Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Sam sport nie jest czymś złym,ale odkąd wkroczyły do niego komercja i zawodowstwo,stracił swoją pierwotną ideę.Zdrowa rywalizacja,która powinna być podstawą,gdzieś umknęła.Pojawiły się wypaczenia,środki dopingujące,nadużycia, no i przede wszystkim potężna kasa,a są to czynniki deprecjonujące sport jako taki.Czy o to chodziło tym.którzy propagowali ideę olimpijską kiedyś i współcześnie?Dziś mamy do czynienia z potężnym lobby sportowym,gdzie często tzw. działacze pobierają wynagrodzenia,o których się śmiertelnikom nawet nie śni.Kto chce niech rzeczywiście ogląda,ale nieraz warto przez chwilę zastanowić się nad tym zagadnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godunow, to powiadasz, że u konkurencji jest podobna oferta, a jaką konkurencję masz na myśli, CP?

 

CP jest tylko w tym podobna do C+ i "enki", że wspomniane podmioty dały sobie wcisnąć ich [beep], którego niestety najwięcej w C+.

 

Gdyby to tylko ode mnie zależało, to cały ten śmietnik wylądowałby natychmiast tam, gdzie jego miejsce.

 

CYFRA+, ma w tej chwili niepowtarzalną okazję zupełnie przemodelować kształt swojej oferty i gdyby tego nie zrobiono, to byłoby najidiotyczniejsze posunięcie o jakim kiedykolwiek słyszałem.

 

Wrzucanie kanałów o diametralnie odmiennym poziomie do jednego worka, świadczy o tym, że Vivendi zupełnie nie ma pojęcia do kogo kierować swój produkt, co nie najlepiej świadczy o jej rozeznaniu polskiego, dość specyficznego rynku, skoro bowiem CP celuje w tanie gusta, to C+ powinna pozostawić im zainteresowaną takim produktem klientelę, a nie konkurować z nim na tym polu, bo to nie ma żadnego sensu.

 

A co do kanałów z piłkarską ligą, to jestem zdania, że powinny stanowić odrębny pakiet, ponieważ ten szczególny produkt ma jedynie ściśle określoną liczbę fanów, których nie jest wcale procentowo zbyt wielu.

 

Skoro C+ nie zmusza klientów do "fikołków" i oferuje je w odrębnym pakiecie, to analogicznie nie widzę powodu, by przymuszać wszystkich do ligowych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

godunow, to powiadasz, że u konkurencji jest podobna oferta, a jaką konkurencję masz na myśli, CP?

Mecze ligi polskiej oglądam od 40 lat ... wiele na żywo.. Czy to będzie CP N czy inna platforma.. Nie ma znaczenia , Na wszystkich platformach jest to co mnie interesuje Kanały dokumentalne , historyczne etc.. Film fabularny dobry .. klasyka kina .. i kino trochę mocniejsze od tej szmir amerykańskiej jaką nam serwuje np. HBO.. Oglądam jakieś 10 -do 12 kanałów.. i muszę płacić za optimum cyfra.. +canal bo tak te programy są lokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za a nawet przeciw jak kiedyś mawiał pewien polityk.

Oznacza to tyle, ze również jak wyżej nie oglądam piłki wcale a płacę za nią, co coraz więcej zaczyna mnie denerwować.

Przy czym inne sporty oglądam od czasu do czasu.

Jeśli taka zawartość pakietów C+ miałaby pozostać to życzyłbym sobie , by na tych kanałach zrezygnowano w tych 70% z piłki wolno kopanej, a pokazywano inne sporty - wtedy warunkowo zgadzam się płacić za taki pakiet.

Lub opcja druga jak wyżej, pakiet z samą piłką - choć to pewnie może nie być dla C+ takie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co krytykują sport bo komercja, kasa itp. Przecież taki zarzut można postawic każdemu gatunkowi telewizyjnemu np : oglupiajace serialiki komediowe mające sie nijak do dawnych komedii pociete milionami reklam, glupie teleturnieje dla cwiercmózgów, kolejne klony big brothera czy szansy na sukces, dokumenty w stylu: czy p.i.e.r.d sie zapali itp. Co do kwestii podziału kanalow to zrozumcie ze nie da sie tak podzielic zeby kazdemu dogodzić. Nawet sam sport to szerokie pojecie i jesli stworzyc by pakiet kanalow sportowych to tez bezsens bo ja np praktycznie nie ogladam eurosportu czy extreme sports a musialbym za to placic chcac ogladac canal+ sport. To samo można powiedziec o innych gatunkach np ktos lubi National Geographic a nie lubi Discovery itp. A wybieranie pojedynczych kanałow niestety nie bedzie nigdy mozliwe w calosci. Skoro Eleonora mowi że nie chce doplacac do sportu to czemu ja mam doplacac do tvn style czy polsat film , których nie oglądam? Ktos powie że Canal+ to premium a polsaty i tvny nie ale Cyfra tez za nie musi placic i sciaga to w abonamencie ktory placimy wiec ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko co wy tu wypisujecie.Każde dziecko wie że najlepsza piłka jest w C+. Na 10 moich znajomych 1 stawia na film.Ja jestem z C+ ze wzgledu na piłkę.On w CP. Jak się komu nie podoba to droga wolna do Polsatu. Co to za płacze i łzy. Moderator powinien 90 % postów wywalić w kosmos.O gustach się nie dyskutuje!!!!.Owszem można wypowiedzieć się ale Wy to już się żrecie. W sumie to powstały wielkie pretensje n-kowiczów do C+ za to że przejęła żle prowadzoną platformę.W N oczywiscie filmowcy nie płacili za sport. Aha, tylko skąd to wiecie jak są koszty rozkładane. Oj dzieci, dzieci.A co do cen, to w C+ każdy z różnych okresów umów ma inne koszta.Zależy jakie jaja miał podczas kontynuacji umowy. W CP są stałe ceny to droga wolna.O eleonorze to nawet nie będę się wypowiadał.Dochodzi do tego że niektóre osoby chciałyby płacić procentowo za kanały z licznikiem w dekoderze.Popieram jaco78.W końcu ktoś rozsądny.

 

Upraszam moderatora o zrobienie porządku. Nic konkretnego nie można sie dowiedzieć. Zostawić z pierwszą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednak raz powtórzę co miałam na myśli: uważam za skandaliczne takie pakietyzowanie, że aby móc oglądać dokument/film muszę "współopłacać" sport. Sam sobie za to płać :)

Już nie będę cytował innych Twoich postów, wystarczy ten jeden, by przyklasnąć. Zgadzam się z Tobą całkowicie i w tym i innych postach.

Włodarze połączonej platformy mogą być pewni odpływu części obecnych abonentów "n"ki jeśli zostaną im narzucone zasady panujące w C+. I nie chodzi tylko o dotowanie polskiej ligi kopanej w pakiecie ze sportem, ale również ze względu na dziwaczne pakiety, czy dużo wyższe ceny np. opcji HBO.

Wiem, abonentom Cyfry+, szczególnie tych z pakietem C+ trudno uwierzyć, że ktoś nie ma ochoty płacić za coś, co budzi w nim odrazę (polską kopaną), czy też trudno uwierzyć, że komuś może nie podobać się C+. Wiele osób rozstało się z C+ po aneksji Wizji TV, gdzie ich interesy zostały totalnie olane - ot, chcecie cyfrowej TV, to przyzwyczajcie się do tego, co wam serwujemy, albo spadajcie.

Ta sama zagrywka teraz sprawi, że po połączeniu abonentów będzie nie 2.5 mln, ale ledwo dobiją do 2 mln.

A bez zmiany podejścia do tego biznesu - te 2 mln to wyżyna, z której pozostanie wspomnienie po roku, czy dwóch.

 

Może w to też trudno abonentom C+ uwierzyć, ale od 2 lat z kwartału na kwartał spada im liczba abonentów (źródło: raporty kwartalne Vivendi) kompensowane częściowo podczas jesienno-zimowych promocji, w których rozdają kolejne elementy RTV.

 

Krótko mówiąc - styl zarządzania ofertą, jaki serwuje nam C+, a jakiego możemy się spodziewać po fuzji nie odpowiada dużej części abonentów i potencjalnych abonentów. I mimo przejęcia "n"ki, mogą mieć problemy z dalszym rozwojem.

 

A na "sieroty po n" już czeka CP tak jak p[beep]rnął "sieroty po WizjiTV"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabiq

No to poczytaj jeszcze kto ile zarabia w stosunku do ilości abonentów.W C+ klienci wybierają po prostu bogatsze pakiety.

Ale za godzinkę będzie gorąca liga hiszpańska. ole

Zapraszam eleonore bo najwyrażniej jest samotna.Nie ma facetów którzy nawet trochę nie oglądają piłki.No chyba że jest się posłem/ką z ruchu.

Jeśli będziecie w C+ n-kowicze proszę nie brać Canal+. Wystarczy wziążć Optimum + HBO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko co wy tu wypisujecie.Każde dziecko wie że najlepsza piłka jest w C+. Na 10 moich znajomych 1 stawia na film.Ja jestem z C+ ze wzgledu na piłkę.On w CP. Jak się komu nie podoba to droga wolna do Polsatu. Co to za płacze i łzy. Moderator powinien 90 % postów wywalić w kosmos.O gustach się nie dyskutuje!!!!.Owszem można wypowiedzieć się ale Wy to już się żrecie. W sumie to powstały wielkie pretensje n-kowiczów do C+ za to że przejęła żle prowadzoną platformę.W N oczywiscie filmowcy nie płacili za sport. Aha, tylko skąd to wiecie jak są koszty rozkładane. Oj dzieci, dzieci.A co do cen, to w C+ każdy z różnych okresów umów ma inne koszta.Zależy jakie jaja miał podczas kontynuacji umowy. W CP są stałe ceny to droga wolna.O eleonorze to nawet nie będę się wypowiadał.Dochodzi do tego że niektóre osoby chciałyby płacić procentowo za kanały z licznikiem w dekoderze.Popieram jaco78.W końcu ktoś rozsądny.

 

Upraszam moderatora o zrobienie porządku. Nic konkretnego nie można sie dowiedzieć. Zostawić z pierwszą stronę.

 

 

Moderator powinien wywalic posty, bo ktoś nie lubi piłki i sportu? Łoł chłopcze - ależ ty tolerancyjny. Kogo to obchodzi co ty oglądasz i dlaczego to niestety jest tylko sport? Abonenci mają prawo wyboru i mi tez nie podoba się płacenie za coś czego nie lubię i nie mam zamiaru nawet na pilocie wybierać. Pakiety powinny być naprawdę tematyczne, ale wtedy wyszłoby kto tak naprawdę chce np. naszych piłkarzyków z Kiepskiejklasy oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabiq

No to poczytaj jeszcze kto ile zarabia w stosunku do ilości abonentów.W C+ klienci wybierają po prostu bogatsze pakiety.

Ale za godzinkę będzie gorąca liga hiszpańska. ole

 

Sęk w tym, że C+ nie podaje wysokości ARPU, więc nie bardzo jest co porównywać. Natomiast z ostatniego raportu rocznego (za rok 2010) wynika, że oddział "pozafrancuski" Canal+ (czyli Cyfra+ i wietnamski K+) odnotował spadek przychodów, a EBITDA spadła o 25%.

Biorąc pod uwagę fakt, że ilość abonentów zmieniła się nieznacznie (według Cyfry wzrosła o 5tys., natomiast z raportu Vivendi wynika, że nieznacznie spadła) to niższy przychód spowodowany został pewnie przez niższe ARPU (i pewnie też trochę przez koszty emisji kanałów).

 

Oficjalne komunikaty szefostwa C+ też można traktować z przymrużeniem oka. Najlepszy przykład to wychwalanie pod niebiosa zeszłorocznej promocji, która ponoć spowodowała gigantyczny wzrost sprzedaży, po czym C+ pochwaliła się... 5-tysięcznym wzrostem liczby abonentów (jak pisałem wcześniej z raportu Vivendi wynika, że to był raczej spadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...