Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Są dwie wersje dźwiękowe na Trace.tv, która jest lepsza, na której jest wg. Was lepszy dźwięk? Gdy przegladam jedną ze stron to widzę, że Trace ma około 280-300 kbps, ale na której wersji, wie ktoś z Was? Jak widać jest to dobra a nawet bardzo dobra jakość, ale dziwnie słychać te dzwięki. I jeszcze jedno dlaczego jakiś czas temu(dość dawno) Canal+ miał 256 kbps a teraz ma 192 kbps? i po co są te H testy, np jakieś 119 test 3 E i DTV CABLE? Na H testach jest około 267 kbps zazwyczaj a na normalnie podpisanym kanale jest 192-200 kbps, wg. mnie to jest lekkie narnwanie misca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD jest na canal+ HD. Tylko, że jeżeli ktoś nie posiada cuda o nazwie Philips HD (ze zwieszającym się softem :) ), to jedynie można posłuchać samego dźwięku. Wczoraj na Gwiezdnych Wojnach dźwięk hulał w DD 5.1, że aż miło (ale tylko w wersji angielskiej, bo polski dubbing był w 2.0 i oczywiście nie był nadawany w DD).

Aha, na "cyfrowym" mediasacie Thompson'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości na C+. Zdecydowanie w porównaniu do CP C+ wygrywa!!! Ale do czego mam zastrzeżenia - CINEMAX2 ! Zła jakość ale wiadomo dlaczego - bo to z transpondera CP !!!!!!! A poza tym mecze na CANAL+SPORT przeważnie lecą w super jakości! Jedynie co do ligi włoskiej to nie za bardzo ciekawie wygląda. Ale w końcu dla wymagających jest propozycja CANAL+SPORT HD na Cyfrze+ prawda! Ogółem C+ ma wporzo jakość w porównaniu do CP bo tak to szału też wielkiego nie ma!

Pozdrawiam

Fan CYFRA+ :wink:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Posiadam w swoim pokoju od niedawna telewizor LCD Philips HD 20'. Mam tutaj również C+ i wspominacie o jakości na LCD C+ - to niezależne, racja, ktoś wspomniał iż to nie zależy od jakości sygnału - zgadzam się z tym użytkownikiem! To niezależne! Po prostu próbuj ustawić sobie parametry obrazu w swoim LCDku a wiadomo, że nie dostroisz obrazu tak jak na telewizorze tradycyjnym. Wiesz, to prawda, jakość sygnału nie ma wpływu na to, że na LCD to już inaczej wygląda! Po prostu telewizor LCD jest przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości, zwłaszcza telewizory powyżej 30' więc nie ma co obwiniać jakości sygnału! LCD a tradycyjny to inna technika, która posiada już inne kineskopy i to od nich zależy jakość, która wymaga HD. Myślę, że wiesz o co chodzi :wink: Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem o co chodzi, ale jednak myślałem, że będzie trochę lepiej. No, ale idzie wytrzymać. Niechybnie czeka mnie zakup dekodera HD :? Na tą chwilę wybór kanałów HD jest jeszcze mizerny. Mam do wyboru N i C+ HD, cenowo zdecydowanie wygrywa N, ale C+ lubię i mam dylemat :roll: Pełna zgoda, że im większy LCD tym bardziej widać różnicę ze zwykłym TV, w przypadku C+ jest to zależność na niekorzyść. I na koniec mam pytanie, które parametry obrazu w LCD proponujesz dostroić, aby zmniejszyć "ból" :D Wiem, że 20" to nie 32", ale dobre rady zawsze w cenie 8):D Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Dobrze, że myślisz o C+ HD. Polecam Ci C+ HD zamiast N, po co od razu iść na całość w celu nowej generacji, jeśli możesz zakupić C+ HD gdzie na razie masz C+SPORT HD lecz taki super kanał! Na twoim miejscu, wolałbym zakupić C+ i narazie na wstępie mieć C+ SPORT HD niż od razu iść na całość i kupować n. Będzie na początek tylko jeden kanał, ale zobaczysz, dobrze będzie zostać z C+ bo jeszcze w tym 2007 roku będzie więcej kanałów w HD między innymi National Geographic HD ! NG HD będzie na wyłączność w C+ w HD również w SD jest na wyłączność w C+. Polecałbym C+ HD! Lepsza oferta programowa i będzie w tym roku już wiele usług nowej generacji jakimi jest VOD i nowe kanały w HD - porządne! I w C+ może być takich kanałów w HD porządnych więcej! A cenowo Ci chodzi, masz do wyboru pakiety prawda. Wiesz, no n cenowo jest tańsze ale C+ lepsza, lepsza oferta! Zrobisz jak uważasz, ale ja polecam C+,

 

Kolejna sprawa dotycząca twojego tv, pytasz jakie ustawienia, hmm. No wiesz, jeśli ustawienia to polecam pogrzebać w kontraście, jasności, ostrości, kolorze. Wiesz, trzeba troche się pobawić z tymi ustawieniami, ja również podczas ustawień mojego tv lcd cierpiałem lecz ty masz powyżej 30'' prawda! ustawienia musisz ustawiać, troche tego więcej, troche tego mniej, tego do połowy, polecam włączyć np. TVN 24 jeśli bardziej chcesz ustawić ostrość, jeśli kontrast i kolor akurat ustawiasz to polecam włączyć jakiś mecz np. C+SPORT. No, przy powyżej 30'' telewizorze jaki masz, to takie dostrajanie obrazu też aż takiego szału nie da, powiem wprost, tv klasa, i wymaga już High Definition. Nie ma tu nic wpływu na to, ani jakość sygnału tv z transpondera operatora ani kontrast. Posiadasz tv i to o dużej przekątnej ekranu, który wymaga już MPEG-4 a nie SD - MPEG-2. W moim tv lcd jeszcze przejdzie MPEG-2 jest super, ale im większa przekątna to wiadomo z czym to się wiąże - HD, nic dodać, nic ująć. Hehe, widzisz inaczej nie pomogę Ci ani ja ani ty sam sobie, HD to podstawa tv lcd i to koło 30''. Pozdrawiam :wink:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem Cyfry+ od początku jej istnienia, a wcześniej bylem abo Wizji TV. Niestety z roku na rok jakośc kanałów, które nie należą do spółki Canal+Cyfrowy jest coraz gorsza. Wystraczy tylko spojrzeć na Discovery, Animal Planet czy niestety na moj ulubiony kanał czyli National Geographic :(( Jakość tego ostaniego w przeciągu roku pogorszyla się kolosalnie :(( Mowienie, że jest super jest co najmniej rozminięciem się z prawdą :( O HBO już nawet nie wspomnę, którego jakość jest gorsza od VHS. Co gorsza Cyfra+ doskonale o tym wie i czeka z wynajęciem kolejnego transpondera... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+Sport 704x576 avg. nom. bitrate 3231905bps (min/max: 2217200/5615600)

Polsat Sport720x576 avg. nom. bitrate 7321573bps (min/max: 4435200/8602800),

inny pomiar avg. nom. bitrate 6268810bps (min/max: 3503200/8100000)

Polsat Sport Extra 720x576 avg. nom. bitrate 5703570bps (min/max: 4140800/7833200),

inny pomiar avg. nom. bitrate 6493090bps (min/max: 4922800/8081600)

 

Inne kanały platformy Polsatu mają gorsze parametry niż kanaly Cyfry ale do sportowych w przeciwieństwie do Cyfry sie przyłozyli

 

Zaczerpnięte z innego forum.

 

Dodam jeszcze to :

 

W sumie transmisje meczu można zrobićna 2 pikselach - jak się będzie świecić pierwszy piksel to znaczy, że wygrają gospodarze, jak drugi - wygrywają goście, a jak oba - to znaczy, że remis. I co za oszczędność !!!

 

Także @Sajmon nie masz racji z tą jakością na canal+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile TPS ma właściwie transponderów? Z tego, co pamiętam to całkiem dużo, chyba 2x więcej niż Cyfra. Jak myślicie, dlaczego kanały, które są nadawane przez Cyfrę są w takiej rozdzielczości, jakiej są :?: Kiedyś przeglądałem, w jakiej są, ale ostatnio nie, czy ktoś ma parametry "jakości" kanałów np. NG, Discovery, Canal+'ów i takich kanałów ciekawszych/ważniejszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...