Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też wrzucę kamyczek do ogródka Pych'a

 

Od niedawna jestem użytkownikiem splittera RFLink600 w konfiguracji z dwiema kartami "100" i jedną kartą "600". Setki pracują w PACE'ach PVR, a "600" w NBox'ie z Enigmą. Mój problem polega na "zawieszaniu" się kart klienckich. Wygląda to w ten sposób, że w pewnym momencie obraz na TV zatrzymuje się, a po chwili gasną zielone diody na karcie splittera (świeci tylko czerwona). Pomaga dopiero wyjęcie/włożenie karty. Zjawisko występuje na obu Pace'ach i z różną częstotliwością - czasami kilka razy w ciągu godziny, czasami raz na wieczór. Nie występuje jednocześnie na dwóch dekoderach. Nie trzeba resetować serwera, wystarczy wyjęcie/włożenie karty. Próbowałem zmieniać miejsce usytuowania serwera oraz ponownie instalowałem najnowsze oprogramowanie na serwerze i kartach klienckich - bez widocznego rezultatu.

 

 

Serwis Pych'a tradycyjnie poradził zastosowanie miękkiego interfejsu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z komunikacją serwera z kartami,lub z obsługą więcej niż 2 karty.

Mam ten splliter RFlink100 obsługuje 5 tunerów [wszystkie ariva] i TV samsung z tunerem sat. [jedyny problem nie zawsze w TV zaskoczy karta, wymaga zawachlowania]

Mam go chyba ponad 3 lata, ale te nowy soft jest najlepszy z wszystkich jaki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zawieszają Ci się karty?

Dzisiaj robiłem testy i karta zawiesiła się nawet w starym mediasacie Pioneer 1530.

Nie wiem już co robić - może serwer ma jakiś feler, bo testowałem kilka kart i wszystkie zachowują się tak samo.

RFLink'a wybrałem z uwagi, że jeden TV mam w budynku gospodarczym obok domu (do tego ze stalowym dachem) i sygnał ze zwykłego splittera był za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to. Serwer stoi w tym samym pomieszczeniu co zawieszająca się karta (ok 5m), druga karta "100" przez strop w dół - też się zawiesza.

zawieszają się niezależnie od siebie, z różną częstotliwością, czasem raz na dzień, czasem kilka razy w ciągu godziny.

 

 

 

Pytanie dodatkowe:

Czy ktoś używa RFLink'a 600 i działa mu bez zawieszeń? W jakiej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zawieszają Ci się karty?

Dzisiaj robiłem testy i karta zawiesiła się nawet w starym mediasacie Pioneer 1530.

Nie wiem już co robić - może serwer ma jakiś feler, bo testowałem kilka kart i wszystkie zachowują się tak samo.

RFLink'a wybrałem z uwagi, że jeden TV mam w budynku gospodarczym obok domu (do tego ze stalowym dachem) i sygnał ze zwykłego splittera był za słaby.

Sporadyczni się zawiesi.

Jaki masz wgrany soft?

Ile się świeci na karcie diod sygnałowych [zielone]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza się losowo na obu dekoderach (niezależnie), czasem raz na dobę, czasem 3-4 razy w ciągu godziny.

Na 1 dekoderze soft 157 zawiesza się jakby częściej, drugi dekoder soft 158i jakby trochę rzadziej.

Świecą wszystkie diody sygnałowe.

 

Może czas skontaktować się z producentem...........

 

Producent na wszystkie problemy zaleca lewatywę :lol2: (miękki interfejs)

 

Już nie mam siły do tego serwera. Kupiłam interfejs, zainstalowałam wszystko tak jak trzeba a nadal nie działa. Na zielono świeci się cały czas tylko dioda 2. Macie jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak?

 

Zrób porządny reset do ustawień fabrycznych, wgraj nowe oprogramowanie i wykonaj parowanie wszystkich kart z serwerem - wszystko zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...