Skocz do zawartości

Sprzet do dvb-t, FTA i TV analogowej


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam pytanie co potrzeba aby odbierać dvb-t, FTA i analogowo ?

 

Mam telewizor stary kineskop, do tego antena siatkowa,

kupiłbym jakiś tuner combo ferguson i antenę sat a co z analogową ?

 

 

Wiem że nie ma takiego jednego urządzenia, więc jak to połączyć ? Złączyć kable od anten ?

 

Pytanie może wydać się śmieszne ale na świecie jest pełno laików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w telewizorze jest np. gniazdo EURO, to nie ma problemu — podłączasz do tego gniazda tuner, antenę SAT i DVB-T do tunera, a antenę analogową do telewizora.

Jeśli w telewizorze jest tylko gniazdo na antenę, to też chyba można coś zdziałać — kupić jakiś tuner combo z modulatorem UHF (choć nie wiem czy takie w ogóle są) i połączyć go z telewizorem kablem antenowym.

Poza tym jeszcze inna możliwość — kupić jakiś "lepszy" telewizor, który będzie miał w środku wszystkie potrzebne tunery (SAT, DVB-T i analogowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie co potrzeba aby odbierać dvb-t, FTA i analogowo ?

 

Mam telewizor stary kineskop, do tego antena siatkowa,

kupiłbym jakiś tuner combo ferguson i antenę sat a co z analogową ?

 

 

Wiem że nie ma takiego jednego urządzenia, więc jak to połączyć ? Złączyć kable od anten ?

 

Pytanie może wydać się śmieszne ale na świecie jest pełno laików

Panie Kolego, a jak wygląda możliwość odbioru DVB-T w Pana lokalizacji, jeżeli brak pokrycia to po co od razu tuner w wersji combo?

Jeśli pokrycie istnieje, osobiście radziłbym kupić osobno tuner TV naziemnej i satelitarnej osobno. Powiem szczerze, że sam posiadam (jak w podpisie) tuner naziemny i satelitarny. W przypadku np. nagrywania jakiegoś programu na tunerze satelitarnym (pakiet kodowany C+) mam możliwość oglądania kanałów TV naziemnej lub na odwrót.

Ponadto w przypadku awarii któregoś z urządzeń (zdarza się na gwarancji) pozostaje zawsze jeden z nich.

Odbiór satelitarny jak napisali wcześniej koledzy - antena min.80, optymalnie 90cm. Konwerter na HotBirda 13E i zez na Astrę 19,2E. Ariva100 wystarczy, czytnik kart kodowych posiada. Moja ariva ma jeszcze wejście na moduł ale szczeże mówiąc jest mi nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) osobiście radziłbym kupić osobno tuner TV naziemnej i satelitarnej osobno. Powiem szczerze, że sam posiadam (jak w podpisie) tuner naziemny i satelitarny. W przypadku np. nagrywania jakiegoś programu na tunerze satelitarnym (pakiet kodowany C+) mam możliwość oglądania kanałów TV naziemnej lub na odwrót.

To combo nie radzi sobie z takimi rzeczami? :woot: Po za tym dwa odbiorniki, to dwa osobne dyski, więc nie wiem czy to optymalne i rozsądne rozwiązanie. No chyba że ktoś lubi ganiać i przełączać wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto aby to było jak najtaniej,

wiem tyle ile przeczytałem więc nie mam twardych założeń względem sprzętu

 

Mieszkam prawie w Suwałkach działa tam MUX2 a w czerwcu ma być MUX1 więc tak pomyślałem że może już warto się za to wsiąść,

 

Pisząc temat napisałem combo bo jak czytałem to większość osób tak robiła,

może i lepiej kupić 2 oddzielne bo było by taniej ale jakie są tego minusy ?

 

Co do 2 satelit to pewny nie jestem, z Astry było by tylko TV TRWAM, TVP HISTORIA, TVP INFO, a kanałów sportowych, muzycznych to chyba wystarczy i z HotBirda ? Czy są tam jakieś unikatowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osobne urządzenia nie wyjdą taniej. Dodatkowo gdybyś chciał nagrywać to pod każde urządzenie niezbędny był by dysk. No i przełączanie urządzeń. Najlepiej w Twoim wypadku wypadł by tuner combo. Owszem, na astrze nie ma porywających kanałów, ale kiedyś może braknąć. Konwerter monoblock twin nie jest dużo droższy od zwykłego na jedną satelitę, więc te parę złotych myślę że warto jednak dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ostatnie pytanie

kupować monoblocka czy 2 oddzielne ?

Panie kolego, zależy jaka średnica anteny i kto będzie montował.

Sam montowałem zeza w czasie królowania przekazu analogowego, nie było wówczas monobloków i naprawdę montaż zeza jest dziecinnie prosty i z czystym sumieniem polecam zakup 2 oddzielnych konwerterów.

Monobloki są praktycznie przeznaczone do anten 80-90cm. Montowałem onegdaj monoblocka z 4 wyjściami. Powodem było ograniczenie do minimum ilości przewodów schodzących od anteny do nazwijmy to "obiektów docelowych". W tym przypadku zszedłem z anteny 4 przewodami a nie 8-ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...