Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety znów dzisiaj wszystko wróciło do normy. Ja nie żartuję. Pełne 16:9 było wczoraj - obraz w formacie 4:3 był zwężony (sylwetki nienaturalnie wysokie i wąskie). Dopiero włączenie opcji 16:9 dawało pełen obraz /oczywiście bez czarnych pasów/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

't1s'- wczoraj nastąpiła rzecz zupełnie inna, zresztą drugi raz tak się wydarzyło w tym roku technikom z C+... Mianowicie, od popołudnia na Canal+Film nie włączał się format 16/9 automatycznie, tylko trzeba było takową funkcję włączyć "ręcznie"...

Późnym wieczorej już naprawili problem... Więc widziałeś na swoim tv (nie mającym formatu 16/9), obraz "ściśnięty w 16/9", stąd wydawało ci się, że widzisz obraz panoramiczny- jak to bywa na zwykłych tv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie raz tak było, że obraz był w 16/9 a był nadawany tak jak w 4/3 tzn nie było wydłużany tylko poprostu nie zmienili na nadawanie tego kanały w 16/9. Dziwi mnie to lekko. Mam pyt. Czy kanały TVN'u są nadawane w 16/9 :?: i nie to, że są wyświetlane na 4/3 tylko 16/9 :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby TVN to taka nowoczesna TV a nawet 16/9 nie wprowadzili a Canal+ tak i to teraz jest lepszy :?::?: a co to za problem nadawać w 16/9 :?::?::?: no moglioby się postarać, ok mają DD na TVN ale, Cyfra nie ma miejsca na wprowadzenie DD tzn. chyba już bardziej nie powinni obniżać jakości obrazu i dźwięku, czekają na nowe TP, tak sądzę

 

pozdro 4 all :wink:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekają, czekają i doczekać się nie mogą! Już niemal połowa roku i co? I nic. Miało być zwalnianie transponderów przez Canal+/TPS, a jak na razie nic nie widać i nie słychać. A wszystko miało się rozpocząć mniej więcej w połowie roku. Chwała Bogu mamy już czerwiec (6 miesiąc z 12 w roku - czyż to nie połowa?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co robi TVN, HBO i publiczna nie nazwałbym 16:9

to jest zwykłe dodanie czarnych pasów na górze i dole ekranu...

zaczyna denerować mnie przełączanie TV do trybu "powiękrzenie" coby się tych pasów pozbyć...

czy nie da się tego zrobić w taki sposób jak to robią m.innymi niemieckie stacje, że TV sam włącza żadany tryb ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ filmy kinowe mają różny format obrazu, zawsze istnieje konieczność dopasowania ich do rozmiaru obrazu telewizyjnego poprzez dodanie czarnych pasów (kaszetowanie) lub przez obustronne obcięcie treści obrazu w poziomie. Każdy z tych sposobów zubaża obraz przez utratę rozdzielczości, bądź przez utratę części widoku planu filmowego

http://cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu=143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wiem to TVN od dawna dla swoich materiałów ma wymagania aby taki materiał był zrobiony w panoramie (od jakiegoś czasu także w HD jeśli to możliwe) i żeby dobrze wyglądał po obcięciu boków do 4:3 (znaczy żeby komuś głowy przycięło) więc może nadejść kiedyś dzień że przejdą w większości na panoramę.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to nawet Fakty tak ważny program na TVN nie jest w 16/9 tylko jest w 4/3. Kiedyś napewno nadejdzie dzień w którym TVN będzie nadawał wszystko w 16/9 albo większość i napewno najedzie dzień, w którym będzie nadawał w HD, ale jeszcze chwi.e chyba poczekamy...

 

james_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za problem dla Cyfry+ :?::?::?: Z tego co wyytałem mają jeden z najnowszysch wozów oto potwierdzenie

 

[...]Canal+ Polska ma do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych wozów transmisyjnych i zaawansowane rozwiązania techniczne, które będą uruchamiane przy każdym meczu, niezależnie od tego, czy spotkają się kandydaci do mistrzostwa Polski, czy drużyny broniące się przed spadkiem z ligi.[...]

satkurier.pl

 

mogą mieć więcej mają kasę mają, a więc... co za problem :?::?::?: żaden. W abo trzeba inwestować, żeby go mnieć i pokazywać mu co się potrafi

 

james_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem kiedyś ze nawet MEZZO nadawało w 16/9 i telewizor sam przełączył mi się do takiego trybu :!:

nie wspomne o kanałach BVN TV i SFi które częściowo nadają program w 16/9 i wtedy TV sam wybiera tryb powiekszenia dopasowując obraz;

inna sprawa... już chyba ponad 60% reklam tworzonych jest w formacie panaramicznym... czyli agencje reklamowe są szybsze niż nasze telewizje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...