Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

cyfra.tv, powiedz jeszcze czy karta w czytniku bedzie dzialala w Digyboxxie i czy bedzie go mozna uzyc w multiroomie. Pytam bo zamienilbym jeden dekoder wlasnie na Digyboxxa.

 

Pawop, czepiasz sie slowa. Lifting czy nowa konfiguracja to co to za roznica. Wiekszosc kanalow i tak przeciez zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, interesuje mnie jedno: czy jeżeli wezmę umowę (np. na 18 miesięcy) PRZED wejściem oficjalnej oferty nc+ to będę ją miał do końca obowiązywania czy też w trakcie jej trwania nc+ będzie "zachęcała do przymusowego" przejścia na nowe pakiety nc+. Jeżeli istnieje taka możliwość, to niech Ci z konferencji podpytają co nieco.

 

W lutym (końcówka miesiąca?), powinny być już oferty migracyjne dla abonentów Cyfry+ i n, gdzie abonent będzie mógł wybrać nową ofertę nc+, lub pozostać do końca swojej umowy, na starych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet będą, to pewnie CI+ bez legacy (takie jak teraz oferuje C+) i w przysłowiowym Fergusonie nie ruszą, bo będą potrzebowały gniazda CI+, a takie poza DiGYBOXXem występują w trochę droższych dekoderach. No chyba, że Ferguson/Opticum uzupełnią swoją ofertę..

 

Na poparcie mojej tezy zwracam uwagę na to, że nCam (CI+ z legacy, który działa wszędzie), nigdy nie został wprowadzony do oferty abonamentowej.

 

Wszystko również w imię bezpieczeństwa i "wygody" :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym (końcówka miesiąca?), powinny być już oferty migracyjne dla abonentów Cyfry+ i n, gdzie abonent będzie mógł wybrać nową ofertę nc+, lub pozostać do końca swojej umowy, na starych warunkach.

 

Takie podejcie wyglada mi na wybadanie terenu (zachowania bonentow), czy rzuca sie na nowa oferte, czy pozostana przy starej i pozniej pewnie moga pojawic sie jeszcze jakies kolejne zmiany pakietowo/cenowe. Jestem ciekaw jak bedzie z podzialem pakietow. Trudno na teraz zgadywac. Oby nam tylko szczeny nie opadly jak poznamy ceny pakietow NC+, a tego boje sie najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie kilkanaście stron na forum

No właśnie po tej lekturze nadal nie wiem czy będą dekodery parowane z kartami, z modułami, czy moduły z kartami czy też same karty również. Jeśli chodzi o "kolegów" to też już były różne wersje. Tak więc słowo "wiemy" nie jest najszczęśliwszym... raczej przypuszczamy:-))

 

A Kolega Wonsik miał podzielić się newsami... Był na Forum o koło 17 i nie odezwał się słowem?:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie kilkanaście stron na forum

No właśnie po tej lekturze nadal nie wiem czy będą dekodery parowane z kartami, z modułami, czy moduły z kartami czy też same karty również. Jeśli chodzi o "kolegów" to też już były różne wersje. Tak więc słowo "wiemy" nie jest najszczęśliwszym... raczej przypuszczamy:-))

 

A Kolega Wonsik miał podzielić się newsami... Był na Forum o koło 17 i nie odezwał się słowem?:-))

 

Z tego co mi wiadomo, mówi się tylko o sparowanych dekoderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi1280 ale jest pewna różnica. Ta sama karta:

a) włożona do szarego modułu CI+ - działa na Nagravision 4 i dekoduje kanały z CAID1813,

B) włożona do czytnika uniwersalnego np. w Fergusonie - działa na Seca Mediaguard i dekoduje kanały z CAID0100.

 

To jest właśnie ten podwójny tryb działania kart Cyfry+. Wystarczy wyłączyć CAID0100 (Seca Mediaguard) i już bez modułu nie zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałyby sprawdzić się te wszystkie przepowiednie (brak kart, parowanie, brak współpracy z popularnymi tunerami Ariva, Ariva TT, Opticum, Topfield, Technisat, podwyżka cen itd.) to jednym rozwiązaniem, które skłoniłoby mnie do pozostania w nc+ jest dwugłowicowy tuner pvr z dyskiem min. 1 TB od dystrybutora bez opłat miesięcznych. Dlaczego bez opłat? Ze względu na 12 letni staż w C+, o którym porządna firma nigdy nie zapomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zaciekawił mnie post luciusa. O ile nie wątpię, że łatwo utrzymać sytuację, w której jeszcze jakiś czas istnieje oferta Cyfry+, a formalnie n zmienia się w nc+ (Tak od początku mówił zresztą prezes Tellenbach), o tyle trochę ciężko wyobrazić mi sobie sytuację, w której dalej utrzymana zostanie oferta samej n (bo przecież formalnie oznaczałoby, że na rynku pozostają takie marki - zaznaczam, że nie kanały - jak nSport czy przede wszystkim nPremium). Logiczne byłoby po zebraniu wszystkim przecieków stwierdzenie, że skoro z nki zostaje sprzęt ADB oraz system sprzedaży, a z Canal+ przede wszystkim własny content to nowa nc+ będzie budowana na formalnych podstawach spółki ITI Neovision i tam będą jakby "migrować" abonenci starej Cyfry+ oraz automatycznie klienci nki. Przeciwne stwierdzenie prowadziłoby do wniosku, że nowa platforma będzie budowana jedynie o usługi i kanały, które znamy, a przecież aż się prosi o ściągnięcie kilku nowych kanałów (choćby Travel Channel HD) i usunięcie kilku niepotrzebnych. Z drugiej strony na nowości nie potrzeba wiele miejsca, a platformy póki co się "mieszczą" na wykorzystywanej przestrzeni. Zabawne będzie jedynie, że abonenci n i C+ będą co chwila otrzymywać jakieś usługi obrandowane marką nC+ (choćby w ramach nVOD net).

 

PS. Skoro ta nazwa już tak oficjalnie zostaje ... To jak będą się nazywać "usługi" nowej platformy? :) nC+ VOD? nC+ Go? nC+ VOD net? :) nC+ Box ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że nc+ rezygnuje z dystrybucji samych kart

A skąd to wiemy? Gdzie jest takie info?

tu poniekąd zostało podane

cyfra.tv napisał(a):Tak, dodam jeszcze tak ogólnikowo, nie inwestujcie kasy w splitery i moduły uniwersalne UCI :DTylko moduły operatora lub dekodery 8)

tylko nie wiadomo czy obecne moduły ci+ oryginalne cyfry+ będą działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek to,że obecni klienci n-ki będą mogli zostać na starych warunkach wcale nie oznacza,że nsport,czy npremium zostaną.Po prostu wyleca z oferty i będzie można wysłac wypowiedzenie.tak na marginesie to abonenci cyfry zostając na starych warunkach źle na tym jeszcze nie wyjdą,bo wszystkie prawa sportowe i filmowe n idą do canal+,ale za to abonenci n nie zostaną praktycznie z niczym,bo npraemum prawdopodobnie do likwidacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie che mi się przekopywać przez cały wątek , posiadam cyfrę plus z dekoderem sd , niedawno zmieniłem tv i potrzebuje tunera hd , czy fuzja-jej skutki powinny jakoś wpłynąć na moja decyzję o zakupie tunera hd , wstrzymać się bo ....... , do kiedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...