Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale kontentu HD przez Scarta nie nagrasz.

 

Dla mnie akurat najważniejsza jest treść danej audycji, a nie jej jakość, więc nagranie nagrywarką mi wystarczy, zresztą już teraz tylko nagrywarką podłączoną właśnie do tunera przez złącze "scart" nagrywam, bo mam na niej (nagrywarce) większe możliwości edycji nagrań, niż na tunerze (wycinanie reklam czy poszczególnych fragmentów) i to nawet bez potrzeby przenoszenia ich do komputera :D .

 

Aha i żeby było jasne mogę zrezygnować ze "splittera", ale pod warunkiem, że "Cyfra" zapewni mi swój "multiroom", który będzie działać w moim sprzęcie (czyli np. dwa moduły, nawet "sparowane" z kartami, ale działające w zwykłym złączu "CI") !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega EL Prezesso mnie chyba źle zrozumiał :) Mi tam nie wadzi jeśli sparują kartę z modułem, olewam to, ale zwróć uwagę ile osób dzieli kartę miedzy domy... To jest fair? Ale o tym się nie gada głośno, bo i po co? Ale generalnie chodzi mi o to:

Aha i żeby było jasne mogę zrezygnować ze "splittera", ale pod warunkiem, że "Cyfra" zapewni mi swój "multiroom", który będzie działać w moim sprzęcie (czyli np. dwa moduły, nawet "sparowane" z kartami, ale działające w zwykłym złączu "CI")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dzielę "Cyfrę" z rodzicami między jednym, a drugim pokojem w mieszkaniu w bloku, które dzieli ściana i od samego początku używam bezprzewodowego "splittera" "Smart Wi", który działa maks na 15 metrów, więc w ŻADEN sposób nie łamię regulaminu, bo karta jest używana tylko pod adresem zamieszkania abonenta, więc nie sugieruj proszę, że dzielę kartę między domy, bo nie jest to prawda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inaczej się wypowiem, jeszcze raz tylko inaczej złożę zdanie:

 

(...)Ale generalnie chodzi mi o to, żeby można było zrobić jak kolega Frazes pisze:
Aha i żeby było jasne mogę zrezygnować ze "splittera", ale pod warunkiem, że "Cyfra" zapewni mi swój "multiroom", który będzie działać w moim sprzęcie (czyli np. dwa moduły, nawet "sparowane" z kartami, ale działające w zwykłym złączu "CI")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega EL Prezesso mnie chyba źle zrozumiał :) Mi tam nie wadzi jeśli sparują kartę z modułem, olewam to, ale zwróć uwagę ile osób dzieli kartę miedzy domy... To jest fair? Ale o tym się nie gada głośno, bo i po co? Ale generalnie chodzi mi o to:
Aha i żeby było jasne mogę zrezygnować ze "splittera", ale pod warunkiem, że "Cyfra" zapewni mi swój "multiroom", który będzie działać w moim sprzęcie (czyli np. dwa moduły, nawet "sparowane" z kartami, ale działające w zwykłym złączu "CI")

 

Może rzeczywiście źle zrozumiałem, ale nie lubię jak co jakiś czas pojawiają się na różnych forach opinie o złodziejach - abonentach C+

Poza tym parowanie karty z modułem może i bym przełknął o ile byłby to moduł nie ingerujący w funkcjonalność odbiornika będącego moją własnością jak ma to miejsce w przypadku CI+. Chciałbym też aby niektórzy zrozumieli, że można mieć więcej niz 2 tv (np. w salonie, w pokoju dzieciaków, w sypialni) i dlatego opcji multiroom powinno być więcej niz 2, tak jak to jest w N. Ja jestem w stanie im zapłacić za każdą kartę/dekoder te 10 zł.

Tak jest teraz w n ale mam obawy czy po fuzji opcja multiroom standard z wersją do 6 dekoderów zostanie utrzymana. Jeśli NIC+ zaoferuje taką liczbę na modułach CI to się zamknę i przestanę "narzekać". :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powtarzam: jestem w stanie zgodzić się na moduł "CI" z "parowaną" z nim kartą, nawet niech to będzie moduł "CI+", ale działający także w zwykłych złączach "CI", tak jak moduł "nCAM HD" i wtedy jeśli "Cyfra" jako opcję "multiroom" da mi drugi taki moduł, to będę zadowolony :D .

 

A tak w ogóle w jakim systemie jest ten nowy moduł "CI+", bo chyba do tej pory nikt o tym nie napisał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostanie tylko Cyfra+, i tyle jest marka premium po co zmieniać nazwę, jedynie co może zmienia to to kodowanie na seca,

i takie gdybanie jaka to nazwa będzie wszystko się wyjaśni na konferencja poprzedzających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powtarzam: jestem w stanie zgodzić się na moduł "CI" z "parowaną" z nim kartą, nawet niech to będzie moduł "CI+", ale działający także w zwykłych złączach "CI", tak jak moduł "nCAM HD" i wtedy jeśli "Cyfra" jako opcję "multiroom" da mi drugi taki moduł, to będę zadowolony :D .

 

Mnie natomiast nie byłoby na rękę parowanie kart nawet z modułem, ponieważ korzystam z własnego odbiornika (jak w podpisie), który posiada tylko czytnik kart współpracujący z Cyfrą+, bez gniazd CI. Wprowadzenie parowania z modułami oznaczałoby dla mnie, że odbiornik stałby się bezużyteczny i chcąc nadal odbierać Cyfrę+, musiałbym zainwestować w nowy odbiornik. Dopiero kilka miesięcy temu kupiłem Arivę 100E mając nadzieję, że posłuży mi przez co najmniej kilka lat, i nie ucieszy mnie, jeśli za rok trzeba będzie wymieniać odbiornik :/ Mam nadzieję, że parowania kart jednak nie będzie i to wszystko są plotki. Dopóki nie ma oficjalnej informacji od Cyfry+ na temat planowanego parowania, nie będę się przejmował tym, co ktoś sobie napisze w komentarzach na stronie Satkuriera! Każdy może się tam podawać za dystrybutora mającego "wiarygodne informacje"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego czy parowanie będzie czy nie kiedy pewnego pięknego dnia po zakończeniu fuzji ogłoszą przełączenia na "czystą nagrę" i dla posiadaczy własnych odbiorników jedynie moduły CI+. Nawet jak mam tuner zgodny z CI+ to spliterem tego nie podzielę bo:

1) Na razie nie ma w PL splitera na nagrę, a nawet jak się ukaże na rynku to:

2) Moduł CI+ nie będzie pracował z żadnym spliterem.

 

Także wtedy zostaje tylko multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sądzi po sobie.

I naprawde, zrozum że w świecie poza Twoim zaściankiem są rodziny/domy w których jest więcej niż jeden tv do szafki z którym to klucz posiada pan i władca a szafka otwierana jest gdy już licznie zgromadzona rodzina zasiądzie na kanapie.

 

PS. Zdarza Ci sie czasami obejrzeć coś z gośćmi? Nie podstawiasz im później czapki celem zebrania kasy w ramach 'każdy płaci za siebie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam multiroom i aktualnie mam 3 telewizory podłączone w całkowicie legalny sposób.

W N możesz podłączyć 6 telewizorów.

Czy to za mało?

 

Jak wprowadzą w Cyfrze parowanie kart i normalny multiroom ( taki którego nie można dzielić z kimś z drugiego końca polski) to ciekawe ile spadnie im ludzi którzy mają abonament Prestż :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać .

Wreszcie by była normalność.

Czyli każdy płaci za siebie.

A nie z sąsiadem na pół.

 

Polska zawiść wiecznie żywa. Gdy niemiecki rolnik kupi krowę, sąsiad modli się, aby było go stać kupić dwie. Gdy polski rolnik kupi krowę, sąsiad modli się, aby mu ta krowa zdechła. Widać różnicę?

 

Wyobraź sobie Panie Rafale, że mam w domu 3 telewizory, więc co, powinienem płacić trzy abonamenty? Nie wszyscy używają splittera do dzielenia się sygnałem z sąsiadami dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis pakiet bez sportu? Mamy sie zadowolic jakimis filmboxami czy cinemaxami? Bo tylko to jest bez sportu. Jak ty to sobie wyobrazasz? Myslisz ze znowu przerobia npremium albo z canal wytna sport? Szczerze watpie, po drugie nie sa tacy glupi by sadzic ze znajda tylu [beep]ow co by placili za sam pakiet sportu tyle co by to musialo kosztowac. I my normalni uzytkownicy jak zwykle bedziemy musieli sponsorowac ten glupi sport by miec przyzwoite kanaly filmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy sie nakręcacie z tym parowaniem kart nic jeszcze nie wiadomo a już ploty idą jeden przez drugiego , może dajcie spokój z nakręcaniem wszystkich dopóki nie ma oficjalnego stanowiska Cyfry+

 

Tak, tylko zazwyczaj kiedy platforma przedstawia oficjalne stanowisko w takiej sprawie, to albo ukrywają do końca prawdziwe zamiary, albo decyzja jest już podjęta i nie ma już o czym dyskutować, dlatego moim zdaniem trzeba podnosić ewentualne zastrzeżenia póki dyskusja trwa (żeby nie wyszło potem jak z osławioną "Acta").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Nikt z przedstawicieli platform nie powie nigdy nic wprost o rozwiązaniach mogących stanowić problem dla klienta. Tak było przecież z modułami C+. Dopóki abonenci nie narobili "szumu" Cyfra udawała, że nic się nie dzieje choć doskonale wiedziała o problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam multiroom i aktualnie mam 3 telewizory podłączone w całkowicie legalny sposób.

W N możesz podłączyć 6 telewizorów.

Czy to za mało?

 

Jak wprowadzą w Cyfrze parowanie kart i normalny multiroom ( taki którego nie można dzielić z kimś z drugiego końca polski) to ciekawe ile spadnie im ludzi którzy mają abonament Prestż :lol2:

W cyfrze na dzień dzisiejszy można legalnie podłączyć dwa odbiorniki - multiroom. Co będzie po fuzji nie wiem, Ty tez nie wiesz wiec argument o tym co Ty mozesz w ence jest lekko z [beep]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać .

Wreszcie by była normalność.

Czyli każdy płaci za siebie.

A nie z sąsiadem na pół.

 

Polska zawiść wiecznie żywa. Gdy niemiecki rolnik kupi krowę, sąsiad modli się, aby było go stać kupić dwie. Gdy polski rolnik kupi krowę, sąsiad modli się, aby mu ta krowa zdechła. Widać różnicę?

 

Wyobraź sobie Panie Rafale, że mam w domu 3 telewizory, więc co, powinienem płacić trzy abonamenty? Nie wszyscy używają splittera do dzielenia się sygnałem z sąsiadami dookoła.

 

Też mam 3 telewizory i są podłączone poprzez multiroom.

 

A z tą zawiścią to pojechałeś.....

Wypuścić na wolność wszystkich złodziei bo Ci co ich wsadzili to są po prostu zawistni.

Taki jest Twój tok rozumowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł dla nowej platformy multiroom typu C+ znaczy 2 niezależne dekodery ale z czujnikami coś typu tzw. Bultutka działającymi na odległość 40metrów jeśli przekroczyło by te granice dekoder 2 blokuje się + dodatkowo trzeci dekoder 20zł pierwszy do Multiroom 15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co narzekac OBECNY MR w cyfrze jest jednym z lepszych , 2 niezalezne karty opcjonalnie drugi dekoder ( ZŁOM ) i masz niemalze drugi abo za pol ceny wiec jest OKEY

fakt cyfra napedza sobie LICZNIK abonentow licza MR jako KOLEJNEGO abonenta ale co sie nie zrobi dla kilku wykresow tabelek czy statystyk , firma to firma

 

pamiectacie MR zblizeniowy co 6h -MÓDLCIE SIE ŻEBY TEN POMYSL NIE WROCIL i cieszcie ze jeszcze !!! działaja splittery

 

mam nadzieje ze cyfra nie zapozyczy pomyslu MR z eN , gdzie LANem trzeba laczyc dekodery co w niektorych mieszkaniach po prostu sie nie da ze wzgledow na zbyt naprawde odlegle rozmieszczenie obydwu dekoderow , mowiac wprost musialbym miec kabel LAN o dlugosci 37metrow by polaczyc oba dekodery :( a po WIFI to dla mnie zbyt duzo kombinowania i chyba bardziej niestabilne

wiec nie narzekajcie poki nie jest naprawde tragicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...