Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem z 11,411H


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może być lepiej i będzie lepiej jak się wreszcie pogodzisz z faktem, że jest źle ustawiona. Wtedy zaś, zamiast się głupio upierać, posłuchasz rady ludzi mądrzejszych od Ciebie i pokłonisz się po pierwsze sprzedawcy w sklepie, aby Ci sprzedał antenę, która nie jest uszkodzona i nie trzeba w niej podwiązywać wysięgnika sznurkiem, a po drugie instalatorowi, który Ci ją prawidłowo ustawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega Yarpen Zirgin ma rację, zamiast udowadniać nam, że jest u Ciebie wszystko jest w porządku, załóż antenę, która nie jest uszkodzona i będziesz miał po problemie :-) Jakbyś miał wszystko OK z anteną to byś odbierał prawidłowo wszystkie TP z Hotbirda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje założyć reklamówke na konwerter i od dołu związać :lol2: Powinno pomóc

Ale śmieszne... Uśmiałem się po pachy... :/

 

"Przypomne że rozwiazanie problemów było kilkakrotnie podane:

- ze sznurkiem, naprawa/wymiana anteny,

- z kroplami wody, wymiana konwertera."

 

i takie odpowiedzi powinny być, a na jakieś dziwne komentarze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat Cyfry+ z 11411H.

Mi Aston 2.26 odbierał kanały HD Cyfry+ w CI+ bez zarzutu, ale nie miałem History (tylko fonia). Po zamianie na Diablo CAM sytuacja się odwróciła: mam History, ale wszystkie HD z 11411 zniknęły - pojawiają się jako "zakodowane"... Więc chyba to wina mojego Panasonica (a raczej samego CI+), ale Panasonic milczy i na maile, póki co, nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To JEST niestety wina oprogramowania Twojego telewizora i support firmy Panasonic ma psi obowiązek zająć się poważnie tą sprawą.

 

Wymuś na nich odmowę zajęcia się sprawą i poproś o pomoc prawną Rzecznika Konsumentów stosownie do swojego miejsca zamieszkania.

 

Musisz mieć papierowe podkładki, choćby korespondencję mailową z Panasonikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przykład pomogło przestawienie konwertera o dosłownie 2 mm i zwiększenie kąta elewacji tez minimalnie i z poziomu zero sygnał skoczył na 70-74% :D

myślę że antenę trzeba ustawiać na każdy inny transponder bo łatwo złapie sygnał i wtedy zmienić sobie na 11411 i tylko minimalnie skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@voitek, przy antenie 115 i konwerterze Inverto Black Ultra, trudno byłoby, by było inaczej. ;)

 

Duże anteny wymagają precyzyjnego ustawienia, ale gdy się to zrobi dobrze i talerz jest mocno przytwierdzony, to sygnał jest nadzwyczaj stabilny, nawet z 11,411H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tu nie chodzi tylko o siłę i jakość sygnału, ale głównie o techniczne parametry sygnału z tego TP, z którym nie radzą sobie niektóre moduły, czy telewizory.

 

Nie wszystkie urządzenia radzą sobie z niską korekcją błędów (FEC), przy transmisji w wymagającym DVB-S2 8PSK.

 

Niestety, jak widać Panasonic udaje w tym wypadku Greka, choć podobno niedawno wprowadzała już jakąś poprawkę do swoich telewizorów z tunerem DVB-S.

 

Proponuję skorzystać z zewnętrznego dekodera sat i zapomnieć o problemach.

 

Moduł ASTON2, który w Panasonicach sprawia kłopoty, w zewnętrznych dekoderach działa bez jednego zająknięcia na wszystkich bez wyjątku kanałach z oferty CYFRY+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...