Skocz do zawartości
  • 0

Wzmacniacz antenowy


chrisbp
 Udostępnij

Pytanie

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Myślę, że najlepiej jak zainwestujesz w taki wzmacniacz

 

antena_d16el21-69_2.jpg

 

i kabel zakończysz złączką F

 

25p45ld.jpg

 

Bo wyjaśnić Tobie jak zamontować kabel w płytce będzie trudne (bez obrazy, po prostu jesteś kompletnym laikiem, jak mój sąsiad, który twierdził, że wystarczy podłączyć środkową żyłę).

 

Choć spróbuję. Zdjęcie 2, oznaczone nr 4, to na czubku (miedziane) wkładasz pod pojedynczą śrubkę na górze, to srebrne (choć czasem jest też miedziane, jednak środkowa żyła jest grubsza, a to jest taka plecionka) obsunięte na izolację (tę białą) wsuwasz pod podwójny zacisk poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wzmaczniacz antenowy dopuszkowy SWA-7

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

 

Kanały odbioru 01-68

Wzmocnienie 28-38 dB

Szumy 1,7 dB

Impedancja wejściowa 300 Ohm

Impedancja wyjściowa 75 Ohm

Zasilanie DC 10-15 V

Zastosowanie odległość 80-130 km od nadajnika TV

 

czy ten wzmacniacz jest dobry?

 

Oczywiscie ze tak do odbioru analogowego jak i cyfrowego.

 

jak włożyć drut pod śrubkę skoro pod śrubką jest dziurka?

 

musisz rozkręcić śrubkę na płytce aby listwa która jest pod tą srubką się na tyle rozchyliła aby włozyć tam drut miedziany z przewodu antenowego wczesniej obrobionego prawidłowo tak samo jak przy złączkach typu F no i powinno być kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Oczywiscie ze tak do odbioru analogowego jak i cyfrowego

Czy to znaczy że przez tą antenę będzie możliwość odbioru również np. TVN? Chodzi mi o te konkretne miejsce w Siedlcach.

 

I jeszcze jedno - rozmawiałem o tym z kimś innym i dostałem taką odpowiedź:

antena ma przedwzmacniacz, musisz dokupić wtyczkę antenową z separatorem oraz zasilacz i będzie działać, jeśli nie to płytka w antenie czyli przedwzmacniacz do wymiany

To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teoretyczniena na tej antenie powinieneś odebrać mux 2 i mux3 z Łośic

to łącznie 14 programów cyfrowych kanał 43 i k.56.

A z praktyki to musisz posiadać tuner telewizji nadziemnej lub

nowoczesny telewizor z mpeg 4,drugą sprawą jest montaż anteny

skierowany na Łosice jeżeli tak zrobisz to niepowinienes mieć

problemu z odbiorem multipleksu 2 ponieważ nadaje z dość dużą

mocą 50kW ,drugą sprawą jest jest stabilny odbiór multipleksu 3,który

niesypie zbyt dużo bo to tylko 5kW a to może być problem ponieważ

jak wyczytałem mieszkasz na parterze i sygnał może zasłaniać

inny blok lub dom ,najlepiej popytaj sąsiadów lub w sklepie RTV

a może ktoś z nich odbiera NTC to powini dać ci bardziej precyzyjne

wskazówki niż ja a co do wzmaczniacza SWA-7 to musuisz dokupić jeszcze

przedzmaczniacz z wtyczką antenową i zasilaczem 12V koszt ok 20zł

lub wymienić wzmaczniacz antenowy na symetryzator małostratny

ale to już inna bajka stosuje sie go przy niedalekich odległościach

i gdy sygnał z nadajnika jest bardzo mocny oczywiście bez użycia zasilacza.

 

Edit:

Niestety @chrisbp ale na tym telewizorku niepoleci NTC ponieważ niema wbudowanego dekodera mpeg4 aczykolwiek jeżeli chcesz odbierać telewizję cyfrową na nim to musisz sie zaopatrzyć w zewnetrzny dekoder STB a analogowa powinna smigać na tej antenie TVP1 ,TVP2 i Polsat powinny odbierać oraz TVPINFO Warszawa (słabo) w kwesti zasilacza powinien tez być dobry niema wytycznych na niego jak swieći dioda to powinien być dobry ,a najmocniejszym na rynku wzmacniaczem antenowym jest SWA-9701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telewizor jest taki:

 

http://allegro.pl/telewizor-digix-15-4-3-12v-230v-tanio-i1763466361.html

 

Byłem dzisiaj w sklepie rtv. Dali mi coś bardzo podobnego do tego:

 

e3e9d4a56418884f.jpg

 

i powiedzieli że ten wzmacniacz który mam przy antenie jest jednym z najsilniejszych.

 

Czy jest możliwość odbierania naziemnej tv cyfrowej czy tylko tvp1, tvp2 i polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na tym TV nie odbierzesz telewizji naziemnej cyfrowej , aby odbierać tv naziemną musisz dokupić tuner DVB-T . Bez dodatkowego tunera będziesz oglądał tylko kanały analogowe TVP1,TVP2,Polsat,TVP Infio i to tylko do czasu ich wyłączenia z emisji naziemnej . Czy nie szkoda Ci pieniędzy na tak mikry telewizor ( 15 cali , tu prawie nic nie zobaczysz ) mały ekran i w dodatku 4/3, a w naziemnej programy nadają w 16/9 . Wyobraź sobie jak będziesz oglądał film np. na TVN7 , TVN czy Polsacie , kanały te nadają w 16/9 , a Ty będziesz miał czarne pasy na górze i na dole ekranu . Zostanie Ci mały skrawek do oglądania . Decyzja należy do Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tym że ja już posiadam ten TV i jest on tylko na czas przejściowy, dlatego że instalację robię u swojej dziewczyny, a jak sam już się tam przeprowadzę (jestem spoza Siedlec) to wezmę ze sobą swój TV 22 cale (z "du*ą" xD ) i podłączę Vectrę, na którą jej narazie nie stać (jest studentką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
po pierwsze to te pręty alumuniuwe powinny być bezpośrednio pod śrubami

Rozumiem, nie jest tak, ale tak było od początku (już rozumiem czemu siostra skarżyła się na antenę), ale nikt nie napisał z tym odpowiedzi, naprawię w miarę możliwości

 

po drugie przy podłączaniu żyle glowna(+) dajesz na tą pojedyńczą śrube

Jest tak zrobione

 

a zyły boczne(-) pod te dwie śrubki z tą blaszką.

Rozumiem, tylko jak to zrobić? Za bardzo nie ma takiej możliwości. Przecież ich jest kilkadziesiąt, są cieniutkie i krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej poszukaj w grafikach google, bo to zaczyna już być troche nudne.Jak chodziłem do podstawówki, to takie żeczy umiałem podłaczać ,więc nie wiem ile ty masz lat żeby tego nie ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawy jestem jak podłączyłeś przewód antenowy z wtyczką przy zasilaczu , jezeli ci sie udało poprawnie i niema zwarcia i pali się zielona lub czerwona dioda na zasilaczu to tak samo postępujesz z wzmaczniaczem (płytką) przy antenie pomyśl chociaż trochę !

bo dużego główkowania w tym niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...