Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem z 11,411H


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek poświęcony tylko i wyłacznie transponderowi 11 satelity Hot Bird 9 (13°E) o częstotliwości 11,411 GHz, pol. H.

Tematem wyjściowym jest artykuł sat Kuriera w tej sprawie: https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html

Jezeli to mozliwie prosze moderatora o przeniesienie i uporządkowanie wielu ciekawych tematów w tej sprawie, przyklejonych do różnych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wreszcie oddzielny watek poswięcony nieszczesnemu tp 11411 h cyfry.

Mam problem s synalem z tego tr /fhilips 6201 hd/.Wiecej z anteny /85/uzyskac nie moge.Mieszkam w mieście w bloku.Pozostałe kanały hd

odbieram bez problemu nawet te tzw.najsłabsze HB2HD,BBCHD/.Jadę na liście sd to przynajmniej mam canal+ film/11278 v/ tylko nie wiem jak długo jeszcze.Sygnal z tego tp jest stykowy.Rano jeszcze wskoczy ale po południu już nie a pogoda super.Jesli od rana zostawie na kturymś kanale z tego tr to obraz jest i mogę zmieniać kanały z tego tr.Jesli dam na inny kanal i wróce to już do następnego dnia ciemność.Dlatego uważam,że wina jest po stronie nadawcy FEC 5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak jest nowy temat ja swój wyciągam z kosza. Mam nadzieję że nie wyląduje w koszu znowu.

Ja przyuważyłem inny problem niż częstotliwości nowych kanałów a mianowicie posiadam jako główny tuner Vantage vt1 oraz pozostałą resztę jak w opisie. Do mojego głównego mam podłączone dwa kable od diseqa a pozostała reszta po jednym. Od wprowadzenia nowych kanałów zaczął się armagedon nie tylko na 11411 ale również na 12322, 11888, 12284. Przycinki dźwięku, obrazu zaniki jakości na tych częstotliwościach na wszystkich tunerach. Spędziłem masę godzin na ustawianiu anteny i ogólnie jednego dnia po ustawieniu jest ok a na drugi dzień znowu ciemność. Dziś znowu ustawianie anteny i wszystko spowrotem wróciło. Zauważyłem jednak jedną rzecz, że gdy do Vantage mam podpięte dwa kable satelitarne to jakość sygnału jest słaba na poziomie 84-86 i wtedy zaczynają się problemy z odbiorem. Natomiast przy jednym przewodzie jakość wzrasta do 90-94 i problem z danymi częstotliwościami nie istnieje. Co może być przyczyną takich objawów, sprawdzałem na innych moich tunerach przy jednym kablu jest ok ale jak podłącze do jakiegokolwiek tunera dwa sygnały, zaczyna się problem.

Wszystko było ok jak nie było 11411.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na antenie 80 cm i monoblocku udało się osiągnąć przyzwoity sygnał z obu satelit (Astra 19,2 i HotBird) tzn. 73-85% jakości, więc jest to wykonalne. Antena to jakiś zabytek rodem z ok. 1995 roku (wiosną wymienię na famavala), a monoblock to Inverto Twin. Nic nie szatkuje, wszystko działa niezależnie od pory dnia ok.

 

W tej chwili z samego 11.411 H mam 76%.. Ustawienie anteny chyba przypadkowo wskoczyło, bo ostatnio ustawiałem ją jakieś 2 lata temu. Z pozostałych częstotliwości też jest OK. Z 11.278 jest 85%, 12.284 jest 75%, 12.322 75%, lepsze efekty mam z Astry gdzie wszystkie kanały mają ponad 80%.

 

Więc mogę ostrożnie powiedzieć, że nawet z monoblockiem da się uzyskać niezły efekt.

 

Włożony do Fergusona Arivy 200 moduł C+ HD (SmarDTV) też mi działa, więc chyba trafiłem na dobrą serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na antenie 70 cm mam stały odbiór z 11411 bez żadnych problemów. Antenę ustawiałem tydzień temu zwykłym miernikiem za kilkanaście złotych, ustawiając tuner na 11393 (tp TVN). Korektę musiałem robić ze względu na 11278 (tu mi sygnał strasznie skakał, czasem minimalne zacięcia, czasem brak sygnału, w zależności od pory dnia). Po korekcie ustawienia anteny i poprawieniu skręcenia konwertera, nie mam problemów zarówno przy ładnej jak i zachmurzonej pogodzie, tuner Opticum na każdym transponderze pokazuje ponad 70% jakości sygnału, na 11411 dokładnie 78%. Antena niby mała, a jednak da się ją precyzyjnie ustawić do kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie antena Triax TD88, konweter Golden Interstar, pozostałe urządzenia Axing, dekoder C+ Philips 6201 HD - brak sygnału

11411 na oryginalnym dekoderze .Oglądam te programy w SD, zresztą są to programy oprócz C Film i Gol do niczego mi nie potrzebne

Antenę już ustawiałem i nic, a ginie wtedy 11278o którym wspominał @maniek357. Miernika profesjonalnego nie kupię bo za duzo kosztuje, a nie mam innego dekodera HD. Oryginalny moduł Cyfry tez nie działa, czekam na wymiane w najblizszych dniach.

To jest parodia żeby z Astry oglądać niemieckie HD, a płatne za duże pieniądze Polskie z Hodbirda - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parodia to jest ta ze zaklada sie watek poswiecony 1 tr z satelity a przeciez kazde dziecko wie z wina lezy tylko i wylacznie po stronie uzytkownikow ktorzy maja zle anteny ustawione bo przeciez nikt nie bedzie placic za ustawienie anteny skoro mozna to zrobic byle jak samemu.(nie licze tych co maja wadliwy modul z C+ bo wtedy to inna para kaloszy)

a tr.11.411 jest ok ,sam mam 70 cm czasze,tuner ariva i programy dzialaja bezproblemowp od samego poczatku!

uzalanie sie nad transporderem ktory pracuje stabilnie i bezproblemowo jest chore....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ma sens, bo gdyby nie było tylu problemów nie byłoby tematu.

Są różne konfiguracje instalacji u użytkowników i różne tunery i z tego co czytam, to niestety nie zawsze problem jest w ustawieniu anteny ( pomijam już kłopoty z modułami Cam C+ HD).

Więc skoro jest tyle różnych sygnałów, ze jednak wielu nie odbiera i to nie z powodu ignorancji w kwestiach sat to jednak temat na pewno ma "drugie dno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi-s, nie po to przywoływany przez Ciebie artykuł został napisany, żeby teraz ględzić zupełnie bez potrzeby.

 

We wspomnianym przez Ciebie artykule jest kompletna wiedza na temat problemów z odbiorem z TP 11 i nic nie potrzeba dodawać do niego, ani z niego ujmować.

 

A tu jeszcze raz link do jego treści:

 

https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html

 

jeśli ktoś potrzebuje powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFan

fakt jest taki ze gdy ktos ma dobrze ustawiona antene i dobry dekoder to wszystko dziala bezproblemowo!!!

 

zibi-s

nie...nie jestem instalatorem tylko wkurza mnie to typowe polskie dziadostwo...zwalac wine na wszystkich i wszystko tylko broń boze nie przyjmowac do wiadomosci ze sie ma w domu instalacje wykonana byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktem jest, że w 99% winna jest instalacja antenowa. Dzisiaj u kolegi zmienialiśmy antenę i konwerter, Na starej antenie 60 jeszcze powizyjnej wszystko śmigało. Zamontowaliśmy większą z nowym konwerterem i też wszystko śmiga pomimo ustawiania anteny metodą jest/nie ma, jest/nie ma.. Dekoder Pace PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja, w której lekko licząc reakcje na forach sat w polsce ~90% ludzi nie może nawet w dobrą pogodę odbierać 11.411 nie jest normalna i na pewno nie o to cyfrze chodzi, bo tak to po co ma kanały HD które obejrzy 10% abonentów.

 

tunery nie są problemem, skoro od Fergusonów po Opticumy itp. wszyscy mają ten sam problem.

 

 

można powiedzieć, że 90% polaków z sat ma zbyt złą instalacje pod ten 1 tp... ale jak był w DVBS1 to jakoś każdemu działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja, w której lekko licząc reakcje na forach sat w polsce ~90% ludzi nie może nawet w dobrą pogodę odbierać 11.411 nie jest normalna i na pewno nie o to cyfrze chodzi, bo tak to po co ma kanały HD które obejrzy 10% abonentów.

 

tunery nie są problemem, skoro od Fergusonów po Opticumy itp. wszyscy mają ten sam problem.

 

 

można powiedzieć, że 90% polaków z sat ma zbyt złą instalacje pod ten 1 tp... ale jak był w DVBS1 to jakoś każdemu działał.

Dobrze, że nie 100% :D . Jak 30% ma problem to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Te 90% to ostre przegięcie. Na forach piszą głównie ludzie, którym ten tp nie odbiera. Odbierający nie muszą się żalić, bo nie mają na co. Na podstawie wpisów na forach nawet nie ma co się podejmować obliczania odsetku ludzi, którzy mają problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Widać tylko wpisy osób, którym coś nie działa, jak działa, to ludzie nie piszą.

Ja mam dobrze ustawioną antenę 85cm z monoblock-twin Inverto i dobrze zrobionym okablowaniem i ten transponder ma u mnie tą samą siłę i jakość jak pozostałe (czyli na Fergusonie Ariva TT w granicach 89-90%) i nigdy nie było inaczej.

A skoro mi wszystko działa to nie piszę na forach... bo i po co.

Stawiam, że wśród abonentów C+ odsetek mających problemy będzie mniejszy nawet niż 5%, ale te setki tysięcy nie mających problemów nie siedzą tu na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...