Skocz do zawartości

Jaka antena przy trudnym ukształtowaniu terenu ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, a co doradzicie w kwestii sprzętowej dla takiego ukształtowania terenu? :

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... tuuru.jpg/

odległość wprawdzie niewielka ale 2 górki + duuuuże drzewo zaraz obok domu (wyciąć się go nie da). Szukam całego zestawu- antenki do odbioru naziemnego + wzmacniacza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie popraw link, który zamieściłeś na forum bo nie da się go otworzyć. Możesz wkleić też link bezpośrednio z dvbtmap.

A tu np. odpowiedź tak na szybko http://www.telewizja-cyfrowa.com/antena_dvb_t.html

 

19Km, ledwo dwie niewielkie górki i mówisz, że trudny teren? Nie no, nie jest źle. Siateczka, czy zwykła jagi powinna ci to obsłużyć bez kłopotów. Z racji iż Rzeszów ma nawet niezłe parametry jeśli chodzi o MUXy przy takiej odległości jak dla Ciebie. Nie musisz się martwić o sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dla mnie jest to trudny teren heh, jak byłem jeszcze małym [beep]em pamiętam że zawsze był problem z odbiorem telewizji. Wzmacniacze, zwrotnice, różne cuda na kiju i zawsze odbiór był fatalny. Dopiero talerzyk z Cyfrą + (wtedy Wizją TV) zaspokoił marzenia rodziny o ładnym odbiorze. Natomiast w domu rodzinnym mojej obecnej żony, 3 km od mojego miejsca zamieszkania + fakt że jej dom jest w dolince a ja na górce, tam antena leżała dosłownie rzucona w krzaki i odbiór był idealny. Nie wiem czy ma też to wpływ, ale na budynku sąsiada jest zamontowana cała bateria anten i przekaźników od gminnej sieci WI-FI (to najwyższy punkt miejscowości). Bartolinos- siatka nawet nie ruszyła niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko. Ale od siebie mogę jedynie dodać http://www.sat-charts.eu/lokalizator.php Jest to stronka która po zaznaczeniu twojej miejscowości i kliknięciu "pokaż co mogę odebrać" pokazuje ci nadajniki najbliżej od Ciebie i zaznacza je na kolory zielony - odbiór(powinien być) bezproblemowy, żółty - utrudniony, czerwony, czarny -brak. Sprawdź czy może nie jest lepiej przestawić anteny na inny nadajnik który może jest dalej, ale odbiór będzie możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stronka to wielkie wielkie wielkie uogólnienie jeżeli chodzi o odbiór. Sam mieszkam w dolince, a mimo że pewne nadajniki mam zielone to jednak mogę tylko o nich pomarzyć. Już podana wyżej mapa DVB-T jest lepsza o wiele. Myślę że warto zainwestować w dobrą antenę kierunkową (ATX) i symetryzator. Jeżeli to nie zda egzaminu, wtedy dokupić wzmacniacz i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat, napaliłem się na DVB-T, słyszałem pogłoski że TVP uruchomi na Euro przekaz w HD... ?? Oglądałem w sklepie znajomego dwie antenki, jedna tego typu: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... hd-aktywna druga baaardzo podobna do tej (nie zapamiętałem nazwy może to nawet dokładnie ten model): http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... mum-uhf200

Czy tak rozbudowane anteny są u mnie potrzebne, czy plany przekazu w HD też wpływają na dobór anteny?? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu to bym kupił antene Dipol 19 z symetryzatorem.Jak zamontujesz i okaże się słaby sygnał to dokupjesz wzmacniacz LNA 177.

Myśle że sama antena Ci wystarczy.Ja mam 60 km od nadajnika i ta antena z samym symetryzatorem wymiata super.

Dobra antena to też np Tri Digit,Maximum UHF 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem zakładać nowego tematu to zapytam tutaj może ktoś podpowie , mianowicie coś mam z antena bo zasilacz raczej sprawny , co prawda kiedyś już wspominałem że posiadam starą siatke ale do dnia wczorajszego było ok i teoretycznie nadal jest ale.. antena w ustawiona w dobrym miejsu bo .. i tu ciekawa sprawa której nie potrafie zrozumieć gdy chwyce przód anteny ogólnie gdy ja trzymam wskaznik z 818MHz mam na full jakość 100% a gdy nie trzymam ręką to jakość 0% siła 30% wtf ;/ ? co jest grane..

 

W przyszłym czasie chciałbym nowa antene kabel i zasilacz lub co to tam trzeba tylko nie bardzo wiem co było by dobre i jaki byłby koszt do nadajnika mam jakieś 20km i mieszkam w dolinie .. Dzięki za jakiekolwiek odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...