Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ nPiotr zgadzam się z Tobą. Niestety kanały takie jak Fox Life, Zone Romantica, AXNy, Discovery Channel, ESPN Classic Sports, Jetix, Extreme Sports Channel, których sygnał Cyfra+ bierze z transpordera 12.188 V CP jakość jest straszna. Pikseloza widoczna jest najmocniej przy dynamicznych scenach. CP powinien coś z tym zrobić bo poprostu tego nie da się oglądać :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem e-maila do Cyfry+ w sprawie kiepskiej jakości kanałów z transpordera 12.188 V iż jakość jest fatalna i w wielu przypadkach występuje pikseloza. Pan z działu technicznego Cyfry+ odpisał mi, że kanały z tego transpordera są nadawane poprawnie, a ich kiepska jakość u mnie musi wynikać ze źle ustawionej anteny. Przepraszam bardzo, ale u mnie poziom sygnału na tym transporderze (skala 1-5 w Philipsie HD PVR) wynosi 4,5 także niech mi bajek nie opowiadają :evil: . Także CP nic nie robi by poprawić jakość kanałów z tego transpordera, a Cyfra+ też od tego umywa ręce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN jest naprawdę fatalny... Cały czas pikseloza :evil: Na Extreme Sports niewiele lepiej...

Za to C+ dała pikselozę na HBO... C+ straciła org. ścieżkę dźwiękową na Discovery, CP na Zone Reality oraz napisy na HBO...

Prawie same straty dla abonentów... :(

Za to same korzyści dla platform - można "dopchać" nowe kanały, podwyższyć abonament i... zacierać ręce na kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam dla was "smaczek". Zapewne wszyscy, a przynajmniej świetna większość z was napewno wie jakie parametry powinien posiadać w cywilizowanym świecie i na cywilizowanej światowej platformie kanał premium w wersji High Definition.

 

Oto wczorajsze parametry naszego kanału premium w wersji High Definition na naszej "cywilizowanej, na światowym poziomie" platformie cyfrowej Cyfra+

http://linowsat.de/0130/bitrate/7800/3105.html

 

Iście światowy poziom. :lol2:

 

Poprostu kpina z abonentów!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

 

Wysłałem Cyferce mail'a z tymi parametrami, ciekawe co odpiszą? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli średnia wychodzi 6 Mbit/s. I niech mi ktoś wmówi, że to są kanały HD... Mniej więcej z taką prędkością video nadaje francuski kanał NRJ12, oczywiście w wersji "SD", więc HD moi Panowie istniało już daaawno temu, wtedy, gdy na polskim rynku pojawiły się pierwsze platformy... I gdzie tu logika? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież paczka Discovery została przeniesiona w listopadzie z transpondera GlobeCast na transponder Cyfry+ i stamtąd pobierają sygnał abonenci CP i Cyfry. Wiec kto komu ma dziękować i za co? Abonenci CP są również "wdzięczni" Cyfrze za "jakość" HBO (szczególnie za atrakcje dźwiękowe na HBO HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ d100 główny Discovery pobierany jest dla CP i Cyfry+ z transpordera 12188V i jest to transporder należący do CP :> . Natomiast Discovery Travel & Living (tego brak w CP), Discovery Science i Discovery World (te przeniesione z transpordera GlobeCast UK) są nadawane z transpordera Cyfry+ i są w lepszej jakości niż Discovery Channel z transpordera CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ d100 główny Discovery pobierany jest dla CP ........ lepszej jakości niż Discovery Channel z transpordera CP.

Ciekawe, że jakoś nie mogę dostrzec tej "lepszej" jakości ani na telewizorze z podpietym dekoderem CP, ani na drugim gdzie mam dekoder cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli już, w co nie wierzę, to dla Sky Italia :evil:

Ewentualnie czekałyby sextelefony z Italii lub teleshopping po arabsku :D

Każdy każdemu dziękuje: C+ za Discovery i ESPN... CP za HBO.... oczywiście wszystko z pikselozą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...