Skocz do zawartości

Dźwięk przestrzenny


Pemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za wszystkie rady.

 

z tąkasą to chodzi mi o to że nie stać mnie na wydawanie kasy na dekoder z hd bo i tak nie mam zamiaru wykupywac kanałaów hd wiec mija sie to z celem dlatego pytałem czy inne dekodery tez umozliwiaja odbieranie dzwieku przestrzennego.

 

pewnie wezme tego philipsa 3201 na własnosc . wole raz zapłacic i miec spokój niz co miesiac dorzucac 10 zł haraczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam fonię...

czy masz tuner TV SAT podlaczony do aplitunera? Jak masz włączony telewizor bez amplitunera gdy ustawisz sciezkę AC3 na tunerku satelitarnym do głosu nie będzie dopiero jak odpalisz kino domowe czy co tam masz do słuchania oczywiście odpowiedno podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma reguły. Jak masz mediasata, to czasami "zaskoczy" AC3 i dźwięk słychać normalnie "na telewizorze".

Zastanawiający jest jednak fakt, że w przypadku AC3 z TVN wzmacniacz identyfikuje fonię (jako DD), ale nie zawsze jest ona słyszalna z amplitunera, natomiast z C+ amplituner zawsze "zaskakuje".

Działanie celowe czy przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam fonię...

czy masz tuner TV SAT podlaczony do aplitunera? Jak masz włączony telewizor bez amplitunera gdy ustawisz sciezkę AC3 na tunerku satelitarnym do głosu nie będzie dopiero jak odpalisz kino domowe czy co tam masz do słuchania oczywiście odpowiedno podłączone

 

Mam oczywiście wszystko podłączone prawidłowo.Dziwne bo sprawdzałem na innym tunerze i jest to samo czyli fonia zakodowana jak głosi pojawiający sie napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :wink: .mam GOLDENINTERSTAR 9000 PVR podłączony optykiem do amplitunera YAMAHA i na CANAL+ FILM podczas równoległej emisji filmu w HD niestety nie mam audio 5.1. jest głucha cisza. Na TVN-nie gdy lecą filmy z 5.1 to mam ten dźwięk bez problemu. W moim tunku dla C+ pracuje MODUŁ ASTON 2.18. Jak przełączam na AC3 to po pewnym czasie wyskakuje komunikat z modułu miej więcej w stylu, że audio jest kodowane. Nigdy nie mogę go przeczytać dokładnie, bo szybko znika.Tak więc rozumiem, że fonią 5.1 mogą cieszyć się tylko abonenci HD.Jeśli tak jest to C+ leci sobie dalej w klocki z abonentami i traktuje ich jak lepszych i gorszych.......... :evil: Ile wtym prawdy........ :?::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie wiec wygląda na to że DD jeszcze nie jest dostepne dla wszystkich abo.Może jeszcze testują.

A masz DD na kanałach HD ?Obrazu nie będzie ale fonia powinna być dostępna choć u mnie również ta w DD jest kodowana.

 

Natomiast TVN nie koduje fonii DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest fonia DD.5.1 słychać rewelacyjnie....z tym ze /nie wiem jak u innych osób/ mam kłopot z napisami wczoraj ogladając film na canal +film "zorro" nie chciały mi wskoczyć napisy, na zwykłym canal + napisy wskakiwały bez problemowo nie wiem o co chodzi.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...