Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, nie znam się za bardzo na sprawach technicznych, jeden wątek mnie zaciekawił, dokładnie o dekoderach - mam swój własny dekoder Fergusona Ariva 100, nie nie chcę brać żadnych dekoderów na wynajem od nikogo; po fuzji nadal będę mógł używać swojego dekodera, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy pewnie będą i tak. Uwierz koszt listów przy całym tym łączeniu to najmniejszy problem :)

 

Listów nie będzie moim zdaniem ;) Każdy dekoder może odbierać wersję elektroniczną dokumentów.

Co jest tańsze to czy listy? To jest dla nich bezpłatne a listy kosztują.

A z listami różnie bywa, albo pod wycieraczką, albo na podwórku albo ich nie ma :)

 

A elektronicznie dojdzie każdemu i nikt nie powie, że nic nie dostał :) Tansza metoda i skuteczna moim zdaniem.

 

A potem jak cyfra.tv napisał, idziesz do APS, podpisujesz aneks i bierzesz dekoder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie znam się za bardzo na sprawach technicznych, jeden wątek mnie zaciekawił, dokładnie o dekoderach - mam swój własny dekoder Fergusona Ariva 100, nie nie chcę brać żadnych dekoderów na wynajem od nikogo; po fuzji nadal będę mógł używać swojego dekodera, tak ?

 

No właśnie nie. Chodzi oto, iż decydując się na nową ofertę, będziemy "zmuszani" do jedynych słusznych dekoderów ( sparowanych ), chyba, że będzie opcja CAM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOOLE - przeczytaj sobie regulamin który sam podpisałeś - operator ma prawo wypowiedzieć umowę po okresie minimalnym w dowolnym momencie, a ty masz prawo korzystania z dotychczasowych warunków bodajże przez 3 miesiące (albo miesiąc - nie mam tej umowy pod ręką). Stąd może być ta kwestia od kiedy ma startować nowa oferta - luty czy maj. Nowe warunki w lutym -> nie zgadzasz się -> w maju rozwiązanie umowy.

Tak to jest z umowami na czas nieokreślony - mają ją prawo zerwać obydwie strony w dowolnym momencie z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie znam się za bardzo na sprawach technicznych, jeden wątek mnie zaciekawił, dokładnie o dekoderach - mam swój własny dekoder Fergusona Ariva 100, nie nie chcę brać żadnych dekoderów na wynajem od nikogo; po fuzji nadal będę mógł używać swojego dekodera, tak ?

 

No właśnie nie. Chodzi oto, iż decydując się na nową ofertę, będziemy "zmuszani" do jedynych słusznych dekoderów ( sparowanych ), chyba, że będzie opcja CAM'u.

 

Dzięki za odpowiedź.

No to w takim razie ja dziękuję za tą całą fuzję; nie po to płaciłem za dekoder ponad 300zł, żeby teraz brać kolejny i jeszcze płacić za niego myto.

Co za bzdura.

Życzę powodzenia nowej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy pewnie będą i tak. Uwierz koszt listów przy całym tym łączeniu to najmniejszy problem :)

 

Listów nie będzie moim zdaniem ;) Każdy dekoder może odbierać wersję elektroniczną dokumentów.

Co jest tańsze to czy listy? To jest dla nich bezpłatne a listy kosztują.

A z listami różnie bywa, albo pod wycieraczką, albo na podwórku albo ich nie ma :)

 

A elektronicznie dojdzie każdemu i nikt nie powie, że nic nie dostał :) Tansza metoda i skuteczna moim zdaniem.

 

A potem jak cyfra.tv napisał, idziesz do APS, podpisujesz aneks i bierzesz dekoder :)

 

A jak sobie wyobrażasz elektroniczny list np. na mojej Arivie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nbox jest to możliwe. Nie wiem jak inne dekodery. Przecież jak dostajesz rachunek to tak ładnie wszystko wygląda, za co płacisz, ile, do kiedy, konto, itd, itd. Ładnie mogliby przesłać dla abo Nki w takiej wersji.

A dla abo C+ listy. Chociaż sądze, że każdy dekoder dostępny teraz na rynku przystosowany jest do tego, za wyjątkiem SD. W C+ fakt może troszkę osób jeszcze z SD korzysta, ale o tym władze wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeżeli powiedzmy jutro podpisuję nową umowę z C+, na 12 czy 18 miesięcy, i JAK ZWYKLE nie biorę od nich dekodera, bo NIGDY nie brałem i NIGDY nie wezmę - to wtedy nie mogą mnie zmusić po fuzji bym brał od nich, prawda ?

 

Póki co obowiązują "stare" zasady, więc same karty są dostępne. Pewnie będą przygotowane oferty migracyjne, oczywiście nikt Ciebie nie zmusi do zmiany. Decyzja należy do Ciebie. Po okresie minimalnym nie będzie jednak innej możliwości niż nowa oferta nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassub: równie dobrze mogą utrzymywać obecne warunki i kodowanie do ostatniego abo z takimi umowami. Czyli kupujesz np. 2 lutego na STARYCH warunkach (np. 18 miesiecy), w miedzyczasie nie migrujesz do nc+ i konczysz umowe koncem sierpnia 2014. A jako ze to beda ostatnie aktywne umowy to wowczas dopiero nc+ wylacza stare kodowanie i albo po umowie do widzenia albo juz nowe pakiety. O ile faktycznie w trakcie umowy nie bedzie przymusowych migracji do nc+. Jak mialbym pewnosc ze nie bedzie to biore jeszcze na starych warunkach i mam spokój. Bo jezeli potwierdzi sie chocby tylko MR z N, to niestety domu nie okabluje i sie nie skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ste100 - mogę Ci opowiedzieć historię z życia (moją :) ). Cały czas korzystałem z cyfry ze swojego tunera - prawie od początku ich działalności. Swego czasu po zamieszaniu ze zmianami w systemie kodowania kupiłem od nich moduł CAM, który w momencie wprowadzania do oferty Canal + Film HD przestał działać, bo się okazał za słaby. Czy to ich coś obchodziło ? - nie do końca. Zaoferowali mi za darmo Sagemcoma w dzierżawie (wtedy chcieli za niego normalnie od zwykłych klientów bodajże 10 zł /mc ). Niestety, w regulaminie który podpisujesz jest, że cyfra nie bierze odpowiedzialności za poprawny dostęp do oferty na nie ich sprzęcie (a jak wiem z własnego doświadczenia nie gwarantują nawet na ich CAMach) - a więc zmusić Cię nie zmuszą, ale nie zagwarantują CI dostępu na własnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jak tak czytam o tej fuzji, że prezes TVN powiedział, że dekodery N, że kodowanie N i bla bla bla N, to zaczynam się zastanawiać kto tu kogo wykupił, bo może na papierze wygląda że C+ kupił N, ale wszystko inne wskazuje na to że to N rządzi i dyktuje warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jak tak czytam o tej fuzji, że prezes TVN powiedział, że dekodery N, że kodowanie N i bla bla bla ...

 

Technologicznie n jest przysłowiowe lata świetlne przed Cyfrą więc można było się spodziewać że nowa platforma pod tym kierunkiem będzie przypominała bardziej n niż Cyfre.

 

 

A co do Premium pewnie będzie się liczyć głownie marka premium Canal Plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...