Skocz do zawartości

Aster


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też już nie mam siły na tą kablówkę. Nic tylko usuwają dobre kanały i "przenoszą" do oferty pseudocyfrowej.

Jestem posiadaczem nieszczęśliwego dekodera motoroli (2giego) i krew mi się gotuje jak to się przycina.

Z analogu spokojnie można by zabrać takie hity jak Romantica, reality tv itp. a nie dobre kanały informacyjne.

To jest jawne zmuszanie do kupna nowej usługi której nie można podzielić (multiroom) i kaszaniastego dekodera motoroli

Już o ofercie internetowej nie wspominając.

 

 

 

Co się dzieje z tą kablówka, kiedyś to właśnie ona wyznaczała standardy jakości i była w rozsądnej cenie, kiedyś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oni jeszcze mieli jakieś badania oglądalności tych programów. No właśnie gdyby, możemy tylko gdybać a to nie ma sensu.

 

Trzeba trzymać się faktów. Przenoszą te kanały które uważają za strategiczne. Ostatnio skasowali TVNCNBCbiznes i przenieśli do cyfry.

Wyłączyli jeden z Discovery, MTV2 itp. Kanały są owszem zagraniczne, ale z polską wersją.

Jakoś ciężko mi dać wiarę że te kanały miały mniejszą oglądalność od romantic'a

Po za tym to sami są sobie winni. Wybrali przestarzałe mpeg2 zamiast mpeg4

Chociaż włączyli jakiś kanał filmowy i religia.tv .... To już sam nie wiem, czy brakuje im miejsca czy co tam się dzieje.

 

Jakoś UPC i innym się udało, i włączyli zawartość dotychczasowego analogu w cyfrowym paśmie. Mają też sprawniejsze dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież tak robi się wszędzie.

wiadomo, że w nadawaniu cyfrowym 2 odbiorniku = 2 abo, a 2 abo to dla dostawcy 2x większy zysk.

czym mają promować cyfryzację? słabą ramówką? przenoszą zatem co ciekawsze kanały wyzej, żeby ich fanów zachęcić do większego płacenia. naturalna kolej rzeczy.

 

Popatrz na platformy satelitarne. popatrz ile kanałów dodał ostatnio polsat do familijnego. ile z nich jest coś warta, a ile nic nie warta. popatrz, że nikt nie pomyślał o dodaniu choćby 1 hbo do familijnego. Nawet gdyby abo wyniósł 40zł, to byłby tam jakiś kanał filmowy. teraz tam nie ma nic. a mimo wszystko usilnie każą sobie za "nowości" płacić. Płacisz za 46 kanałów, z czego 10 jest darmowych, a połowa z reszty jest nic nie warta. Kablowka ma jeszcez trudniej. Musi 1) zagwarantować jak najmniejsze zmiany cen w jak najdłuższych okresach, 2) stale wzbogacać ramówkę. Oferta Astera jaka jest, każdy widzi. Problem jest taki, że każdy chciałby coś innego, a tak się nie da. Osobiście oglądam niewiele i niewiele wymagam, ale to co jest wcale takie złe nie jest. Owszem brakuje mi TCM wieczorem, kiedys brakowalo mi polsat sport (teraz juz nie). Czasy sie zmieniają. Zakupcie antenę sat, dekoder i porównajcie, czy Aster jest tak zły w porównaniu z tvsat. Największe 2 zalety analogu to podzielność łącza oraz bezawaryjność. Tego nie ma w tvsat :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się zgadzam z przedmówcą.

Z zastrzeżeniem, że mimo wszystko nie powinniśmy porównywać kablówki z platformą cyfrową.

Kablówka w Polsce kojarzy się zazwyczaj z tv w każdym pokoju i "naturalnym" rozdzielaniem sygnału.

Cyfryzacje mogli by bardzo łatwo wypromować. Wystarczyło by, żeby pakiet BAISIC był dostępny cyfrowo, NIEKODOWANIE

Wtedy taka oferta ma naprawdę dużą siłę przebicia, oczywiście mówimy tu o pakiecie "podstawowym" inne kanały zwane premium były by dostępne tak jak dotychczas.

Odpowiednie wcześnie wprowadzona niejako zajęła by miejcę telewizji naziemnej.

ASTER dekoderami motoroli tylko zniechęca do oferty cyfrowej, niestety wciąż królują.

A skoro jesteśmy przy kosztach, to podobno nadawanie cyfrowe (zwłaszcza w mpeg4) jest ostatecznie tańsze od analogowego.

Łatwiejsze jest też kształtowanie ramówki, można przecież kupować po jeden, dwa, kilka kanałów na raz, czyli duża elastyczność.

Gdyby tylko naziemne multipleksy przestały być blokowane przez kartel TVP-POLSAT-TVN-kablówki które boją się spadku sprzedaży swoich platform ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej ulotki nie widziałem. Zadałem pytanie o następujące programy:

 

- Polsat News

- Polsat Sport HD

- Polsat Sport Extra

- n sport

- Eurosport 2

 

i otrzymałem następującą odpowiedź:

 

"Dziękujemy za kontakt.

 

Obecnie nie posiadamy dla Pana wiążących informacji na temat wprowadzenia interesujących Pana kanałów.

 

Prowadzimy rozmowy na temat wprowadzenia różnych programów do naszej oferty z wieloma nadawcami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, nie wiem dlaczego Aster koduje kanały cyfrowe, które są dostępne analogowo... technicznie przecież jest możliwość nadawania odkodowanych, a zakodować tylko pakiety premium, czyli hd, canal+ i hbo...

Ja mam tuner dvb-c i widzę ciemność, a tak przyjemnie by było pooglądać w jakości cyfrowej pakiet Basic, bez uzycia Motoroli, która sygnał cyfrowy przerabia na analogowy, bo przecież tylko przez euro można toto podłączyć, ach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej ulotki nie widziałem. Zadałem pytanie o następujące programy:

 

- Polsat News

- Polsat Sport HD

- Polsat Sport Extra

- n sport

- Eurosport 2

 

i otrzymałem następującą odpowiedź:

 

"Dziękujemy za kontakt.

 

Obecnie nie posiadamy dla Pana wiążących informacji na temat wprowadzenia interesujących Pana kanałów.

 

Prowadzimy rozmowy na temat wprowadzenia różnych programów do naszej oferty z wieloma nadawcami."

 

Widzę że to jest formułka ogólnokrajowa. U nas w INEI to samo ( U nas poza " n sport " pozostałe włączone kanały co wymieniłeś )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich kablówkach (analog) i podstawowych wersjach cyfrówek wrzucany jest kanał BBC ENTERTAINMENT. Jest to za zastępstwo dawnego BBC PRIME, który był dostępny zawsze w analogu > więc nie ma się co smucić, a nawet denerwować... Reszta z rodziny BBC jest udostępniana w szerszych opcjach abonentowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mój ojciec jakoś na święta postanowił wymienić stary telewizor. Poprosił mnie o pomoc, w końcu padło na 40' Bravie FullHD. Oczywiście wczesniej zaznaczyłem, że bedzie musial zmienić sygnał TV bo analowy ASTER w przypadku nowego telewizora bedzie wygladac żałośnie. Jako, że nie chcial tata brać platformy cyfrowej wzielismy pakiet Cyfrowy Basic+ w ASTER i do tego HD pack. Cena za wszystko około 100 zl. Aster Zielona Góra.

 

I teraz najważniejsze : kanały HD wyglądaja całkiem fajnie, natomiast cyfrowe w porównaniu z analogiem szału niestety nie robią... :?

Na przykład TVP1 czy TVP2 u mnie na cyfrze świecą duuuużo lepiej niz w ASTER. A Filmbox to po prostu jedna wielka pixelioza. Dramat po prostu.

 

Ojciec nic nie mówi, ale chciałbym mu troche pomóc i mam stad pytanie: czy u Was równiez nie ma duzej różnicy miedzy analogiem a cyfrowym, czy może monter nie przyłóżyl sie za bardzo do ustawienia poziomu sygnalu i można coś z tym zrobić?? Generalnie bede wdzieczy za jakieś opinie w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy u Was równiez nie ma duzej różnicy miedzy analogiem a cyfrowym, czy może monter nie przyłóżyl sie za bardzo do ustawienia poziomu sygnalu i można coś z tym zrobić?? Generalnie bede wdzieczy za jakieś opinie w tej kwestii.

Słuchaj różnica między analogiem a cyfrówką jest zwykle ogromna - wiem po sobie. Może są to chwilowe trudności z obrazem i wszystko się za chwilę wykrystalizuje. Monter nie mógł się przyłożyć do ustawiena sygnału, bo sygnał leci z centrali Aster, a poza tym sprawdź wszystkie podpięcia między dekoderem, a tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Doszedłem po nitce do kłębka kto jest autorem wiadomości, że do użytkowników Aster przyszło info, że od marca Polsat HD. Okazało się, że twórcą wiadomości jest niejaki "Gmeru" - założyciel forum HDTV POLSKA, więc chyba by nie zmyślał. Na moje wiadomości prywatne pytające o szczegóły nie odpowiada. Może wy spróbójcie.

 

PS:

Musimy coś zrobić, by Aster włączył do swojej oferty kanały Polsatu Sport (z tym w HD), Nsport HD i Sportklub+, bo znowu z Ligą Mistrzów możemy zostac na lodzie (naszym jednym ratunkiem jest C+). Może jakaś petycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aster olewa wszystko i wszystkich. Oni mają jakiś własny świat i w nim żyją.

Pamiętam jak było z internetem ... Ile "działań" w tym kierunku

Oni w tym swoim świecie mają też swoje rankingi ogladalnosci, to nie liczył bym na współprace.

Prędzej czy później i tak dołączą wszystkie kanały. Ciekawe co to za pakiet będzie i za ile. Pewnie jakiś "sport" tylko w cyfrowej jakości aster hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta analogowa się dla Ciebie liczy? Przecież i tak to będzie powoli wyłączane, także nie ma sensu się w to pchać, cyfrówka niesie ze sobą właściwie same korzyści, no może nie dla piratów, którym łatwiej jest odkodować sygnał analogowy niż cyfrowy. Nie zdziw się, gdy w ciągu kilku najbliższych lat telewizja analogowa zostanie wyłączona, nie ma sensu tak nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego liczy się dla mnie bardziej oferta analogowa:

- ponieważ w cyfrowej można mieć tylko jeden telewizor w domu (a jak 2, to trzeba 2 dekoder czyli 2 ABONAMENTY)

- cyfrowej nie podłączę sobie z tej samej przyczyny do karty telewizyjnej w komputerze, bo nie będą mi kanały działać bez dekodera, nie wiem czy w ogóle się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie pierwszego problemu jest proste - Multiroom. Prosto się to nazywa, ale samo wprowadzenie takiej usługi może być nieco trudniejsze. Po pierwsze operator musi wyrazić zainteresowanie tą opcją, a nie wiem czy takie z jego strony jest, bo gdy (tak jak napisałeś) ktoś ma w domu/mieszkaniu 2 TV to płaci dwa abonamenty, czyli sieć ma z jednego abonenta 2x większy zysk. Za Multiroom rzecz jasna też się płaci, ale... nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

 

Co do drugiego problemu to przekonanie operatora do zaprzestania parowania kart z dekoderami, przecież może wprowadzić jakieś moduły i będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...