Skocz do zawartości

Technisat SkyStar HD2 - brak sygnału.


lordZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po uruchomieniu DVBdream (Technisat SkyStar HD2) nie odpala mi się żaden kanał. Poziom sygnału cały czas wynosi 0. Dodam, że kabel i konwerter jest sprawny (przetestowałem na tradycyjnym tunerze sat). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem z SS hd2? Czy da się osunąć tą usterkę czy kartę mogę wyrzucić do śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Skystar HD2 z dnia na dzień przestał odbierać sygnał! Instalacja antenowa OK, żaden z programów nie sygnalizuje problemu sprzętowego.

Cóż, chyba trzeba pogodzić się ze stratą. Zresztą na niemieckich forach - problem braku sygnału właśnie - nie jest odosobiony.

 

Ja już myślę o nowej karcie... I tu pytanie do Was. Co polecacie?

Czy PROF-8000 PCI-e, czy TBS 6921 PCIE, a może jeszcze coś innego?

Zaznaczę też, że kluczowa dla mnie będzie dobra współpraca karty z ProgDVB-Pro.

 

Za wszelkie opinie, sugestie będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ale zonk.

Sprawdzilem nowe kanaly na Sagemcomie. Tna niemilosiernie (Gol HD). Nie da sie ogladac.

Ale co najlepsze - wchodze w Menu dekodera, sprawdzam sile sygnalu a tu ponad 80% (dokladnie 82%).

Z zadnymi kanalami HD problemow nie mam (z nowym dla mnie - TVN HD rowniez) a ten transponder jakos nie lezy moim dekoderom :)

Antena 80cm, sila sygnalu jak juz wspomnialem. na DVB Viewer Jakość pokazuje mi na 97%.

Troche zglupialem przyznaje.

Nie wiem gdzie moze lezec przyczyna.

Masz jakies pomysly @Mr. Orbita?

 

--- edit ---

 

To sprawa chyba jasna, bylem u kuzyna (tez ma cyfre tylko na Pace PVR) i u niego jeszcze gorzej. On ma antene 60cm i na nowych kanala HD z tego transpondera ma brak sygnalu.

Tylko jak mam teraz ustawic ta antene? Ustawiali mi specjalisci z miernikiem ;) W ogole sie na tym nie znam. Istnieje mozliwosc zwiekszenia mocy tego transpondera przez Cyfre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz monoblocka, tylko osobny LNB, to możesz próbować ratować sytuację skręceniem konwertera lub jego wysunięciem/wsunięciem w obejmie. CYFRA+ raczej mocy nie podkręci, bo moc jest zbliżona do pozostałych częstotliwości. Sytuację komplikuje FEC 5/6 przy DVB-S2/8PSK, co wymaga niestety bardzo precyzyjnego ustawienia czaszy. Współczuję nieco posiadaczom anten 60cm, bo w wielu przypadkach będzie trzeba się na nich nagimnastykować. Na 80cm powinno być łatwiej to odebrać.

 

Jeśli konwerterem pomanewrować nie możesz, to pozostaje dłubanie przy antenie, ale nie do końca to polecam, bo bez solidnego miernika może nie być łatwo. Wymagana duża cierpliwość, precyzja i najlepiej zaopatrzyć się w uspokajający browar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to najpierw pogmeram przy konwerterze (nie mam monoblocka, zwykly quad tylko na 13E ). Jak to nie pomoze to delikatnie pokrece w boki antena. A jak juz i to nie pomoze to zrobie jak radzisz, strzele sobie browara... i to nie jednego ;)

Moze warto zainwestowac w antene 100cm? ;) Pomysle jak juz tutaj nic nie wykombinuje. Dzieki @Mr. Orbita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, czy reklamacja jest dobrym pomysłem, bo zauważ, że @clayman poprawił ustawienie konwertera i mu (z tego co zrozumiałem) zadziałało. Transponder 11 (11,411 GHz, pol. H) jest trudny do odbioru i dość często problem leży jednak nie po stronie urządzenia/karty/odbiornika, tylko instalacji antenowej (za mała lub nieprecyzyjnie ustawiona antena, ew. nie dostosowane skręcenie LNB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...