Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 220 Combo


bardab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

działa komuś ariva 220 combo z GreenEightSystem rflink 600 ? Jak kupiłem tuner (nie sprawdziłem z jakim softem :( ) to spliter działał tylko bardzo się przycinał, nie dało się tego oglądać, od aktualizacji do najnowszego softu pisze tylko "zakodowane". Próbowałem różne softy, zmieniałem częstotliwość z 6 na 3,6MHz i nic nie pomaga. Na karcie CYFRY i TP działa bez problemu :? Miał może ktoś taki problem ?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zaktualizowałeś zarówno serwer i karty klienta. Potem w serwer włożyłeś na chwilę karte Cyfry. Następnie po kolei wkładałeś w serwer karty klienta także na chwile.W ten sposób karty klienta ,,uczyły,, się pakietu.Ja mam przewodowy ale zasada działania powinna być ta sama. U mnie podczas programowania kart klienta, dioda czerwona na karcie zaświeca się na chwilę, po czym zaświeca się na moment zielona. Wtedy wiem że karty znają dane i pakiet karty Cyfry.

Jeśli zaktualizowałeś soft tunera to na jaki numer ?

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, wydaje mi się że karty i serwer działają poprawie bo działają idealnie na dwóch fergusonach SD i Philipsie 6010. Sof w tunerze zaktualizowałem do 2.15B8 z strony producenta. Próbowałem też innych dostępnych na forach ale ten sam efekt. Kanały dodaje przez wyszukiwanie żeby nie namieszać nic listami. Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze dodaje kanały ręcznie. Jest wtedy pewność w działaniu. Ostatnio zmieniałem kilka softów i na jednej z Ariv też mam ten numer. Działa prawidłowo ale w co trzeciej sesji odpytuje dwa razy. Na szczęście nic się nie dzieje. Najlepszy soft to 2.14 B2 (moje zdanie). Unikaj końcówki 4 bo zakodowane na amen.

1 Na karcie klienta jaka pali się dioda ? (co 10 sek. powinna zapalać się na krótko zielona

2 Co dzieje się z diodą Ready w serwerze?

3 Czy inne tunery pracują prawidłowo w tym samym czasie?

4 Dopchnij karte klienta do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to samo, kanały zakodowane, na karcie palą się diody czerwona (Ready), 3xzielona(Signal Level), przed ostatnia (Upgrade) się nie świeci, natomiast ostatnia (Link) zamruga kilka razy i świeci się ciągłym światłem. Dziwne jest to że jak dostałem ten tuner z wgranym fabrycznym softem to bardzo przerywało, ale karta działała normalnie. Teraz też nie jest zepsuta bo w innych tunerach działa poprawnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej. Wyłącz wszystkie tunery (z gniazdek też ).Zbierz wszystkie karty. Nadaj im pakiety w serwerze. Powkładaj do tunerów.Załączaj po kolei. Zacznij od upartej Arivy. No cudów nie ma.

 

Tak na szybko zaznajomiłem się z sytuacją. Jeśli nie zrobiłeś aktualizacji splitera z co najmniej 10.02.2010, to nie masz szans żeby działało. Z tego co piszą najpierw zmieniasz wsad na kartach, póżniej serwer, a na końcu nadajesz uprawnienia jak opisałem wyżej.Kolejność ważna. Twój spliter miał duże kłopoty z działaniem na Ariwach i pomoże mu jedynie nowy wsad.

 

Acha upewnij się czy na pewno jest 3,6

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spliter był zakupiony 2tyg temu i dostał dodatkowo nowe wsady z strony producenta, więc wydaje mi się że nie ma prawa to leżeć po stronie kart lub serwera. Wyłączałem je kilka razy i dalej to samo ... dla pewności wgram od nowa nowe wsady do kart i serwera. Myślałem że może coś namieszało się w tunerze dlatego wgrałem oprogramowanie po RS232 ale to i tak nie pomogło. Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie moim tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żesz kurna ale Tobie trafiła się szelma. Teraz to mi brakuje pomysłu.

 

Acha. Ja miałem przez moment 120 i jak pokazała zakodowane to wystarczyło zmienić program albo zrestartować tuner z pilota. Ale jak podłączyłem po kupnie to od razu zobaczyła karte splitera.

 

A na samej karcie Cyfry idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na samej karcie cyfry działa, wgrałem jeszcze raz oprogramowanie do serwera i kart to zaczęło działać mi na rflink100 czyli słabszej karcie ... jednak na rflink600 dalej zakodowane, a chciałem ją mieć w tej arivie ze względu na znaczną odległość do serwera. Chyba w takim razie będę musiał dokupić jeszcze jedną taką kartę... że albo ta karta jest walnięta albo z nią nie działa. Dzięki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jakaś straszna lipa z tym modelem 220 combo. Ja kupiłem najpierw model 200 combo i ze spliterem clone+ działa super. Od niedawna posiadam też model 220 combo i objawy dokładnie takie jak kolega wcześniej pisał. Na początku po podłączeniu niby wszytko działało, ale co chwila się zawieszało. Po wgraniu najnowszego softu producenta już nie działa ze spliterem, tylko wyskakuje napis "zakodowane". Co za koszmar. Chyba będe musiał sprzedać ten dekoder, może jeszcze sprubować wgrać soft od 200 combo do tej 220 ? Orientuje się ktoś czy model 202E działa ze spilterami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1. Czy pod Arivę 220 podejdzie Moduł MATRIX REBORN

 

Moduł obsługuje systemy kodowania :
Seca 1/2 i 3 w SD
Viaccess 1/2
Irdeto 1/2
Cryptoworks
Conax MTV, TNK

 

Ale jest notka że przed zakupem trzeba sprawdzić czy moduł będzie współpracował z danym tunerem.

Pytam, bo cena jest przyziemna, że się tak wyrażę.

 

2. Czy z poziomu pilota można zmienić parametry kanału w Arivie 220? Chodzi o to, żeby co miesiąc nie podłączać tuner pod kompa i nie ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakaś straszna lipa z tym modelem 220 combo...ze spliterem clone+ co za koszmar.... Orientuje się ktoś czy model 202E działa ze spilterami?

 

Taki zestaw: 120Combo + 202E ze spliterem SmartWi działa prawidłowo.

 

A próbowałeś zmienić Card initial clock tak jak zaleca to Ferguson???

Jak podaje producent "...aby usprawnić pracę urządzeń do dzielenia karty starego typu (tzw. spliterów kart) należy zmienić tą wartość z domyślnej 6Mhz na niższą 3,6MHz. Po zmianie wyjdź z menu i wykonaj tzw. twardy reset , czyli wyłącz i włącz zasilanie przyciskiem z tyłu odbiornika. Tylko wtedy dokonana zmiana zostanie zachowana, tzn. odbiornik uruchomi się z nową częstotliwością obsługi karty..."

 

To jedyne co można zrobić od strony odbiornika. Pozostaje aktualizacja tzw. bazy splitera lub jego wymiana na coś działającego.

Sam miałem problem z karami v1.1 od Clona+ - na wersji kart v1.0 działało. Ale Clone+ mnie wyśmiał i nie chciał wymienić na starsze więc go sprzedałem i kupiłem SmartWi i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy jest jakikolwiek sposob (wlacznie z edycja firmware) aby usunac/zmienic niektore kody pilota obslugiwane przez tunner??

Pilot (prosty, z 6 przyciskami) do nowego zestawu audio wysyla kodu ktore sa rowniez obslugiwane przez tunner Ariva 220. Np. jeden przycisk zmienia mi format ekranu, a inny przycisk wylacza tunner (wylacza, nie wlacza/wylacza na zmiane).

Sytuacja kuriozalna i pechowa. Prosze o jakokolwiek pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...