Skocz do zawartości

Aster


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Primo:

Fox International Channels Poland jest dystrybutorem kanałów National Geographic.
I co z tego, że jest dystrybutorem? Ważne, że nie jest właścicielem. I, że bez zgody właściciela Fox sam nic nie zrobi. Nie trzeba daleko szukać, by o tym poczytać, ot chociażby tutaj - "Należący do koncernu medialnego News Corp. National Geographic Channel..."

 

Due: no cóż, samemu zapewne nie uda mi się sprowadzić Was z nieba na twardy grunt. Nie mam bezpośredniego twardego dowodu na wpływ UPC na innych operatów (tak, na innych również). Polecam Wam dokładne prześledzenie historii próby przejęcia sieci ASTER przez UPC sprzed kilku lat. Polecam Wam dokładne przyjrzenie się, w jaki sposób UPC przejmuje w Polsce innych mniejszych operatorów - wielu z tu piszących zna to z autopsji, inni za jakiś czas też poznają. Ale - i to jest najważniejsze - polecam Wam dokładne przyjrzenie się życiorysom panów Malone'a i Murdocha, ich wzajemnym stosunkom osobistym i zależnościom biznesowym.

 

Widzę, że Wy naprawdę wierzycie w uczciwość w tym biznesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność National Geographic Channel to kwestia polityki samej Aster. To bzdura, że UPC cokolwiek blokuje. Umowy na wyłączność są zawierane wyłącznie pod kątem bezpośredniej konkurencji, czyli w tym wypadku innych platform. Dlaczego Multimedia Polska może mieć National Geographic Channel, a Aster nie? Bo po prostu nie chce.

 

National Geographic Channel nie jest w żaden sposób powiązany z UPC, żeby dyktowało mu warunki. Należy do News Corporation, którego strategią jest jak najszerszy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie mają zajść zmiany na liście kanałów w sieci Aster. Z tego co pamiętam ma dojść długo przeze mnie oczekiwany History Channel (czyli nie tylko UPC) a także pojawią się całodobowe wersje kanałów Cartoon Network i Turner Classic Movies. I na tym podobno nie koniec... Nie wiem czy dotyczy to analogu, cyfrowej czy obu naraz. Istotne, że walka o klienta wśród największych sieci kablowych właśnie się zaczęła i mam nadzieję, że to my klienci będziemy w tym pojedynku głównymi zwycięzcami... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech w końcu zaproponują cos ciekawego, bo nadal twierdzę, że Aster to syf... W Zielonej nie mają konkurencji i gdzieś mają ludzi... Ten artykuł o którym było wyżej to dobry przykład ich postępowania. Jakoś o innych operatorach pod tym względem (cen dumpingowych) nie słychać...

 

I jeszcze jedno: Rozmawiałem z gościem, który nie mógł sie doprosić poprawienia sygnału - Aster twierdził, że z ich strony wszystko jest ok. Facet sie wkur....., wezwał prywatnie fachowca, który wydał ekspertyzę, że to Aster sprzedaje dziadostwo. Rezultat: gość przedstawił ekspertyze w Aster i kazał sobie zwrócić koszty grożąc sądem i mediami.... Zapłacili szybciutko i poprawili jakość przekazu... MOżna? Pewnie tylko trzeba szanować ludzi a nie lecieć w kulki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zauważyłem, że Aster w Warszawie przeniósł program Discovery Travel&Living z Pakietu Basic do Pakietu Basic Plus - cyfrowego

widać, że operator chce zwiększyć ilość osób korzystających w oferty cyfrowej

 

w ofercie cyfrowej są już kanały takie jak:

FILMBOX

TCM - całodobowy

Discovery Travel & Living

PLANETE

HISTORY CHANNEL

TVP Historia

TVP Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niektóre osoby piszą że się skończyła umowa i muszą ją odnowić...

A czy nie mogli tego zrobić wcześniej?? Jak HBO kończyła się umowa z Cyfrą to co wyłączyli na kilka dni HBO nie...

Więc w przypadku PS kanał znikł na 90% na zawsze

Bardziej bym liczył że Aster doda PSE na Euro a tu kaszana...

Zastepowac dobry kanal sportowy (nie piłkarski) takim badziewiem...

Spoko TVP Sport nie jest zły ale jak by go dali obok PS a nie zamiast...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda mi to na polszitową chciwość i asterowe lenistwo.

nie oszukujmy się. zanik kanału PS z oferty kablówki musialo być efektem braku porozumienia co do dalszej współpracy. Zbiegiem okoliczności ma to miejsce tuż przed euro2008, które jest w polsacie na wyłączność. Pal 6, że w PS nie będzie transmisji a jedynie przedmeczowe studia czy raporty z obozu treningowego polaków. Wszystkie mecze w PSE, mecze reprezentacji w kanale otwartym bardziej z powodów prawnych niż z dobroci serca. Nie liczy się bowiem oglądalność kanału, tylko ilość złotówek za niego płaconych. Alternatywą dla tego rozumowania może być fakt, że Aster zrezygnował z coraz biedniejszego PS (bo nie oszukujmy się, to co się w nim dzieje wieje taką amatorszczyzną, że aż głowa boli. liga grecka, portugalska, słabe mecze włoskiej silnej ligi, retransmisje premiership, puchar francji, puchar polski, skrót meczów barcelony, retransmisje ligi szkockiej, liga rosyjska - to wszystko jest albo próbą tuszowania słabości ramówki albo ostatnią deską ratunku i ratowania pozycji footballu w PS - wszystko live przeszło do PSE za który trzeba juz dopłacac 14zł) na rzecz TVPSport, który również jest biedny, ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę, szczególnie dla Astera w ZG - ligę żużlową, która jaka jest, każdy widzi, ale jest. Reszta ramówki to programy z pogranicza oglądalności - dla fanatyków. Innymi słowy poraz kolejny polska staje się posmiewiskiem europy w kwestii dostarczania relacji z imprez masowych, a staje się pociągiem za zyskiem.

Z obserwacji prowadzonej w sprawie ramówek i ofert programowych 3 platform cyfrowych oraz kablowki widac, ze nikomu nie zalezy na zyskaniu przewagi, a jedynie na krojeniu jak najwiekszej kasy oferujac jak najmniej.

Dochodzi do tego, ze wieczorami i nocami oglądam mecze playoff nba internetowym sharingiem w jakosci "umownej" lub czasami jakosc divx, mecze ligi hiszpanskiej, wloskiej, angielskiej oglądam dzięki internetowi, liga mistrzow we wtorek podobnie, a w srode lituję się nad bytnoscią gmocha, szaranowicza i szpakowskiego. telewizja publiczna od dawna a prywatna coraz bardziej odsuwa mnie od siebie. najgorsze jest to, ze moja rodzina musi za to placic nic w zamian nie dostając. Najgorsze jest to, ze w miastach takich jak ZG jest tylko aster i satelity i aster wychodzi najtańszy

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kanały HD w Aster:

 

-TVN HD (HD pack)

-Discovery HD (HD pack, bądz samodzielnie)

-History Channel HD (HD pack)

-Canal+Film HD (C+)

-Canal+Sport HD (C+)

-HBO HD (HBO)

 

Co do Polsatu Sport i PSE to podejrzewam, że informacja o tym iż Euro będzie w Polsacie spowoduje iż Aster nie będzie się zbytnio starało o te kanały, a szkoda.

Z drugiej strony trzeba ich zrozumieć (przynajmniej troche), jak podpisywali umowe, to była LM i Bundesliga. Teraz nie dość, że chcą więcej kasy, to jeszcze mnóstwo rzeczy przenoszą do PSE i co zostaje? Liga Rosyjska i siatkówka (to akurat ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...