Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z posiadaczy Clona ma taki o to problem? Mój Clon po najnowszym wgranym sofcie jakoś dziwnie się zachowuje, gdzieś około 20 minutach w odległość 15 cm - 25 cm gubi przesył danych z karty C+ na kartę Clona.

dokładnie mam z tym taki sam problem, wersja oprogramowania z czerwca i wielkie problemy na dwóch dekoderach - Pace 500GB i Philips HD. Clone stoi tuż przy 500-tce i zrywa transmisje i blokuje drugi dekoder. Ten przypadek najbardziej powtarzalny na TVNie 24. Mam nadzieję, że nowa aktualizacja rozwiąże problem. Oczywiście na DSI 83 nie działa, zarówno w kombinacji jeden DSI83 + cokolwiek innego, jak również 2XDSI83. Tych DSI 87 nie posiadam.

 

Podczas aktualizacji wywala taką informację:

 

COMPONENT STORE TRANSACTION DETAILS

No transaction information is available

 

- czy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad godziny próbuje wgrać nowy soft i nie da rady.... Co prawda mam XP, a jak piszecie wyżej tam nie pójdzie... To jest jakieś nieporozumienie aby tylko działało to na Win 7.... To co teraz muszę kupić oryginalnego win 7 aby wgrać specjalnie soft albo szukać kogoś kto ma win7 i zawracać mu za przeproszeniem 4 litery aby wgrać soft.... Wiele osób pracuje na win XP jak i najnowszym win 8 . Panowie od Clona zróbcie coś z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że bardziej wkurzają posiadaczy DIVISO, ale pewnie jestem w błędzie :wink:

Zdziwiłbyś się. Mam antycznego splittera PIC Bezerker i działał z każdym dekoderem jaki posiadałem cud, miód, orzeszki, a kosztował grosze. Na szczęście układ domu pozwolił na bezproblemowe okablowanie :smile:

 

Tak czy siak krytykuję PYCH bo to mylne oznaczenie "współpracy z Sagemcomem" to delikatnie mówiąc podchodzi pod nieuczciwe praktyki rynkowe. A gdy firmy robią co chcą, to się robi niebezpiecznie dla konsumenta. Tak, zdarzają się tacy ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i odrazu z problemem :)

Mam cyfrę i TV samsunga (ue46d6500) a w nim moduł Aston 2.26. Na przewodowym splitterze wszystko śmiagało pięknie ale muszę mieć teraz bezprzewodowy. Pozyczyłem od znajomego Clone+ i działa fajnie do momentu wyłączenia telewizora. Jak wyłączę i włączę to na karcie pali się tylko jedna czerwona dioda "ready" (te od zasięgu nie świecą) i kanały są zakodowane. Muszę na włączonym TV ją wyciągnąć na sekundę, włożyć ponownie i jest ok. Co któreś włączenie uruchamia się dobrze (może raz na 7 razy). Kojarzycie co robię źle. Do clone wgrałem nowy soft i nic nie pomogło.

A kojarzy ktoś co konretniej zmienia włączenie "trybu B" w clone+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem mam wgrany do clona soft 3.0.0.0 i wszystko działa bez problemów. Musisz popróbować z różnymi wersjami softu. Ja na nowszych też miałem problemy.Z tego co się zorientowałem to powyżej tego softu zaczyna się jazda z "zakodowane".

Tryb A - zalecany, zwiększa wydajność systemu i jest przeznaczony dla większości sprzętu. Tryb B ustawia normalną wydajność systemu. Nie wiem co to zmienia, bo nie próbowałem. Warto sprawdzić.

Na wcześniejszych softach (do 3.0.0.0) nie ma rozdzielonych trybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i odrazu z problemem :)

Mam cyfrę i TV samsunga (ue46d6500) a w nim moduł Aston 2.26. Na przewodowym splitterze wszystko śmiagało pięknie ale muszę mieć teraz bezprzewodowy. Pozyczyłem od znajomego Clone+ i działa fajnie do momentu wyłączenia telewizora. Jak wyłączę i włączę to na karcie pali się tylko jedna czerwona dioda "ready" (te od zasięgu nie świecą) i kanały są zakodowane. Muszę na włączonym TV ją wyciągnąć na sekundę, włożyć ponownie i jest ok. Co któreś włączenie uruchamia się dobrze (może raz na 7 razy). Kojarzycie co robię źle. Do clone wgrałem nowy soft i nic nie pomogło.

A kojarzy ktoś co konretniej zmienia włączenie "trybu B" w clone+ ?

Ja posiadam RFLink100 [to jest to samo co clone+] moduł aston 2.26 TV SAMSUNG E8000 i mam dokładnie to samo.Gdy wkładam org.kartę C+ jest wszystko OK. Wydaje mi się że jest to brak możliwości ustawienia w TV taktowania do karty na 3.6 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircios Ty się śmiejesz ale jak amator poczyta tak "po łebkach" w necie o spliterach to wychodzi że najlepszy clone+(bo chyba najbardziej popularny), zwłaszcza ze patrzac na fotki wyglada zdecydowanie najlepiej. Dopiero jak jackowski napisał o divISO to tak szerzej o tym poczytalem i rzeczywiście wszyscy chwalą. Napisałem do nich mejla czy nie mieli zgloszen tego typu i zobacze co odpiszą (jesli odpisza prawdę :) ) i chyba kupię...właściwie to nie mam zbyt duzego wyboru. Plusem clone+ jest tez to ze są bardzo cienkie a ja TV będę wieszał najblizej sciany jak się da i divISO z antenką mi się nie zmiejsci w module wiec muszę itak kombinować z przedłużkami karty. Jak kupię i zadziała to obiecuję zdać relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnoszę wrażenie, że użytkownicy (dość spora część oprócz tych co się zgrywają i żartują @ up) Clone+ to tacy trochę hipsterzy niczym posiadacze sprzętu Apple. Za dużo o danej technologii nie wiedzą i mogą być nieświadomi, że pod designem obudowy najlepszego projektanta może być antyczna elektronika, ale SKORO DALI 5x TYLE ZA DANY SPRZĘT TO MUSI BYĆ LEPRZY! :lol: a nawet jak tak nie jest, to trzeba iść w zaparte, bo wstyd się przyznać.. Nieważne, że dobrze zrobiona instalacja po kablu jest niezniszczalna i nie ma żadnych problemów z zasięgami i nowymi softami od 3 lat, to jednak skoro tamto droższe.. To na pewno jest premium! A co! 8) tak z przymrużeniem oka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie.

Podałem argumenty dla których dla mnie (DLA MNIE) Clone+ jest lepszy.

Kiedy go kupiłem, kosztował podobnie do divISO, ale był bardziej "estetyczny" i to był dla mnie argument.

Nie mam z Clone+ żadnych problemów, nie wiem czy miałbym z divISO jeśli nie to mógłbym powiedzieć tylko, że są równie dobre. Ważna jest też konfiguracja - "ircios" miał problemy z divISO bo źle skonfigurował aktualizację po poprawnym ustawieniu problemy zniknęły, w clone+ też jest kilka opcji do wyboru i najlepiej sprawdzić to na własnej instalacji.

 

Ale od pewnego czasu clone+ spełnia funkcje, której żaden inny spliter nie potrafi. Pozwala mi korzystać z sagemcoma bez konieczności przekładania oryginalnej karty, dzięki temu bez dodatkowych kosztów mogę mieć kolejny dekoder HD i może mi np nagrywać programy kiedy nie używam innych dekoderów, pozwala na oglądanie dodatkowych programów bez latania z kartą od splitera do dekodera. Nie pisze i nie chwale go za to co może kiedyś będzie potrafił, tylko za to co mam teraz i fakt nie wiem za dużo o tej technologii, ale wiem co jest mi przydatne i wybór Clone+ to dobry wybór (MÓJ WYBÓR). Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że się mylę i wcale nie jest mi to przydatne - ale to już jego problem.

 

Jaki sens ma przepychanie się czy przewodowy czy nie, na pewno przewodowy jest tańszy i bardziej stabilny, ale jak ktoś ma do podziału 5 dekoderów to już robi się niezła pajęczyna, a dodatkowo taka instalacja ogranicza "mobilność" dekoderów.

 

Proponował bym bardziej merytoryczną dyskusję zamiast "ble, ble, ble", "mój i tak jest lepszy", "nie stać was" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi się niezła pajęczyna, a dodatkowo taka instalacja ogranicza "mobilność" dekoderów.

Pomijając fakt, że mobilność dekoderów już wcześniej ograniczają kable antenowe, bez których nic nie ruszy. Więc taki trochę argument na siłę. :smile:

 

Co do Clone+ to faktycznie odszczekam większość swoich krytycznych opinii w momencie gdy pojawią się komentarze, że ktoś ma powiedzmy 2 Sagemcomy, 1 Pace'a i powiedzmy Fergusona i mu to śmiga bez problemów. Albo po prostu niech będzie 1 Sagemcom z 1 Fergusonem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że mobilność dekoderów już wcześniej ograniczają kable antenowe, bez których nic nie ruszy. Więc taki trochę argument na siłę.

 

Nie koniecznie: przenoszę dekoder z parteru na piętro, przewód sygnałowy wisi z dachu, przenoszę go z jednego okna do drugiego i po robocie. Żeby spliter przewodowy był tak mobilny jak dekoder to muszę go zamontować przy antenie i przywiązać przewody do kabli sygnałowych, a to nie zawsze jest możliwe i wygodne. Żeby było jasne ja nie krytykuje przewodowych spliterów, nie uważam, że są gorsze po prostu zaspokajają inne potrzeby, nie uważam też że coś co jest droższe na pewno jest lepsze.

 

A Twoja krytyczna opinia odnosi się głównie do polityki PYCH International Electronics Sp. z o.o. a nie do produktu jakim jest Clone+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ta polityka PYCH ma wpływ na odbiór produktu jakim jest Clone+.

 

Żeby było jasne:

- jako splitter urządzeń pracujących na Conax, CryptoWorks, MediaGuard i Viaccess jest to bardzo dobry produkt ze stylową obudową,

- jako spliiter urządzeń pracujących na Nagravision jest to wczesny koncept o bardzo ograniczonej funkcjonalności (kierując się kryteriami jakie powinien spełniać splitter. W tej chwili jak sam zauważyłeś w tym aspekcie spełnia funkcję bezprzewodowego "przedłużacza" karty, a nie rozdzielacza na kilka urządzeń - a u niektórych nawet i sam Sagemcom nie działa)

 

Chwała im za pracę jaką wkładają, ale o danej funkcjonalności powinno się informować dopiero jak działa. O tyle jeszcze interesuje mnie ten temat, że w przyszłości może okazać się to jedynym wyjściem dla użytkowników C+ (może brzmi trochę jak science fiction, ale kto wie czy Cyfra kiedyś nie porzuci Mediaguarda i będzie działała tylko na CAID1813? Wtedy przy braku parowania, dobrze działający Clone+ byłby jedynym wyjściem przy rozdzielaniu na więcej niż 2 TV) - więc warto mieć na niego oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...