Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie sie zarejestrowalem na forum po przeczytaniu paru stron mysle ze ktos mi tu pomoze bo ja juz nie mam sil do tego dekodera albo Clone+ problem moj polega na tym że : posiadam cyfre+ ktora mam rozdzielona przez spriter CLONE+ od anteny biegnie mi 3 kabelki do kazdego dekodera a dekodery posiadam FERGUSON ARIVA 220 COMBO i po wlaczeniu dekodera wyskakuje mi na telewizorze ze jest ZAKODOWANE nie ogladne telewizji bo zakodowane czasem sie uda jak wylacze z pradu pare razy to mi zalapie jakis program ale gdy chce przelaczyc na inny to spowrotem zakodowane. Czy jest tu jakis fachowiec ktory mi pomoze bo za przeproszeniem mnie juz szlak trafia z tymi dekoderami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie oczywiste i proste. Posiadam Clona i dekodery Fergusona i Pace. Mimo tego, że zrobiłem już wszystko co możliwe odnosnie ustawień i aktualizacji softów nadal na jednym mam problem (Ariva 120C). Co jakiś czas lub przy przełączaniu kanałów wyskakuje "zakodowane". Co prawda po paru sekunadach znika ale jest to mocno denerwujące a ja ciągle nie wiem czy wina leży po stronie Clona czy dekodera.

Na najnowszym sofcie Clona 3600 na innych dekoderach nic się nie blokuje - tylko na arivie 120C. Na sofcie 3000 Clona co jakiś czas "zakodowane" na pozostałych a na arivie 120c nie. Nie pomaga zamiana kart klienckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie wstępne. Czy w momencie gdy jest używana usługa multiroom (ja chcę się dopiąć jako 3 przez spliter), potrzebny jest jakiś konkretny spliter ? Posiadam już Sagem SD, do tego dojdą dwa nowe dekodery zamówione wraz z usługą (niestety nie wiem jeszcze jakie). Jest jakaś różnica w momencie jak korzystam z usługi mutliroom, czy wystarczy spliter obsługujący dany dekoder (w tym sagem SD - myślałem wówczas o Medium IV, w tej cenie chyba nie ma nic lepszego?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Clona ściągasz instrukcję obsługi (pdf) a tam jest również instrukcja aktualizacji softu. Szkoda się rozpisywać bo tam wszystko pismem obrazkowym jest pokazane. Postępuj zgodnie z opisem i rysunkami. Całość operacji jest bardzo szybka łącznie z programowaniem na nowo kart klienckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge zaktualizowac tego softu bo mi wyskakuje w Statusie : Brak zainstalowanego sterownika Server SRF 150. A robie wszystko tak jak jest tam napisane. ale przy instalowanie wyskoczylo ze sterownika zostal zainstalowany poprawnie wiec co teraz mam zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyrek, czy zainstalowałeś na kompie aplikację aktualizacyjną z płyty CD? Patrz instrukcja strona 18 punkt 5, krok 4.

Wykonaj powoli wszystko tak jak napisane jest w instrukcji. Później ściągnij aktualną wersję softu na kompa i po podłączeniu SRF 150 przez USB (patrz dokładnie kolejne czynności w instrukcji) wybierz plik Clone+ update i podświetli się aktualizacja oprogramowania w oknie dialogowym. Serwer zaktualizuje się w kilka sekund. Odłączaj zgodnie z instrukcją. Potem pozostaje tylko programowanie kart klienckich ale to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo jak narazie mi hula jak nigdy zrobilem wszystko... tylko jeszcze podczas wlaczania dekodera chwilowo wyskakuje zakodowane ale za sekund pare wraca obraz no i zauwazylem ze pochodzil chwile i mi sie zawiesil raz obraz... dopiero po przelaczeniu na inny kanal odwisl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa takie szybkie pytanka:

1) Sagem SD i Philips hd pvr 7201 - Wystarczy w przypadku tych dwóch dekoderów spliter - Medium IV Cyfra ? (Czytałem, że współpracuje ale wole się na 100% upewnić, Edit: Nie wiem czy wreszcie to ma znaczenie, ale dopisze, że jest wykupiona usługa mutliroom)

2) Czy w cenie do 200 zł ktoś może polecić coś lepszego niż Medium IV Cyfra ? (Albo zainwestować te 400zł w Clone+, dom jednorodzinny, drugi dekoder będzie piętro wyżej )

3) Jeszcze jedno ważne pytanie, czy ma znaczenie długość kabla telefonicznego który łączy spliter z karta od splitera ? Na przykład spliter będzie na 1 piętrze a karta na parterze. Będzie przeciągnięty kabel np. 25 metrów i czy wtedy potrzebuje jakiś wzmacniacz sygnału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tej konfiguracji działa taki splitter z allegro z kartami turbo. Nie będę tu reklamował od którego usera kupiełem ale działa już dosyć długo. Sagem sd na dole, splitter i Philips pvr na górze. Działa prawidłowo, mniej więcej raz na dwa miesiące nie przechodzą uprawnienie na kartę. Trzeba wtedy włożyć kartę do dekodera i poczekać aż złapie uprawnienia i na kolejne dwa miesiące spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do eneska jak chcesz porządny splitter i zero problemów to tylko divISO maja przewodowe i bezprzewodowe ja mam w domku jednorodzinnym pietrowym bezprzewodowy divISO zero problemów i bez żadnych kabli, natomiast co do splitterka Clone+ sporo ludzi ma z nim problemy i nie każdy dekoder z nim współpracuje na stronie divISO sa wyszczególnione dekodery współpracujące ja na domek radze bezprzewodowy divISO ma swoja stronke i dostaniesz je na znanym portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...