Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Z Wizją TV to być może była prostsza sprawa, bo w systemie CryptoWorks, którego używała dawna Wizja TV, karty chyba również nie były parowane z dekoderem.

Co do wejścia CI/CI+ to obecnie różnice cen tunerów bez tego wejścia i z nim są już tak niewielkie, że chyba nie warto kupować już tunera jedynie z samym wewnętrznym czytnikiem kart, bez dodatkowego wejścia na zewnętrzny moduł CAM.

 

A z tą Nagrą w CYFRZE+ (CAID 1813) to nie jest czasem tak, że obecnie system Seca stanowi już tylko swego rodzaju nakładkę, "otoczkę", aby zachować kompatybilność z tunerami obsługującymi ten system, zaś samo dekodowanie idzie już przez system Nagra? Czyli tzw. tunelowanie? Bo coś kiedyś tutaj czytałem, że tak właśnie to funkcjonuje. I chyba też z tego właśnie powodu była ostatnia wymiana kart w CYFRZE+. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dałem wyżej to nagra używana w terminalach CYFRY+ Sagemcom 83 i 87 oraz z tego co wiem w module CI+Więc jaki problem dac w NC+ nagrę? technicznie żaden:) pozdr.By nie robić offtopu : jest jeden kanał który nie ma caidu 1813 i nie działa na dekoderach sagemcom:) KBS WORD albo jakoś tak mu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to wszystko będzie prawdą to "ucieszą się" również posiadacze nowiutkich telewizorów z tunerami sat... Wydatek bezsensowny... i tak będzie musiała stać dodatowa puszka dekodera, za który będzie pobierany haracz.

 

Tylko większość tunerów dekoduje jednak prze seca, nie nagre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcatraz, łap linka: https://satkurier.pl/news/59849/cyfra-do ... nalow.html

 

Odkąd wprowadzili Sagemcomy HD, to C+ załączyła "czyste" Nagravision 3 do kanałów. Tunery itp. wprowadzone od tamtego czasu (DSI 87, DSI 83, Moduł CI+, DiGYBOXX) wszystkie korzystają z tego CAID1813 (N3) i dlatego nie działają na splitterach. Ta sama karta C+ może działać w dwóch trybach - włożona do starych dekoderów C+/czytnika uniwersalnego korzysta z CAID100 (Seca), a włożona do tych nowszych przełącza się na nowy system (i być może korzysta z chip pairingu).

 

Co do przeprogramowania to można powtarzać bez końca, że zabezpieczenia poszły tak daleko, że algorytmy są już zaszyte sprzętowo w prockach i ciężko będzie zdalnie je przeprogramować, stąd chcąc uniknąć simulcryptu, nc+ będzie musiało części abonentów wymienić dekodery. Np ten sam procesor STi7111 z HD5000 po przelutowaniu do ADB-2849/2850 z NNK czy Sagemcoma DSI87 nie będzie dekodował (albo się resetował). Te Broadcomy w nowych nBoksach pewnie też mają coś zintegrowanego z Conaxa. Już nie jest tak łatwo jak za czasów Wizji. To tak w uproszczeniu i pewnie z błędami, ale na pewno z tymi procesorami nie jest tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Nie muszą w wypadku adb mozna wgrac nagrę ale kosztem parowania...Jako ciekawostke podam że testowo robiono nakładki nagry na dekodery adb w conax. Karta zaczeła działać w nagrze ale bez zabezpieczeń parujących.Nie będzie chyba tak źle Cyfra.tv albo Orbita wiecie moze coś bardziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy istnieje dość duże ryzyko, że to rozpracują (tak jak BK i RSA w Polsacie i RSA w N) i nowa platforma będzie latała w shar, czego na pewno będą chcieli uniknąć - z tego co widać, to zabezpieczenie programowe dużo łatwiej obejść niż sprzętowe :P Bo jeśli nie zależy im na aż takiej szczelności, to kto wie.

 

Zresztą my tu sobie dyskutujemy, a dalej pewnych źródeł nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to wszystko będzie prawdą to "ucieszą się" również posiadacze nowiutkich telewizorów z tunerami sat... Wydatek bezsensowny... i tak będzie musiała stać dodatowa puszka dekodera, za który będzie pobierany haracz.

 

Tylko większość tunerów dekoduje jednak prze seca, nie nagre.

Nowoczesne telewizory mają wejście na moduł CI+, i ten moduł wynajęty od Cyfry nawet sparowany z kartą ma zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pójdzie na śmietnik:) gwarantuje;p co najwyżej conax:) do grobu;pa tak czas mija my tu piszemy a nic konkretniej nie ma info;( Co do multiroom : panie i panowie przecie cyfra+ ma deko z lanem i też są na linuxie... więc może być opcja z N łączenia 2 sagemcomów;] i co?? technicznie też wykonalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze, ze chcialbym aby nowa Cyfra+ wprowadzila tunery ADB, jako standardowe. Nie jestem zadowolony z dekodera Pace. Moze byc juz tylko lepiej. Nielubialem nigdy dekoderow Cyfry a mialem sporo. Moja zona operuje ciagle tym Pace ale ja ogladam zawsze na swojim z modulem. Obraz na Pacie, to obraza dla platform Cyfrowych a kanaly i tak juz nadaja w takim niskim bitrate. Chetnie wiec zamienilbym tego Pace na takiego Turbacza. :) Rozparowanego oczywiscie... Pozatym ADB polskie, nasze... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze tylko tak obiecujecie , ja jestem od WIZJI TV , pozniej FUZJA i co zyje ...jesli jestescie przyzwyczajeni do odbierania cyfry i posiadania jej to chocby nie wiem co wymyslili i zalamali was parowaniem to i tak bedziecie i juz , konkurencji nie ma w kwestii premium sat a nie kazdy rozeznany w ofertach i mozliwosciach zagranicznych ...

 

Oj zdziwisz się, jak wielu ludzi przyzwyczajonych do Cyfry podziękuje jej. Może fani sportu, zainteresowani konkretnymi propozycjami Canal+, zostaną bez względu na wszystko, ale wielu z tych, którzy nie korzystali z oferty premium i odpowiada im skromniejsza oferta, może się łatwo zniechęcić i odejść do konkurencji.

 

Ja jestem użytkownikiem Cyfry+ od 10 lat i od zawsze korzystałem z samej karty na własnych dekoderach. Nie do zaakceptowania byłoby dla mnie narzucanie mi sprzętu, parowanie karty itd. Nawet najbardziej wypasiony dekoder dedykowany od platformy nie może się równać z dekoderami z wolnego rynku. Własna lista kanałów, odbiór satelitów innych niż HB i Astra, możliwość przeszukania dowolnego transpondera, nagrywanie na zewnętrzny dysk, możliwość obróbki i archiwizacji nagrań na kompie - to tylko niektóre podstawowe zalety, a jest ich więcej. Nie jestem piratem, nie wystawiam na youtube filmów nagranych z telewizji i nie dzielę uprawnień karty na kilkadziesiąt mieszkań w bloku!!!!!! Ale wolę korzystać z własnego sprzętu i nie życzę sobie, żeby mnie ktoś traktował jako pirata i chciał coś narzucić, zabronić, ograniczyć itd.

 

Kiedyś wybrałem Cyfrę+, a nie Cyfrowy Polsat, głównie dlatego, że Cyfra+ nie parowała karty, a Cyfrowy Polsat wtedy jeszcze parował i narzucał swoje szmelcowe dekodery. Gdyby teraz wprowadzili parowanie, to ja oświadczam, że sytuacja się odwróci i bez najmniejszego wahania przejdę do Cyfrowego Polsatu, który co prawda kartę paruje, ale tylko z modułem CAM, więc nadal można korzystać z oferty w dowolnym dekoderze. Nie korzystałem z oferty Premium w Cyfrze+, sport mam w głębokim poważaniu, więc łatwiej mi byłoby się pożegnać z Cyfrą+. Szkoda byłoby tylko kilku wartościowych kanałów tematycznych (np. PLANETE), ale i tak nie dam się przekonać do pozostania z platformą, która będzie mi narzucać dekodery z mnóstwem ograniczeń. Nie, nie i jeszcze raz nie!!!

 

Mam nadzieję, że jesteś tylko prowokatorem i siejesz panikę na forach. Poczekam na oficjalne info od Cyfry+, wtedy będę się martwił. Innym też tak proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nc+ będzie miała multiroom z N i parowanie to stracą na tym abonenci C+.

Abonenci z N nie poczują zmian, ale jeżeli człowiek przyzwyczajony do luksusu, w tym przypadku C+, dawała możliwość full pakietu, 2 niezależne dekodery, możliwość mieć własnego to ostro się wkurzą.

Nie od dziś wiadome jest to, że ten 2 dekoder w C+ jest oddawany cioci Jadzi oddalonej o 30 km od Ciebie. C+ to wiedzą. Baa nawet przy przedłużaniu umów mówią, czy nie chciałby Pan mieć multiroomu, a Ty odpowiadasz, że nie to oni, że możesz go dać komuś z rodziny. Tak więc interes się kręci. Człowiek przyzwyczajony do multiroomu z C+ nie mógłby przejść na ten z N. To jak przesiadka z Mercedesa do Malucha.

Abonenci Nki nie poczują nic bo oni przyzwyczajeni są.

 

Drugi aspekt, co zrobią ludzie, którzy mają na własność dekodery za 800 zł? Są też za 500 i też za 1300 zł. Nikomu nie sprzedadzą, bo będą one niepotrzebne już. Jednym słowiem klienci ostro się wkurzą.

 

Więc tamten post to traktujcie jako mżonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i CYFRAtv zniknal czy swietuje ??

On obiecał jakies szczególy ale na piątek.

 

Cyfra.tv jest dystrybutorem z Warszawy a w warszawie spotkanie jest w Piątek !!

 

Co do nboxa że sie nie da go przerobic pod inna karte to juz sie dało.

Teraz jak wgra się Enigmę mozna odpalic dowolna kartę np: Cyfry+

Taka usługa polega na zmianie oprogramowania dekodera na inny.

Cyfra tez tak może zrobic zdalnie wgrają soft który pozwoli na uruchomienie Nagry w nboxie

Jest to do wykonania i jak pisałem jest wykonywane bez problemu

 

Co do MR Nki to problem beda mieli tylko klienci Cyfry którzy ich oszukują i daja karty znajomym i dziela się kasą na pół.

MR nki jest OK, dekodery sa ze soba połączone skrętka RJ45 i nie trzeba przekładac żadnych karty i nic katywować

Mi w niczym nie bedzie to przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu panikujemy co będzie, a na forum n-ki cisza jak makiem zasiał na temat połaczenia, ostatnie wpisy zebym nie przsadził - z przed roku.

Na forum enki ostatni post padł 30 sekund temu, a dodatkowo dzisiaj już było napisane około 10 stron, ale niestety moderator tam usuwa wszystkie posty dotyczące nowej platformy, napiszesz coś o jakiś pogłoskach , niestety dostajesz bana i wylatujesz. Trochę to forum bardzo restrykcyjne. Większość przejdzie niedługo na sat kuriera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...