Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

bat, ja straszę? Ja tylko podnoszę najbardziej oczywisty fakt: to platforma jest zależna od abonentów, a nie abonenci od platformy :) bo jeśli to drugie, to już pewnie kwalifikuje się pod jakieś zaburzenie.

 

Ja sobie jakoś poradzę - mam Al Jazeerę Sport + w razie kryzysu i zwinięcia innych ofert prepaid typu TNK, stosowną kartę Polsatu, która ruszy mi na tunerze z linuksem. Więc o mnie się nie martwcie, nigdy nie przywiązywałem się do operatora czy też nie ślubowałem mu wierności :wink:

 

A nie jestem jakimś bojownikiem żeby nawracać innych. Na zdrowie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brdzo proszę o wyjaśnienie osobę ,która była na konferencji i ma OFICJALNE informacje.

Jak to będzie z parowaniem czy kodowanie obecne ,które jest w CYFRZE+ pozostanie czy zostanie zmienione na Conax nieparowany ,który jest stosowany w TNK SD , lub czy może będzie takie rozwiązanie o jakims kiedyś mówiono , że w dekoderze Cyfrzy+ będzie działała tylko jedna karta dekoder zparowany z kartą nie zadziala z nim inna karta Cyfry+ , ale karta będzie działała w dekoderze z uniwersalnym czytnikiem. Mówiono wtedy ,ze wtaki sposob zapobiego sprzedawaniu PVR HD na allegro i ze w ten sposob karta bedzie dzialala w dekoderze z uniwesalnym czytnikiem ,ale nie zadziała inna karta w PVR HD.

 

Proszę jeszcze o wyjaśnienie tego co z oecnymi abonentami , ktorzy mają Multiroom 2 karty ososbno i własne dekodery HD z uniwersalnymi czytnikami?

Z góry dziękuje , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarus9999 z forum Nki miał rację we wszystkim. Go tam zbanowali i ciągle banują, Wpisy użytkowników kasują jak o nim piszą. Chłop jednak miał coś na rzeczy już dawno temu.

Jego data nawet się sprawdziła, co do przyznania zgody na fuzję przez urząd. Nikt nie był daty pewny a on wystrzelił i się sprawdziło. Z Discovery HD także wystrzelił i się sprawdziło.

I ciągle go tam banują. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dekoder z 2 głowicami i mogę jednocześnie nagrywać 8 kanałów i niech mi NC+ zabroni.....Od razu dodam że nie mam wejscia CI/CI+

to co to za kombajn co pozwala nagrywac 8 kanalow jednoczesnie

 

a frytki i kawe tez robi :D

 

VU+ Ultimo np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wszystko okaże się prawdą to po 8 latach trzeba będzie powiedzić NiC+ "do widzenia".

Mówiłem, że ta fuzja się nam czkawką odbije. Brałem C+ z nawyższym pakietem właśnie dlatego, że dawali same karty i można było odbierać na własnym sprzęcie. Ktoś kto miał swój tuner nigdy nie będzie zadowolony z pudełek platformy.

Poza tym niektórym z nkowców żal [beep]ę ściskał, że inni mogą sobie oglądać na kilku tv w domu bez wiercenia dziur w ścianach i ciągnięcia kabli a oni nie. Czy naprawdę tak trudno jest pojąć, że w tym kraju są też abonenci mieszkający w domkach gdzie jest kilka telewizorów?

Dobrze, że mi się umowa w maju kończy. No ale zobaczymy co NiC+ zaoferuje... Moduły - ewentualnie do przyjęcia, pod warunkiem, że do zastosowania z multiroomem. Multiroom w wersji n - odpada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh. Płacze, narzekania, a tak naprawdę niewiele wiadomo. Jednak tak po staropolsku trzeba ponarzekać :lol:

Po drugie ja z daną platformą jestem dla ich contentu programowego i jakości.Oczywiście sprzęt też jest ważny ale co mi po najlepszym sprzęcie jak nie będę miał co oglądać. Tak czy siak na pewno zostanę w tym nowym "tworze" bo konkurencja ma jeszcze bardziej w 4 literach abo. niż N i cyfra razem wzięte.Jakby by nie patrzeć po połączeniu będą mieć najbardziej rozbudowaną ofertę i filmową i sportową więc dla mnie wybór jest jasny. Cena ?? po pierwsze jej nie znamy / dyżurne płaczki piszą o wzroście 40 % do aktualnych/ po drugie nie znamy zawartości nowych pakietów , zresztą tak naprawdę to nic nie wiemy :D ale za to postów już setki. Na pewno zaś wiemy, że ich polityka informacyjna wkurza ale z drugiej strony sami dopiero układają te klocki w jedną całość. Ponadto oni chcą zarabiać kasę, a nie walczyć z potencjalnymi abo. więc nie powinno być źle. Jak wszędzie dadzą trochę marchewki, trochę kija a każdy z nas samo postanowi co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne dekodery operatora bedą działały, czytajcie ze zrozumieniem :-)

 

Technisat ma wbudowany autoryzowany czytnik więc wszystko bedzie OK :D

 

OK, jest więc duże prawdopodobieństwo, że właściciele DIGYBOXX HD C+ czy też certyfikowanych przez C+ TV Samsung wraz z oryginalnym modułem CI+ nie mają powodów do zmartwień i wciąż będą mogli korzystać z oferty C+ ale pytanie co z multiroomem zbudowanym na bazie w/w sprzętu? Raczej nie ma możliwości dostosowania go do rozwiązania znanego z ADB. Sądzę, że zmiany nie będą tak drastyczne dla obecnych abonentów jak to się tutaj pisze a dowodów na to jest sporo w tym m.in. dalsze oferowanie multiroomu na obecnych zasadach i to przy wielomiesięcznych umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mi się umowa w maju kończy. No ale zobaczymy co NiC+ zaoferuje... Moduły - ewentualnie do przyjęcia, pod warunkiem, że do zastosowania z multiroomem. Multiroom w wersji n - odpada!

 

Mam identyczną sytuację. Więc luzik. Będzie dobra oferta CP z ich multiroomem - to biorę. Nie będzie, to skaczę na naziemną TV i po kłopocie. Będę obserwował sytuację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to forum można odnieść wrażenie, że przeciętny Klient Cyfry+ i N to osoba o ponad przeciętnej znajomości technologii satelitarnej i posiadająca własny dekoder. Do tego można się dowiedzieć, że większość Klientów Cyfry+ to złodzieje, bo wykorzystują brak parowania i tym samym kradną sygnał;-) Czytam same stękania i nawet Was rozumiem, ale patrzycie ze złej perspektywy.

 

Trzeba zrozumieć, że podstawowy cel nowo powstałego nc+ to zatrzymanie dotychczasowych Klientów. A przeciętny Kowalski (Klient) nie ma pojęcia czym jest moduł CI, Conax, czy parowanie kart. Nie ma pojęcia, a więc jest mu to dość obojętne. Przeciętny Kowalski nie kradnie też sygnału, jak mogłoby się wydawać po waszych wypowiedziach, ale nie jest mu obojętne to, że musi płacić wyższe rachunki, bo są cwaniacy, którzy faktycznie to robią.

 

Dla przeciętnego Kowalskiego liczy się to, żeby w cenie 60-70 złotych (bo tyle przeciętnie wydajemy na telewizję) mieć odpowiednik pakietu Canal+ Kompakt HD. Absolutnym 'must have' jest obecność w pakiecie kanałów Canal+ (pełna oferta filmowa oraz sportowa) oraz podstawowych kanałów takich jak Eurosporty, Discovery, TVN24, bajki dla dzieci itd. Coraz bardziej powszechny staje się Multiroom, więc ważne jest także to, żeby móc zamknąć się w kwocie około 80 złotych jednocześnie ciesząc się z odbioru płatnej telewizji w kilku pokojach. Poza tym przeciętny Kowalski nie wie o fuzji Cyfry+ i n. Przeciętnego Kowalskiego nie będzie interesować to, że w ramach podwyżki otrzyma lepszą ofertą filmową i nawet wielce prawdopodobne, że uzna taką gatkę za chwyt marketingowy.

 

Oczywiście znajdą się bardziej wymagający Klienci, ale tutaj nie o nich mowa. Rozmawiamy o przeciętnych Klientach C+ i N, którzy stanowią największą potencjalną bazę Klientów nowopowstałego nc+ i którzy chociaż nie są może w pełni Klientami premium, to jednak mają świadomość na jaką telewizję się decydują i dlaczego to nie jest Cyfrowy Polsat. Jeżeli ktoś jest z Cyfrą+ dla sportu, to wielce prawdopodobne, że nie zgodzi się na podwyżkę rzędu 20-30zł tylko dlatego, że dojdzie Liga Mistrzów. Abonament płacisz co miesiać, a Liga Mistrzów gra bardzo rzadko. Podobnie jeśli ktoś jest z Cyfrą+ dla oferty filmowej - też nie będzie mu się uśmiechać płacić kilkadziesiąt złotych więcej, tylko dlatego, że do Canal+ wróci kilka nowych wytwórni. Ten przeciętny Kowalski nawet nie wie, czym jest wytwórnia ;-)

 

W związku z tym, że przeciętny Kowalski używa sprzętu operatora, to wybaczcie, ale to nie jest problem, którym nc+ zaprząta sobie głowę. Większym problemem nie będzie też zmiana sposobu funkcjonowania Multiroomu - nie oszukujmy się, lud to kupi, a jak jeszcze w ofercie pojawi się promocja na Multiroom (0zł przez X miesięcy), to i nabywców tej usługi znajdzie się więcej.

Prawdziwym problemem może się okazać nowy cennik. Bo jeżeli okaże się, że Kowalski będzie musiał płacić za telewizję 100 zł, a nie jak dotychczas 60-70zł, to jestem pewny, że wielu ucieknie do Cyfrowego Polsatu.

 

No i tutaj przechodząc do podsumowania, chciałbym zauważyć, że jeżeli poprawa bezpieczeństwa (ochrona przed kradzieżą sygnału) i sama fuzja sprawią, że ceny pozostaną na aktualnym poziomie, a oferta się polepszy, to przeciętny Kowalski będzie szczęśliwy. Wątpie by ktoś rezygnował tylko dlatego, że kupiony na własnosć dekoderek będzie musiał odłożyć na bok. No nie róbmy sobie żartów - oferta programowa i i jej cena są najważniejsze i jeśli teraz jest takie stękanie, to obawiam się co będzie później, gdy zostanie opublikowany cennik. Bo chociaż staram się tłumić pesymizm, to sam nie łudzę się, że jakieś podwyżki są jednak nieuniknione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciętny kowalski już dawno kupił własny sprzęt by nie płacić haraczu za dzierżawę.Teraz pytanie dał za sprzęt około 400zł albo 1tyś.Zależnie co kupił.Wiele z tego nie ma czytnika z ci+/albo ci patrz najpopularniejsze arivie 100 albo sprzęt z linuxem dm800...I co zamkną droge do oferty?Ja podam mój przykład.Dm800. Sama karta drugi sprzęt karta dvbs na usb bez wejscia ci....Ponieważ 80%dnia spędzam na PC to tv w laptopie jest dla mnie istotna.bez samej karty traci sens wykupowanie abonamentu.Sprzedają sagemcomy nie bez powodu na własność.Sporo ma ich sprzęt ale kupiony od nich jeszcze więcej ma też swój towar.Kwestie techniczne kowalskiego nie obchodzą biorąc samą kartę wiedział że mu będzie działała w każdym czytniku uniwersalnym i to niejako wielu do Cyfry przyciągało....Kowalski nawet w aps brał kartę i dokupował często niezależny dekoder jak powiedziano mu że nagrania na komputer np może przenieść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwym problemem może się okazać nowy cennik. Bo jeżeli okaże się, że Kowalski będzie musiał płacić za telewizję 100 zł, a nie jak dotychczas 60-70zł, to jestem pewny, że wielu ucieknie do Cyfrowego Polsatu.

 

No i tutaj przechodząc do podsumowania, chciałbym zauważyć, że jeżeli poprawa bezpieczeństwa (ochrona przed kradzieżą sygnału) i sama fuzja sprawią, że ceny pozostaną na aktualnym poziomie, a oferta się polepszy, to przeciętny Kowalski będzie szczęśliwy. Wątpie by ktoś rezygnował tylko dlatego, że kupiony na własnosć dekoderek będzie musiał odłożyć na bok. No nie róbmy sobie żartów - oferta programowa i i jej cena są najważniejsze i jeśli teraz jest takie stękanie, to obawiam się co będzie później, gdy zostanie opublikowany cennik. Bo chociaż staram się tłumić pesymizm, to sam nie łudzę się, że jakieś podwyżki są jednak nieuniknione...

 

Zgadzam sie w 100%, ale bedzie mi strasznie zal wydania kilku stowek na dekoder, ktory bede mogl sobie uzywac jako podstawke pod kubek od herbaty. Kluczem bedzie jednak stosunek ceny do oferty. Byly informacje o podziale na mniejsze pakiety, czyli osobno placimy np. za LM/LE, czy tez Premier League. Jesli za wszystko trzeba byloby placic osobno to bylaby katastrofa. Gdzies ktos napisal, ze wszystkie prawa sportowe przechodza do C+ i wiekszosc filmowych rowniez, ale maja rowniez powstac dwa nowe knalay filmowe premium (pewnie dodatkowo platne). Miejmy nadzieje, ze zostanie to logicznie rozegrane i ceny beda normalne, bo w innym wypadku to sie podziekuje.

 

To samo tyczy sie jakosci, czyli wy[beep]e kanalow SD i brak transmisji w tym formacie. HD powinno byc standardem. o 3D sie nie rozpisuje, bo mnie to srednio kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...