Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Kabiq - pół biedy, że zostaniesz nazwany fanatykiem!! kiedy wyraziłam tutaj opinię nt sposobu pakietyzowania kanałów w C+ i rzeczowo przedstawiłam argumenty spotkałam się z [beep] reakcję damskich bokserów na poziomie kibolstwa. Posty zostały usunięte ale utwierdziło mnie to jedynie w przekonaniu, że:

1. mam rację :)

2. dyskusja z kilkoma " sprawnymi inaczej: jest tu bezcelowa bo jak ktoś napisał wyżej oni " wiedzą lepiej "

Najlepsze jest jednak to, że dyskutują z Tobą ci, którzy nie mają nic do powiedzenia :D

 

No popatrz, a z tego co ja pamiętam, to Ty obrażałaś innych użytkowników, stosując określenia nie przystające damie (skoro już tak się określasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że w n jest taka sama pakietyzacja jak w Cyfrze. Pakiety tematyczne to fikcja, nikt już z nich nie korzysta, bo wychodzi dużo drożej

Mylisz się że jest tak samo. Jest inaczej. Biorąc przykładowo opcję Świat HD masz dostęp do wszystkich pakietów tematycznych, a co za tym idzie do wszystkich kanałów z tego pakietu. A przykładowo w C+ biorąc np. Optimum masz Eurosport HD, ale Eurosportu 2 HD już niestety nie. I podobnie jest z innymi kanałami. Masz tam NG HD, ale NG Wild HD już nie. Brak też takich podstawowych kanałów jak BBC HD czy TVP HD, bo trzeba sobie dokupić dodatkowy pakiet za 11zł.

 

I to zawsze nie podobało mi się w C+. Zawsze trzeba było coś dokupywać, a to było 3 wymiary Discovery, żeby mieć tematyczne Discovery, a to był AXN Pack, żeby mieć dodatkowe kanały AXN itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel może przeglądnij ulotkę Cyfry zanim napiszesz coś o podziale kanałów w C+.

 

Ja bym prosił, żeby ktoś z działu utrzymania abonenta napisał dlaczego ludzie decydują się odejść z C+. Bo wtedy okaże się, że ludzie przede wszystkim odchodzą dla ceny, potem,że mają jakiegoś focha na C+, potem bo chcą LM, potem bo w polsacie jest 6mc gratis. A tych którzy odchodzą dla świetnej pakietyzacji w N, czy dla oferty filmowej, po prostu nie ma albo są to tak śladowe ilości abonentów, że wręcz pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to zawsze nie podobało mi się w C+. Zawsze trzeba było coś dokupywać, a to było 3 wymiary Discovery, żeby mieć tematyczne Discovery, a to był AXN Pack, żeby mieć dodatkowe kanały AXN itd, itp.

 

Dlatego do czasu kiedy wycofali te dodatkowe pakieciki byłem nastawiony bardzo "anty" do Cyfry.

Teraz w dodatkowych opcjach są na szczęście tylko niektóre kanały HD. No ale do czasu. Podobno wkrótce mają być w pakietach wszystkie kanały HD. Ale obawiam się, że tylko dla nowych abonentów niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo można napisać o Cyfrze. Ludzie brali ją z jakiś powodów, odrzucając n, a że jest ich dwa razy więcej i to C+ będzie podmiotem dominującym, więc nietrudno zgadnąć na bazie której oferty powstanie nowy podmiot.

Primo, w świetle ostatnich raportów kwartalnych, wygląda jednak na to, że nie jest to stosunek 1:2, a dużo mniejszy.

Obecna baza abonentów "n" to 858tys. (łącznie z TnK to prawie 1,2mln) wobec wciąż spadającej liczby abonentów C+ (według raportu Vivendi za zeszły rok było to 1,5mln a ponad 1,65mln razem z Wietnamem; obecnie jest to mniej o 18tys.)

 

Secundo w moim poście napisałem:

"Nowy podmiot nie koniecznie będzie czerpał z tego, co oferuje w tej chwili C+, raczej połączy to co istotne w obu platformach."

 

Nie twierdzę więc, że oferta powinna być oparta na tym, co prezentuje "n", ale ofertach obu platform (zarówno programowo, jak i poza programowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.11. Warszawa (PAP) - Canal+, który w ramach umowy strategicznej z TVN obejmie mniejszościowe udziały w N-Vision, do której pośrednio należą akcje TVN, otrzyma opcję nabycia pozostałej części pakietu kontrolnego TVN od grupy ITI za pięć lat - poinformował Wojciech Kostrzewa, prezes ITI.

"Canal+ będzie miał opcję nabycia 100 proc. N-Vision w pewnym okresie czasu" - powiedział na konferencji prasowej Kostrzewa.

 

Pytany, o jaki okres chodzi, odpowiedział:

 

"Mówimy o okresie pięciu lat od teraz".

 

Pod koniec października TVN wraz z ITI Holdings rozpoczął na zasadzie wyłączności negocjacje na temat ustanowienia strategicznego partnerstwa w Polsce z Grupą Canal+. Kilka dni później TVN poinformował, że TVN i Canal+ stworzą wspólną platformę cyfrową DTH w ramach joint venture, z bazą abonentów ponad 2,5 mln osób.

 

Grupa Canal+ planuje nabyć istotne mniejszościowe udziały w N-Vision B.V., spółce matce Polish Television Holding B.V, do której z kolei należy 51-proc., większościowy pakiet akcji TVN. Ponadto Grupie Canal+ zaoferowano opcję nabycia w przyszłości pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od Grupy ITI. (PAP)

 

pel/ ana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo pakietów tematycznych n:

Mam nadzieję, że Canal+ podziela nasz pogląd, że oferty w pakietach będą znaczącym elementem przyszłego portfolio produktowego - mówi cytowany przez PAP Markus Tellenbach, prezes TVN.

Źródło: http://media2.pl/media/85741-Fuzja-Cyfr ... -z-TP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Przyjdzie spokojnie poczekać. Myślę, że przez jakiś czas (raczej dłuższy niż krótszy) będzie podwójne kodowanie. Jesli jednak nowy twór wprowadzi bezwględne parowanie to mam nadzieję, że na dekoderach n i z opcją multiroomu na 6 dekoderów. To jeszcze z wielkim trudem przełknę, bo do CP - gdzie nic wartościowego nie ma, a warunki techniczne jeszcze gorsze - nie przejdę, a kabłowki w okolicy nie mam. Trzeba będzie tylko jakoś wykombinować bezprzewodowe połączenie tego sprzętu. To jednak wygeneruje dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne marka N zniknie z rynku. A świadczą o tym informacje, że na koszulkach Legii wkrótce pojawi się ActiveJet zamiast N. Ma to nastąpić już 3 grudnia czyli od 1 meczy rundy wiosennej. Co jednak potwierdza bliskość dogadania się z C+ ( oni nie mogą sponsorować pojedynczego klubu) i zniknięcie marki z rynku wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne marka N zniknie z rynku. A świadczą o tym informacje, że na koszulkach Legii wkrótce pojawi się ActiveJet zamiast N. Ma to nastąpić już 3 grudnia czyli od 1 meczy rundy wiosennej. Co jednak potwierdza bliskość dogadania się z C+ ( oni nie mogą sponsorować pojedynczego klubu) i zniknięcie marki z rynku wkrótce.

Tyle że logo N znika z koszulek Legii z całkiem innego powodu. Po prostu wreszcie znaleźli sponsora, który za reklamy na koszulkach zdecydował się zapłacić konkretną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To logiczne, że nie zniknie z dnia na dzień. Taka operacja wymaga czasu. Ale to pokazuje jedno cięcie zbędnych kosztów (redakcja Nsportu, Legia), że zapewne w ciągu roku marka zniknie.

 

Znaczek N znika z koszulki, ponieważ grupa ITI przestaje sponsorować klub Legia.

Niestety nie przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...