Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam raczej na to, że zostaną pod obecną nazwą jako opcja dodatkowa. Przynajmniej przez jakiś czas.

Repakietyzacja i ujednolicenie oferty nastąpi zapewne znacznie później. Oprócz innych kwestii trzeba mieć na uwadze, że kanały własne n są w wersji HD i raczej nikt nie będzie robił ich odpowiedników SD dla posiadaczy starych tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszytko fajnie pakiety rozbudowane na maxa w ogóle masakra wszytko jest z tym że, ja oglądam większość sportów rakietowych a tam polsat sport exta góra, turnieje atp a na eurosporcie wta i traci prawa do wielkich szlemów atp i wta!

 

Ale to akurat nie w temacie, moje pytanie brzmi?

- co z systemem kodowania nowej platformy, czyli temat spliterów pozostanie jak jest czy raczej stanie się nie możliwy jak w obecnej N?

- co z dekoderami na własność które prywatnie zakupiłem na allegro np pvr 250 i 500 za jakąś tam kwotę, będą nie użyteczne?

- i jak MR się rozwinie, cyfra wykluczy dwie karty i pozostanie tylko opcja dekoder z dekoderem jak w N?

 

to są moje obawy co do przyszłości platformy, nie ukrywam że z cyfrą mam git jeśli o to chodzi!!

A może coś już wiadomo co się tak naprawdę stanie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trociok - Na te pytania chyba na razie jeszcze nikt nie zna odpowiedzi. Nie sądzę jednak, żeby nowy twór po fuzji zablokował możliwość korzystania z własnego sprzętu. A co do systemu kodowania - to jak już wielokrotnie pisałem - sam Conax n nie jest zly. Wszystkie uniwersalne czytniki to dekodują i wszystkie splitery obsługują. Nie może to być jednak parowany Conax, którym n uszczęśliwia swoich abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił co do parowania :) Na tym etapie wszystkie rozwiązania są możliwe, a parowanie pozwala na lepsze ceny u dostawców bo jest lepszym zabezpieczeniem przed piractwem i może to przeważać. Inna sprawa, że to "uszczęśliwianie" sprawiło, iż wg najnowszych danych różnice pomiędzy n ( z opcjami pre-paid), a C+ w liczbie abonentów wynosi już tylko ok. 300 tyś. Jak więc widać większość interesują inne rzeczy i dlatego n zwiększa ilość abonentów, a C+ ich traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz
Jeszcze nic nie jest uzgodnione, jeszcze nic nie jest podpisane,

Wbrew pozorom to już dawno jest pozamiatane.. Dogrywany są detale techniczne..

 

Panie kers jest Pan pracownikiem cyfry ..??Czy jedynie tak mi się wydaje ..??

 

Przecież @keers nigdy nie robił z tego tajemnicy, ze jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił co do parowania :) Na tym etapie wszystkie rozwiązania są możliwe, a parowanie pozwala na lepsze ceny u dostawców bo jest lepszym zabezpieczeniem przed piractwem i może to przeważać. Inna sprawa, że to "uszczęśliwianie" sprawiło, iż wg najnowszych danych różnice pomiędzy n ( z opcjami pre-paid), a C+ w liczbie abonentów wynosi już tylko ok. 300 tyś. Jak więc widać większość interesują inne rzeczy i dlatego n zwiększa ilość abonentów, a C+ ich traci.

 

Już to kiedyś przerabialiśmy ale powtórzę: parowanie kart wymusiłoby zmianę zapisów regulaminu i wykreślenie punktu o korzystaniu przez abonenta z własnego sprzętu. Poza tym Cyfra już rok temu wprowadzając Sagemcomy i Nagrę miała możliwość wprowadzenia parowania ale tego nie zrobiła. Znaczna część abonentów Cyfry korzysta ze spliterów, co widać nawet po tym, że w Centrach Cyfry sprzedawany jest Clone. Mało tego - oferowany jest serwis łącznie z wgrywaniem nowego softu. I to jest jeden z powodów, dla których pewna część abonentów nie wybrałą oferty platform parujących karty.

 

Też to już kiedyś mówiłem: poważnie zastanwiałem się nad n w momencie kiedy C+ straciła prawa filmowe i zaczęła robić dobrze jedynie miłośnikom sportu wpychając go na główną antenę pomimo posiadania 3 kanałów sportowych i wydając kasę na produkcję jakichś polskich serialików. Jednak parowanie, brak możliwości odbioru na własnym sprzęcie i skomplikowany technicznie multiroom (kabelki - "[beep]erelki") skutecznie mnie odstraszyły. Obecnie odbieram w domu na 4 tunerach, mam 2 niezależne karty w multiromie (+ spliter) i to sobie chwalę. Natomiast zawartość programowa Canal + robi się coraz gorsza. I nie jest to tylko moje odosobnione zdanie.

Jednak Cyfra ślepa i głucha nie jest i docierają do niej "inteligentne" pytania typu: "Czy mogę się zrzucić z sąsiadem na multiroom". Więcej tego typu tekstów i C+N skasuje dwie karty w multiroomie. Jakie jest najprostsze rozwiązanie w zamian - ano oparte na komunikacji bezprzewodowej z ograniczonym zasięgiem, ciągnięcie po całym domu dodatkowych kabli to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby pomysł, że Seca w wersji C+ jest nieszczelny. Ktoś złamał klucze, można oglądać bez opłaconego abonamentu? Nie wydaje mi się :>

 

Poza tym Conax też jest w wersji niesparowanej. A co do indolencji technicznej to nie będę dyskutować. Znane jest też zjawisko technologicznej bezradności, które objawia się w postaci "podłącz skrzyneczkę, włącz, góra - dół, dół - góra - wyłącz" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś przerabialiśmy ale powtórzę: parowanie kart wymusiłoby zmianę zapisów (...)

 

Wady parowania są mi znane, ale pamięta że niedługo na rynku powstanie nowy podmiot. Będą nowe regulaminy i wszystko w nich może się zmienić. A dlaczego? Ano, bo platformy będą musiały się spotkać po drodze w kwestii sprzętu. Parowanie jak pisałem ogranicza piractwo, dzięki czemu platforma może oferować taniej kontent, który sama kupuje taniej. Dlatego jeszcze niedawno, to N miała HD "w cenie", a C+ brała po 5 za kanał i nadal jest to jako opcja dodatkowa. Dlatego w N w podobnej cenie masz więcej kanałów itd. Druga sprawa, że wspólna platforma będzie unifikować sprzęt. Na logikę (nie rozważam powiązań biznesowych między C+ i dostawcami) co brać PACE czy nBoxy? Chyba jasne co, zwłaszcza, że N ma gotowe na swój sprzęt rozwianie, które od dawna jest bolączką C+ czyli MR. Najpierw było bieganie co 6 h, jak N wprowadził swój MR to w akcie desperacji dano dwie karty, które są najczęściej wykorzystywane do okradania C+, bo nazywajmy rzeczy po imieniu. Znów na logikę, mając gotowe rozwiązanie MR, do 6 TV, na którym można zarabiać chociażby po 10 zł od TV, Ty jako właściciel C+ dalej dałbyś się okradać? Dlatego wszystko jest prawdopodobne, zważywszy na to, ze jak pisałem N pomimo parowania, narzuconych dekoderów itd, ma nadal największą dynamikę przyrostu, w 3 kwartale nawet liczbowo wyprzedził CP i rozwija się najszybciej. Zaś C+ od 2010 roku traci abo i wiele wskazuje na to, ze ma ich już ok. 1,4 mln jeżeli nawet nie poniżej. N zaś razem z pre-paid ma już prawie 1,2 mln. W związku z tym wydaje się, że powinni czerpać wzorce z tego co aktualnie się sprzedaje i gwarantuje rozwój. Zaś splitterowcy,w razie jakby co, albo wykupią MR, albo zostaną z DVB-T, bo nawet konkurencja im nie pozwoli używać splitterów i zostaną postawieni w sytuacji bez wyjścia. Biznes jest biznes :)

 

Skąd niby pomysł, że Seca w wersji C+ jest nieszczelny. Ktoś złamał klucze, można oglądać bez opłaconego abonamentu? Nie wydaje mi się :>

 

Poza tym Conax też jest w wersji niesparowanej. A co do indolencji technicznej to nie będę dyskutować. Znane jest też zjawisko technologicznej bezradności, które objawia się w postaci "podłącz skrzyneczkę, włącz, góra - dół, dół - góra - wyłącz" :/

 

Fakt, nieszczelny to złe słowo. Chodziło mi, że umożliwia (po części za przyzwoleniem) dzielenie sygnału bez wiedzy operatora. Indolencja odnosiło się do braku rozwiązania MR, które miałoby sens i nie pozwalało na robienie przewałów jak teraz. Nie wiem o co Ci chodzi z tym "podłącz skrzyneczkę...", więc rozwiń jeśli możesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy - zobaczymy.

Dla mnie kwestia nBox czy Pace/Sagemcom jest drugorzędna. Chcę mieć możliwość odbioru na własnym, prawdziwym tunerze a nie "wykastrowanym" dekoderze.

Smiem twierdzić, że taki Technisat DigiCorder nie jest gorszy od nBoxa.

 

Co do multiroomu - opcja N ma wadę w postaci okablowania. W mieszkaniu, w bloku to mały problem ale w domku 3 kondygnacyjnym to już jest uciążliwe. Jest powszechnie znane prostze rozwiązanie - metoda oparta na splterach. Cyfra tylko musiałaby to jakoś zmodyfikować, tak aby inne podmioty nie mogły wypuszczać na rynek swoich produktów - np. karta - matka komunikująco się bezprzewodowo z kartami klientami. Technicznie to nie problem.

 

Skrzyneczka odnosiła się właśnie do "przymusowych" tunerów i bezsilności jeśli chodzi o odbiór czegokolwiek innego poza tym co narzuci operator. Nawet kanałów FTA i odwiecznych pytań typu "A kiedy ten kanał będzie w..."

 

Przewałki natomiast w dużo większym stopniu dotyczą multiroomu niż spliterów, gdzie zasięg ogranicza się na ogół do jednego mieszkania. W tym przypadku, jeśli odbywa się to w ramach jednego gospodarstwa domowego jest to legalne o czym mówi odpowiedni zapis regulaminu C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazy ale w N też da się dzielić sygnał.

 

Są tacy lub inni, którzy oferowali pełną ofertę N jeszcze przed pakietami N w TP przez sieć (tu nie popieram, ani nie reklamuję!), więc nie taki szczelny ten sparowany Conax jakim go rysujesz. Fakt, jest to podobno znacznie droższa zabawa niż wydobycie analogicznych danych z Polsatu i dane można zmieniać (w przeciwieństwie do Nagry), ale N w shar też jest dostępna!

 

Z tymi 2 kartami to wiadomo, że spora część robi sobie 1 abo na 2 użytkowników, więc C+ prędzej czy później coś z tym zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do multiroomu - opcja N ma wadę w postaci okablowania. W mieszkaniu, w bloku to mały problem ale w domku 3 kondygnacyjnym to już jest uciążliwe. Jest powszechnie znane prostze rozwiązanie - metoda oparta na splterach. Cyfra tylko musiałaby to jakoś zmodyfikować, tak aby inne podmioty nie mogły wypuszczać na rynek swoich produktów - np. karta - matka komunikująco się bezprzewodowo z kartami klientami. Technicznie to nie problem.

 

MR standard w N może działać po WiFi bo nie ma już transmisji sygnału po LAN'ie. Okablowanie jest więc już zbędne, fakt wymaga AP, ale kto wie czy następny model nBoxów dla MR nie bezie miał WiFi wbudowanego. Też kwestia technologiczna i to bardzo prosta.

 

hazy ale w N też da się dzielić sygnał.

 

Widziałem nawet na oczy przerobionego białego Boxa :) Nie zmienia to faktu, ze jest to trudniejsze i trzeba już się bawić z lutownicą, przez co sharing jest o wiele mniej popularny niż np. C+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) ale kto wie czy następny model nBoxów dla MR nie bezie miał WiFi wbudowanego. Też kwestia technologiczna i to bardzo prosta.

 

 

I na takie rozwiązanie byłbym się w stanie zgodzić w sytuacji przymusowej bez innych możliwości.

 

Sądzę jednak, że C+N pozostanie przy Seca/Nagra - rok temu chyba (czyli stosunkowo niedawno) podpisali przedłużenie konktraktu z Kudelskim. A Seca też można sparować. Jeśli tak się jednak nie daj boże stanie to będzie niezły bałagan i awantury na infoliniach w Centrach C+ i pewnie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Pan

N pomimo parowania, narzuconych dekoderów itd, ma nadal największą dynamikę przyrostu, w 3 kwartale nawet liczbowo wyprzedził CP i rozwija się najszybciej.

A czy za tę dynamikę wzrostu dzisiaj nk-a nie płaci najwyższej ceny..??? Płaci cenę Zniknięcia splki z rynki przynajmniej zniknięcie platformy..

Do września 2011 za psie pieniądze bodajże za 38 złotych rodowano tunery PVR za zero złotych i cały pakiet nki...??? Dzisiaj pakiety z wrześniowe wzrosły i to znacznie dorównują prawie cyfrze.

Pełna oferta cyfry to 134 zołte..

Pełna oferta nki to 149 złotych ( na dzień 16 listopada)

Wady nki / Multirom to nieporozumienie..

Piszesz starczy AP.. ..?? który dekoder nki obsługuje.. wi-fi..??

Żaden co mi to da jak przy pomocy swicha muszę łączyć AP inne tunery.. nki ... lub pod Ap ciągnąc kable.. Dokłanie to pokazałem na forum nki ( klakier_

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=26451&page=3

 

Pewnie cyfra zmieni zasady i u siebie i zrezygnuje z MR dopuści splitery

Idiotyzm radiowy w nce.. Pisałem wielokrotnie o tym na stronach nki w czasach kiedy byłem abonentem nk-i .. Aby słuchać radia satelitarnego w nce trzeba to ustrojstwo podłączyć do internetu.. Kuriozum na skalę światową..

Dekodery PVR . hm rzecz w oprogramowaniu nic więcej ..

 

Co się tyczy oferty programowej

Mnie odpowiada bardziej na dzień dzisiejszy cyfra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy za tę dynamikę wzrostu dzisiaj nk-a nie płaci najwyższej ceny..??? Płaci cenę Zniknięcia splki z rynki przynajmniej zniknięcie platformy..

 

Nie wiem czy celowo ale kłamiesz, albo co najmniej naciągasz prawdę. Każdy kto w miarę śledzi temat wie dobrze, że "pozbycie" się n przez ITI nie jest spowodowane problemami platformy, tylko tym, że pojawiła się konieczność spłacenia Ł. Wejcherta, który wycofuje się z biznesu. Na to właśnie pójdą pieniądze od C+. Druga sprawa, że tak samo jak n wg komunikatów zniknie C+, a pojawi się nowy podmiot. Owszem z większym udziałem C+, ale czy to nadal będzie się choćby nazywać C+ nie wie nikt. Notabene "rozdawnicto" spowodowało, ze TVN nadal podtrzymuje, że w tym roku N już będzie miało EBIDTA na +.

 

Do września 2011 za psie pieniądze bodajże za 38 złotych rodowano tunery PVR za zero złotych i cały pakiet nki...??? Dzisiaj pakiety z wrześniowe wzrosły i to znacznie dorównują prawie cyfrze.

Pełna oferta cyfry to 134 zołte..

Pełna oferta nki to 149 złotych ( na dzień 16 listopada)

 

Znów naciągasz prawdę. Po pierwsze, najniższa promocja w n była 48 zł. N ma niższe koszty kontentu niż C+, m.in z powodu parowania i braku dubli SD/HD. Widocznie im się to opłacało, zwłaszcza, że ARPU w C+ i N są na podobnym poziomie, czyli tu i tu abonent płaci mniej więcej tyle samo. Skoro więc N rozdaje za darmo, to skąd to ARPU na poziomie ponad 60 zł i rośnie? Druga sprawa ceny pakietów. 134 zł do 149 owszem, ale... W N w porównaniu do C+ za 15 zł więcej masz: dwie kolekcje VOD (w C+ odcinek serialu 3 zł) + VOD dla dorosłych, kanały dla dorosłych, MR nawet na 6 TV w cenie, oraz wliczoną "dzierżawę". Dolicz to w C+ (Full+Relax+MR+PVR) i już masz 185 zł (wg strony Cyfry) i to bez VOD. Oczywiście kto co woli kwestia gustu.

 

Multirom to nieporozumienie..

Piszesz starczy AP.. ..?? który dekoder nki obsługuje.. wi-fi..??

Żaden co mi to da jak przy pomocy swicha muszę łączyć AP inne tunery.. nki ... lub pod Ap ciągnąc kable..

 

Pisząc AP miałem na myśli AP w miejscu gdzie jest dekoder. Pewnie, że splitter jest łatwiejszy ale musisz go kupić, kupić dekoder za co najmniej 250 zł (mówię o HD) do każdego pokoju itd. Każda zmiana na sat to przeprogramowanie wszystkich dekoderów itd. Tutaj wszystko robi się samo, dla wielu to jest wyznacznik. Porównaj sobie ilu ludzi jest na tym forum, a ilu jest abo DTH. 99% ma w d* jak to działa, bo to ma działać skoro płaca i tyle.

 

Co się tyczy oferty programowej

Mnie odpowiada bardziej na dzień dzisiejszy cyfra..

 

Kwestia gustu, każdy wybiera co woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...