Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem z 11,411H


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie jesteś w stanie ocenić stanu kabla, tym bardziej, że jest jak mówisz pod styropianem. :)

 

Poza tym mówimy tu o zysku na sygnale i dlatego rozważamy zastosowanie elementów instalacji, które generują jak najmniejsze straty sygnału.

 

Nie mam w tym żadnego interesu żebyś wymieniał cokolwiek w swojej instalacji, a wszelkich porad udzielam z życzliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki konwerter monoblock polecasz ?, niby antena tania ale znowu konwerter drogi.. w sumie to mnie to wyjdzie więcej niż 200zł, a chcę to zrobić jak najtańszym kosztem.. jeszcze problem z tymi kablami bo nie wiem jak je puścić.., mam wiercić dziury w strukturze ?. A wiesz może dlaczego obraz podczas deszczu zanika tylko na kanałach od C+ ( MiniMini,Planete,Kuchnia,Domo ) C+Gol i C+ Weekend w HD ?. Inne kanały działają OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajac moje 5gr, jestem zawiedziony tym ochlap-transponderem Cyfry+. Cieniutki! Ustawiajac antene recznie radze od poczatku szukac sygnalu na tym transponderze, poniewaz jest jeszcze slabszy, jak tvn'owski 11508 oraz Polsatowski 12265 bodajze. Dla mnie w porownaniu do Sky Italia sa to badziew-transpondery. Mialem dla przykladu takie doswiadczenie w Niemczech. Kupilem Multitenne 45cm od Technisat i chcialem sobie zainstalowac 28°E/23°/19°E oraz 13°E dyskretnie schowana w balkonie. BBC i ITV mialem na "8" an tvn'owksi 11508 na "3", transpondera HD Polsatu wogole juz nie lapalem i podjerzewam, ze ten nowy Cyfry+ 11411 tez wogole by nie chodzil.

 

Przykre, ze Niemcy moga montowac sobie male Technisat-antenki 33cm a my musimy od razu 80cm. Juz nie oczekuje nadawania na 19°E ale na tej 45cm antenie to cala polska paczka naprawde bez problemu powinna chodzic! Obciach i tyle! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać odbioru bezpośrednio z Niemcami, bo Astra 19,2 zapewnia w Polsce zdecydowanie lepszy odbiór i można uzyskać znakomite (i stabilne) rezultaty już na antenie 60 cm.

 

Hot Bird ogólnie jest badziewiastym satelitą i bez 80 cm do HD nie ma co podchodzić (jak kogoś bawi ustawianie 2 godziny i zakłócenia przy deszczu to ok). Jednak mamy takie wspaniałe platformy, że zamiast ulokować się na 19,2 (byłoby świetne combo z niemieckimi kanałami FTA, MTV Unlimited i innymi smaczkami) po Wizji, to wybrały ten francuski syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A jaki konwerter monoblock polecasz ? ...

 

ŻADNEGO, bo uważam że monobloki są urządzeniami zupełnie nieprzydatnymi w wypadku anten wielokonwertorowych.

 

Na początek polecam ten: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... lack-ultra a jak Ci się zachce "zeza", to możesz dołożyć drugi.

 

Na początek zmień antenę, a już odczujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega ma na Zinwellu problem z 14111, ten konwerter to nie jest przypadkiem ten model ze Sky? On z tego co kojarzę fabrycznie skręcony jest pod jakimś kątem, bo dostosowali go do odbioru w UK. Poza tym to dobry sprzęt i nie powinno być problemu z odbiorem. Kabel jak jest pod styropianem to nie ma znaczenia czy jest czarny czy biały. Czarny kabel może być stosowany w gruncie, ze względu na żelowanie oplotu, biały - nie, to podstawowa różnica ale w praktyce jak biały nie nawilgnie to nie będzie problemu. Pod styropianem raczej nie nawilgnie. Anteny stalowe czy aluminiowe nie będą miały problemów z wiatrem. Radzę uważać tylko na anteny z plastikowymi mocowaniami. Jakoś nie mam zaufania do polietylenu. Antena aluminiowa jest najtrwalsza, taka 90 czy 110 posłuży Ci co najmniej 25 lat. Jak szukasz czegoś na wieki to Famaval 110 alu, tylko uważaj nie działają na nim monobloki, trzeba zezować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej, dokładnie tak pod spodem tego konwertera pisze sky i jakiś kod, tylko jest b.tani, nie przekłada się to na jakość ?, twierdzisz że jest dobry ? bo kolega @Niosący Światło twierdzi inaczej, to jak w końcu jest ? Wybrać antenę Famaval'a 110 alu czy Corab 900 stal ?. Kable w końcu muszę zmieniać czy nie ? kolego @moreblack, kable mam białe, mokną tylko na początku ( przy antenie na dworze), wiesz może dlaczego po ociepleniu budynku nie miałem w ogóle jakości sygnału na tych kablach ?, tak samo teraz na tym sagemcomie na dole mam ale tyć ( 2%) mniejszy od tego gdzie założyłem 1-2 lata temu nowe kable. ( to od tego że je przycisnąłem styropianem i nie było jakości ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Inverto Black Ultra, to konwertery wstępnie selekcjonowane, a można jeszcze poprosić np. w Hollexie, żeby dokonali dodatkowej selekcji i wtedy mamy sprzęt sprawdzony i działający tak jak trzeba.

 

Można oczywiście dokonywać różnych partyzantek, jak to robi większość (nawet instalatorów), ale na Boga nie róbmy z tej dziedziny śmietnika, bo to zakrawa na kiepski żart, a nie fachowe porady.

 

Czarne kable antenowe (żelowane) wytrzymują przede wszystkich niskie temperatury i niekorzystne działanie UV, więc proszę nie mówić byle czego, bo na zewnątrz te kable nadają się do instalacji antenowych najlepiej.

 

A, że świadomość instalatorów jest niemal zerowa, to nie są powszechnie używane, bo są po prostu droższe i nie wszędzie są dostępne, więc zwykle "fachowcy" kupują szpulki byle czego, byle na tym maksymalnie zarobić.

 

To sytuacja chora i przypominająca TVN-owski program "USTERKA".

 

@Colsman123, zrób instalację porządnie i nie sugeruj się bylejakością, bo to droga donikąd i tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

Lepiej wydać raz i zapomnieć o wszelkich problemach na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to podsumujmy :

1.Konwerter mam zmienić na Inverto Black Ultra, tak ?. ( tylko dlaczego kolega @moreblack twierdzi że ten mój obecny jest dobry ?)

2.Antenę mam wybrać Famaval'a 110 alu czy Corab 900 stal ?

3. To jest dla mnie najistotniejsze, gdyż najlepiej by było dla mnie gdybym tych kabli nie musiał wymieniać..., zwłaszcza że kolega na poprzedniej stronie pisał że ma 10 lat swoje i dalej się trzymają dobrze, muszę je zmieniać ?.., jakbyś ty ten kabel antenowy puścił kolego Niosący Światło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem Ci co ja bym zrobił na Twoim miejscu.

 

Otóż:

 

1.wymieniłbym antenę na stalową Corab 900

2.założyłbym do niej konwerter Inverto Black Ultra

3.kupiłbym przewód: http://www.dipol.com.pl/przewod_koncent ... 1017_1.htm tylko tyle, ile potrzeba na zewnątrz i podłączyłbym go w domu do istniejącej instalacji antenowej.

 

W razie potrzeby można dodać "zeza" na Astrę i warto to od razu przewidzieć przy kupowaniu przewodu antenowego, by poprowadzić wszystkie kable w jednej wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no z tymi żelowanymi kablami to niekoniecznie, bo żel, przede wszystkim, chroni przed wilgocią i gryzoniami, a izolacja(PVC) przed UV. Czyli np. triset 113 powinien wystarczyć: biały do wewnątrz i na zewnątrz (w powietrzu, czy po ścianie), a czarny (żelowany) na ziemię lub do ziemi. Różnica w cenie to 25% więc jeśli kilka metrów to można wszystko żelowanym, ale na więcej to się nie kalkuluje. A skoro mowa o kalkulacji to do quadów, quatro, czy do multiswitcha najlepiej fracarro (5-in-1, albo 9-in-1). A antena - Corab 90cm może być, ale polecam też Triax 115cm (o ~100PLN więcej), bo mi różnica w jakości poprawiła się o 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej w przypadku kolegi Colsmana123 wymieniać poszczególne elementy pojedynczo, a nie hurtem? Tym bardziej jeśli chce to robić budżetowo. Jeśli jest jakiś problem to ja bym zaczął od podmiany konwertera na nowy. Wymieni jedną rzecz i będzie wiedział, czy to coś w ogóle pomogło. Potem można dołożyć antenę, czy założyć jeszcze raz wszystkie F-ki. Kabli bym w ogóle nie ruszał, chyba że ma założone jakieś maxymalne dziadostwo. Można inwestować nie wiadomo jakie pieniądze i kłaść kable w zielone prążki, a okaże się że różnica nie była warta zachodu. U siebie zamontowałem typowy zestaw oferowany przez C+, kabel standard, antenę ustawiałem ręcznie bez żadnych przyrządów, mierników i innych mega wspomagaczy i problemu z sygnałem nie mam najmniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej w przypadku kolegi Colsmana123 wymieniać poszczególne elementy pojedynczo...
- Zgoda

 

...zaczął od podmiany konwertera na nowy.
- Ja bym zaczął od kabli bo to mimo wszystko podstawa

 

...U siebie zamontowałem...kabel standard, antenę ustawiałem ręcznie bez żadnych przyrządów, mierników i innych mega wspomagaczy i problemu z sygnałem nie mam najmniejszego.
- To interesujące? A czy odbierasz wszystkie HD bez pikselizacji (np Canal+HD, Canal+Film HD, czy AXN-HD) w czasie deszczu czy burzy? Czy masz ustawione tylko na jeden, czy na więcej satelit?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od przeglądu instalacji i ustawienia anteny.

 

Konwertery Zinwella montowałem w UK na HB, Astrę i Astrę 2. Dlatego uważam że są dobre. Oczywiście ich współczynnik szumów jest wyższy niż to podaje producent ale tak jest w przypadku każdego producenta. Kiedyś po prostu firmy były uczciwsze.

 

Kabel na zewnątrz ma powłokę PE, kable do wewnątrz (do kablówek) mają powłokę PVC. Jeśli po założeniu styropianu straciłeś sygnał i jakość to dlatego tylko że uszkodzili Ci kabel. Pewnie nikt nie założył peszli na kabel. Jak kabel moknie to załóż koszulkę termozgrzewalna na F-kę i 10cm kabla. Wymień F-kę na taką z gumą w środku. Jak na kablu pisze SAT to znaczy że jest to kabel SAT i nadaje się.

 

Czasza im większa tym lepsza. Ale wraz ze wzrostem średnicy rośnie cena. Corab 900 to 75zł, Famaval 110ALU to 200 a Triax 115 to 240zł. Jeśli używasz tylko Astra+HB to 90cm czasza powinna sprawdzić się idealnie. Unikaj tylko nietypowych pałąków, bo ciężko będzie zeza założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@moreblack wybacz, ale to co dobre w na wyspie Aniołów, u nas jest nie do przyjęcia ze względu na zasięg TP HB.

Tak więc Twoje angielskie doświadczenia w Polsce są warte tyle co ... nic.

 

I wcale nie chodzi o parametry wypisywane na wyrost przez producentów konwerterów, tylko o stabilność ich działania, który jest parametrem najistotniejszym.

 

Dlatego właśnie konwertery Zinwell to w Polsce zwykły szmelc, na który szkoda pieniędzy.

 

@Colsman123, szkoda Twojego czasu na przepychanki i weź się raczej za modyfikacje swojej instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Zatoczyliśmy koło i jesteśmy nadal w tym samym miejscu? ;)

 

Przy prawidłowo zainstalowanej antenie 80-90cm jakość sygnału (normalnie), powinna być 100, a nie 73, jeśli jest jak mówisz, to nie jest dobrze.

 

Siła sygnału może przy wymienionych przekątnych być z przedziału 70-90, ale to jest uzależnione od tłumienności zastosowanych elementów całej instalacji.

 

Natomiast, podczas trwania gwałtownych zjawisk atmosferycznych (silna ulewa, burza, gęste opady śniegu), sygnał momentami może zupełnie zrywać, ale to jest raczej normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...