 10 MBit/s. Ale gdy chodzi o TVP2 HD, to bitrate oscyluje w granicach 6 MBit/s. Ale trudno oczekiwać czegoś lepszego, gdy na transponderze Cyfrowego Polsatu mamy 13 kanałów, z czego dwa to kopie kanałów Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem dlaczego inne platformy nie przejęły emisji TVP2 HD, tylko postanowiono upchać ten przekaz na tp CP, niszcząc jakość wszystkich kanałów. Raczej wiadomo było jak to się skończy, szczególnie przedstawiciele platform powinni o tym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 2 HD na tp CP, a w CP go nie ma... :/

To jeszcze o niczym nie świadczy. Zobacz, FOX SD jest emitowany z transpondera Cyfry+ i ma nawet załączony system kodowania Seca Mediaguard. I co? I abonenci Cyfry+ nie mają do niego dostępu i nie ma go w ofercie tej platformy satelitarnej. Być może właśnie dlatego FOX identyfikuje się pod nazwą "5108" a TVP 2 HD pod nazwą "Service:3106".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Polsatu kanały TVP nie są priorytetowe ,co nawet widać jak na tym samym transponderze dołożyli Polsat Sport Extra HD pomimo że ten transponder i tak już był przeładowany, po prostu prywaciarze wychodzą z założenia skoro kanały TVP 1HD ,TVP 2HD są ogólnie dostępne to na nich nie zarobią ,więc nie będą się ścigać z muxami na jakość

Transponder z którego nadaje TVP 1HD ma pojemność 61 mb/s i nadaje tam 6 kanałów HD coś ten transponder jest luźny jak na polskie warunki ,obawiam się że z czasem i tam jakość przykręcą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również nie mogę nadal znaleźć TVP 2 HD. Mam NNK z modułem nCam w telewizorze Samsung d6500 (szukałem już pod nazwą Ch-3106, service:3106 i nic to nie dało). Jak daję ręczne wyszukiwanie na tp 12265 to znajduje mi tylko te polsatowkie kanały hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder z którego nadaje TVP 1HD ma pojemność 61 mb/s i nadaje tam 6 kanałów HD coś ten transponder jest luźny jak na polskie warunki ,obawiam się że z czasem i tam jakość przykręcą :/

Akurat na Nce wymyślili ostatnio inny patent. Dzielą jedną częstotliwość pod dwa kanały - patrz WiP HD i Sundance HD (do 18:00 jeden kanał od 18:00 drugi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na satelicie wartość bitrate na TVP1 HD podczas transmisji z Opola dochodziła do 12 MBit/s. Dzisiaj rano zresztą też zdarzało się, że przekraczała ona 10 MBit/s. Ale gdy chodzi o TVP2 HD, to bitrate oscyluje w granicach 6 MBit/s. Ale trudno oczekiwać czegoś lepszego, gdy na transponderze Cyfrowego Polsatu mamy 13 kanałów, z czego dwa to kopie kanałów Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD.

 

No dobry bitrate ale przekaz miał z 33E ( nie szedł światłowodem tu można więcej dać Mb co ja mówie Gb ) miał 6,5mb wiec pseudo HD dodało 4mb i dlatego byla taka wartość na HB i obraz się rozmazywał jednym słowem zatkanie ludzią xxxxx znaczkiem HD i upscaling po0 to aby pokazać że TVP coś zrobiła i ludzie zaczeli płacić ten pseudo haracz , bo według prawa TVP S.A ( spółka handlowa) nie może im nic zrobić ( nie płacącym , brak umowy kupna sprzedaży) .

 

Normalnie nie wytrzymałem tak się podniecacie tym HD a szczególnie nie płacący , co wy widzicie w tych kanałach , bo ja nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Krzysiek_, Juz od dawna to wiadomo, a ostatnio pokazali na co ich stac... maja gdzies widza, ale z drugiej strony TVP tez ma gdzies widza, chyba widza na swych monitorkach co sie dzieje z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja Was nie bardzo rozumiem ? przecież sami piszecie że podczas koncertu obraz był super ,dla TVP retransmisja wczorajszego Opola to taki" chrzest bojowy" ,co prawda Telewizja Polska ma pewne doświadczenie (mam na myśli kanał TVP HD) no ale nie na taką skalę, zważywszy że przekaz w wysokiej rozdzielczość szedł satelitą i NTC ,poczekajmy jeszcze kilka miesięcy i się okaże czy TVP rzeczywiście będzie transmitować w prawdziwym HD czy raczej będzie robić dalej z widzów balona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się wskazówką jak ręcznie zaprogramować z satelity TVP 2 HD w tv Panasonic (w moim przypadku D25E). Wchodzimy w menu strojenia ręcznego i w miejscu ID usługi wpisujemy 3106 (częstotliwość 12264, polaryzacja V, reszta na auto). Kanał zapisuje się na liście z nazwą: Usługi nazywane przez użytkownika_3106.

Co do jakości to w porównaniu z naziemną obraz jest delikatnie mniej ostry, kolory są bardziej wyblaknięte, brakuje bitrate'u, teletext jest z HBO? i przesył jest opóźniony aż o 5 sekund! w stosunku do MUX 3. Ogólnie lipa. Jedynka z tp. N wygląda zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko fajnie, to logiczne, że jeśli programy TVP1 i 2 w HD są kopią kanałów SD to tylko wybrane pozycje będą w wysokiej rozdzielczości. Rozumie z Was jednak ktoś z Was dlaczego programy, o których wiemy, że są w HD i są emitowane w TVP HD (np. Boso przez świat), są w tych kanałach puszczane w SD?

 

2. Nie macie wrażenia, że TVP próbuje zafałszować historię? Od paru dni mam wrażenie, że kanał TVP HD nigdy nie istniał i dopiero od wczoraj mamy HD w TVP. Do tego informacje, że to pierwszy festiwal opolski w HD. Przecież to bzdura, bo od kilku lat emitowali to w TVP HD. Jak powiedzą, że Euro jest pierwszą imprezą sportową w HD w TVP to padnę.

Dziwne, że odbierają sobie sami sukcesy w całkiem przyzwoitym, choć marginalizowanym TVP HD... nie rozumiem tego, a wy?

 

Aż musiałem się zarejestrować, bo żyjemy tym wszystkim od czwartku:) Witam Was tutaj, Patryk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrykkr - Witam cię. Każdy powód na rejestrację na tym forum jest dobry :). Rzeczywiście strasznie się podniecali tym HD, choć nie zwróciłem uwagi, że przecież już mieli HD, w TVP HD, bo nie mam dostępu do tej stacji.

@s00 - dużo osób ma z tym problem i podobno pomaga przestawienie w wyszukiwaniu kraju z Polski na Włochy, bo wtedy można wybrać - wersja HD, czy SD. Czytałem to na którymś z forów, ale nie pamiętam gdzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...