Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

@rpolak99, sorry ja i jjaro ale to nie ta sama osoba. Ja nikomu nie karze wierzyć w cokolwiek, przekazuje co wiem z 1 ręki i tyle.

 

@ml1234, nie... będzie taki jak był w nce... nc+ widocznie chce ograniczyć dzielenie kart między 2 osobne miejsca.

 

@gutek1988, nie, to nie była konferencja medialna, tylko dla dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to bo operator dostrzega straty w tym ze placisz jeden abonament a sygnal rozdzialasz na 13 tv w blokowisku ABSTRA[beep]AC przykladem bez posadzania , to by bylo najracjonalniejsze rozwiazanie , no ale nie kazdy musi sie ze mna zgodzic ...i jestem tego swiadom jak trzesiecie spodniami hahaha

 

nie po to zostawiaja MR od N i chwilowo od cyfry ,

MR n nie pozwoli juz tak na lewo i prawo brac i sie dzielic z sasiadem bo trze sie troszke natrenowac stad te zabezpieczenia i nie zdziwie sie jak je zastosuja :) oby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sprzętu.Obecnie mam Cyfrę z opcją multiroom.W Digyboxie HD C+ karta pracuje w Nagravision a w Opticumie X560 HD w Seca. Oba odbiorniki posiadają także czytnik Conax.

 

Czy z technicznego punktu możliwe jest że NC+ przeprogramuje karty żeby po włożeniu do odbiornika kanały dekodowały się w Conaxie ? Czy musieli by wymienić karty?

 

Wszystkie Opticumy czy Arivy fabrycznie czytają Conax więc to teoretycznie najlepszy system. Pytanie czy w tym sysyemie karty mogą być nieparowane ?

 

Najgorzej jakby wprowadzili parowanie i większość musiałaby wziąść nowy dekoder od nich. Opticum by mi się jeszcze przydał ze względu na bonusowe kanały ale kto by kupił nieprzydatnego do niczego Technisata? Przez parowanie upadłby wolny rynek tuneròwtv sat.Może tylko tunery dvb-t czy combo miałyby wzięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ml1234, z tego powodu chcesz zmienic "mercedesa" na malucha?

 

Uszczelnienie systemu od nieautoryzowanego odbioru to chyba normalna sprawa i nie ma sie co rzucac, a raczej pogodzic z tym potencjalnym wydarzeniem.

Fakt, ze cyfra tolerowala dzielenie uprawnien nie dawalo dozyworniej gwarancji na taki stan rzeczy - to byl taki maly bonusik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co [beep] to co jst dobre i co trzymna mnie przy Cyfrze+ czyli brak parowania możliwość odbioru na własnym dekoderze i najlepszy multiroom jeśli coś się zmieni rezygnuje z NC+ i ide do CP!!!

 

pojdziesz do cepa i bedziesz aktywowac karte co 6 godzin :D nie wierze

nie tak latwo zmienia sie przyzwyczajenia jesli byly ok

a to ze sporo zmian nas czeka i NOWYCH przyzywczajen coz musicie sami zdecydowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticumy (poza X8) czy Arivy fabrycznie czytają Conax, ale nie taki, który jest potrzebny. Odbiorniki uniwersalne obsługują Conax nieparowany, natomiast w N/TNK HD/NNK jest parowanie z użyciem RSA, a na najnowszych nBoksach chip pairing, więc to na pewno nie zadziała. Zabezpieczenia to nie tylko karta, ale przede wszystkim procesor i zabawki tam zaszyte. Nie sądzę żeby zastosowali zwykły, nieparowany Conax, bo jednym z celów nowych zabezpieczeń jest ukrócenie sharingu, a to na chwilę obecną w miarę bezpieczne jest tylko przy chip pairingu.

 

Co do DiGYBOXXa to byłoby niezłe świństwo gdyby przestały działać wraz z wejściem w życie nowej platformy. Może jest tam coś pokombinowane, bo mimo, że czytnik jest pod czystą Nagrę C+, to jednak zwykłe karty Conax w nim działają.

 

Karty nie da się zdalnie "przemienić". Ale to nie jest problem, bo co trudnego w przysłaniu nowej pocztą (jak np. robili operatorzy przy aktualizacjach zabezpieczeń itd.)

 

Szkoda parowania, bo nieważne jakie "och i ach" będą te dekodery ADB czy kogokolwiek, to po stokroć wolę prywatny dekoder na którym mogę sobie poukładać kanały jak chcę (a nie po kilka kopii jednego kanału i daremne ułożenie listy), nieskrępowaną obsługę multimediów, szybkie działanie, zdalne oglądanie na kompie przez LAN i inne smaczki, które daje mi prywatny dekoder. :( nie każdy posiadacz niezależnego dekodera rozdziela, kradnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sześć godzin to są moduły (wyjątki) w C+ , a CP czas aktywacji jest różny. Mi osobiście nawet by nie przeszkadzało aktywowanie co 6 godz. byle by tylko nie parowali kart

 

nie sciemniaj :) w maratonie bys mogl startowac po tylunastu aktywacjach MR w CP

musisz byc bardzo przygotowany z naciskiem na bardzo jakkolwiek to odbierasz :D wlasnie na pozegnamie sie z wlasnym dekoderem ... ciiiiiisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrazam cie , jesli ktos to tak odebral przepraszam

nie bede do niczego nikogo przekonywac dlaczego parowanie a dlaczego nie ,to moja opinia , bawilem sie z kilkunastoma tunerami sat pod platformy wiec z czym to sie je , ale musicie byc swiadomi ze predzej czy pozniej taka OPCJA dzielenia sygnalu skonczy sie i obyscie nie byli zaskoczeni , a ze akurat tworzy sie nowa platforma prawie od podstaw , to tez jest to brane pod uwage ,by jednym kosztem i za jednym razem tego dokonac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego 20 minut temu dzwoniono do mnie z Warszawy z cyfry+ z pytaniem czy chcę od nich multirooma do posiadanego abonamentu ? Do tego usłyszałem, że dają drugi niezależnie pracujący dekoder i można go używać pod innym adresem. Co ciekawe padło różnież stwierdzenie, że można go dać komuś z rodziny. Jak to się ma do tego co jest napisane wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...