Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad splitterem do podziału cyfry. Początkowo zainteresowały mnie Clone + i Smartcard Splitter divISO MULTISYSTEM AIR ale widziałem tu kilka negatywnych opinii o tym pierwszym więc rozważam ten drugi. Czy posiadacze mogą wypowiedzieć się na temat faktycznego zasięgu? Spliter stałby w domu piętrowym na piętrze a jeden z TV byłby na dole dokładnie po przekątnej w drugim koncie domu. Tak wiec do odległości około 40m w linii prostej dochodzą ściany i stropy. Czy da radę? Planuje podłączyć do niego 6 dekoderów. 2 najbliższe kablami a 4 bezprzewodowo. Na stronie wyczytałem że do tego splittera można podpiąć max 2 karty klienckie przewodowo i do sześciu bezprzewodowo ale w sklepie powiedziano mi żeby najlepiej było to max 6 kart bo im więcej tym gorzej i zaczynają się problemy (nie wiem jakie). Tak więc zaczynam zastanawiać się nad wierceniem oraz splitterem Smartcard Splitter divISO MULTISYSTEM AIR DUO do którego można podpiąć 4 karty przewodami. Nadal 2 najdalsze odbiorniki byłyby podpięte bezprzewodowo. Proszę o rade na który z tych splitterow się zdecydować. Smartcard Splitter divISO MULTISYSTEM AIR ipodpiecie 2 dekoderów kablami czy Smartcard Splitter divISO MULTISYSTEM AIR DUO i podpinać jak najwięcej urządzeń kablami. Czy te splittery dadzą sobie rade w domku piętrowym i warunkach jak pisałem (około 40m po przekątnej a po drodze strop i ściany)? Czy te splittery będą działały prawidłowo z dekoderami cyfry Pace PVR HD, Philips PVR HD i Pace DSR2221? Jakie 3 dekodery dokupić aby nie gryzły się ze splitterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ograniczasz się tylko do tych modeli? Przecież są inne. 40 metrów w linii prostej? Kawał domu! Ja używam ServerRFlinka100 i kart klienckich ClientRFlink100. Cyfrę mam podzieloną na 3 tv, 2 na parterze i 1 na piętrze. Działa bez zarzutu. Używam 2 lata i przez ten czas tyle właśnie razy aktualizowałem soft, co jest operacją banalną i zajmuje pół minuty. Ja też mieszkam w domu piętrowym, gdzie przeszkodą są ściany i stropy, jednak odległości mam dużo mniejsze. Producent twierdzi, że splitter, który posiadam powinien działać do 50 metrów w terenie gęsto zabudowanym, jeśli użyje się antenki. Tobie, jeśli się zdecydujesz radziłbym jednak ServerRFLink600 i karty ClientRFLink600. Minusem tego rozwiązania na pewno jest wysoka cena, bo za cały zestaw zapłaciłbyś około 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest jeszcze RTFlink (ale to już chyba wszystko czy są jeszcze jakieś inne? aha tak odradzany wszędzie Smartwi) ale z wyglądu wydał mi się troszkę tandetny i zabawkowy. Ponadto myślałem że jest on tylko bezprzewodowy jednak po doczytaniu widzę że można też podpinać karty klienckie kabelkami. Nie zmienia to jednak faktu że jest droższy i karty klienckie bezprzewodowe są droższe. Karta bez antenki kosztuje więcej niż karta z antenką do divISO a po dodaniu kosztu antenki to za cene jednej karty RTFlinka mam prawie dwie divISO a jednak bez antenki bałbym się chyba próbować a z, koszt jest nieopłacalnie wysoki. Z odległością chyba trochę przesadziłem ale wolałem dodać 5 metrów niż odjąć. Także czekam na komentarze od posiadaczy divISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do borsuk2 jeśli chcesz mieć porządny splitter kup divISO i zamiast wiercić kable kup divISO z kartami bezprzewodowymi zero problemów fachowa pomoc techniczna, mam go w domku jednorodzinnym piętrowym zero problemów z zasięgiem, a to zasługa wkręcanych antenek może wygląd nie ciekawy ale jakość naprawdę bardzo wysoka. Zadzwoń do sprzedawcy a on odpowie na każde twoje pytanie i na temat zasięgu też , naprawdę to facet któremu zależy na zadowoleniu klienta a nie wciśnięciu bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hanys. Nie no jak już wczoraj pisałem przesądziłem z tymi 40 metrami. Pomierzyłem i jest 30. Tak więc gdzie tam do 500. Tyle że ściany i stropy grube.

@jacabad, mazurjacek11 a jakie wy macie u siebie odległości i czy u was te w grę wchodzą strop i grube ściany czy macie wszystko na jednym poziomie?

Powiem tak. Mam na górze router linksysa wrt54gl - czy jakoś tak. Raczej dobry sprzęt. Stoi na górze i na górze jest Ok. jeśli chodzi o net we wszystkich pokojach dobry zasięg, silny sygnał. Natomiast na dole w 2 pokojach i kuchni też ale w salonie po skosie (po przekątnej) jest już ledwo jedna kreska na lapku. Ze splitterem byłaby podobna historia. Byłby na górze (w pokoju po 2 stronie domu) a jeden z TVków na dole po przekątnej. No i tu się martwię żeby nie było słabo z tym zasięgiem i żeby przez to nie było jakichś problemów, typu że w ogóle karta w dekoderze nie dostanie uprawnień albo co jakiś czas obraz będzie znikał i będzie się pojawiał komunikat wsadź kartę do dekodera czy cokolwiek innego.

Co prawda laptop nie ma wystającej antenki ale nie wiem jaki drut jest tam w obudowie schowany? Ta karta z antenką może zbierać lepiej, tak samo, lub gorzej niż lapek. Pytanie też jak mocnym sygnałem sieje ten Splittem (divISO)? Mocniejszym od routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podzielone na 3 tv spliterem wszystko na jednym poziomie (mieszkanie w bloku) odległość najdalsza to 10 metrów,jak zamkne dzrzwi od pokoi to sygnał bez problemu przelatuje.Onośnie Twojego routera to proponuje dokupić antenke patykowa 12dBi i zasięg dużo wzrośnie,ja mam router Belkin i mam tą antenke co pisałem i zasięg mam 200 metrów od domu na laptopie (w garażu),może jeszcze dalej by doleciało ale nie sprawdzałem.Albo postaw router po środku domu-to wtedy sygnał bedzie po połowie .Odnośnie "mocy"splitera to jak dobrze pamiętam to max 18dBi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w diviso zarówno w kliencie jak i serwerze możesz od razu zakupić większe anteny i powinno być ok. Co do mocy to już chyba trzeba zapytac producenta.

 

PS

co do routera i zasięgu....

W wrt54gl jesli masz wrzucone linuxowe tomato możesz zwiększyć moc (oczywiście bez przesady aby radia nie spalić) Osobiście widziałem wrt54gl z transmit power 120 mW, patykiem 9dbi (firmowym a nie tanim z alledrogo) i zasięg był naprawdę rewelacyjny.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do borsuk2 ja mam divISO na pietrze, jeden dekoder na pietrze, a drugi tuner mam na dole w pokoju ściany i strop grube bezproblemowy zasięg odległość jakieś 20 metrów, ale zawsze możesz wkręcić mocniejsze antenki które sa nie drogie, zadzwoń do firmy divISO i porozmawiaj na ten temat dostaniesz wyczerpującą odpowiedź ja ci tylko mogę powiedzieć ze jak dla mnie to najlepszy splitter na polskim rynku z bardzo dobrym stabilnym softem no i z możliwością wkręcenia mocniejszych antenek, nie wiem jak z mocą samego splittera dlatego zadzwoń do firmy dokładnie wyjaśnia i może jak okaże sie ze moc serwera jest za mała podkręcą tobie działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam spliter typu quad i wszystko działało bez problemu. Teraz kupiłem ARIVE 102E i spliter go nie widzi, podaje napis zakodowane. Podobno można przeprogramować kartę klienta i będzie działało. Czy ktoś może wie czego użyć do przeprogramowania karty i jaki soft wgrać. Jak można to prosiłbym o link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam dekoder Pace od cyfry. Potrzebuje rozdzielić sygnał na dwa dodatkowe telewizory.

Proszę polecić mi jakiś dobry przewodowy splitter i dwa dekodery HD które bez kombinowania będą działały z splitterem oraz oczywiście z Pacem. Zależy mi aby były one możliwie najtańsze.

 

Znalazłem że najlepiej kupić diviso, ale mam teraz pytanie czy przy podłączaniu ich kablem koniecznie potrzeba czterech kabli, nie wytarcza dwa ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Temat jest raz na jakiś czas zapewne wałkowany, ale jako najświeższy użytkownik Cyfry + chciałbym zapytać o następującą rzecz.

Wraz z usługą Canal+ Kompakt otrzymałem dekoder SAGEMCOM DSI87 HD.

Czy proponowany przez użytkownika wyżej Splitter Turbo + np. Dekoder Ferguson T-55 (a dokładnie 2 sztuki - ponieważ obraz chciałbym rozdzielić na dwa dodatkowe telewizory) będzie wystarczający?

 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź :)

 

Pozdrawiam wszystkich

szysiek83

 

PS. Czy aby oprócz splittera oraz dwóch dekoderów (wspomniany Ferguson T-55) potrzebuję zainwestować w konwerter/y? Obecnie mam jak się nie mylę podwójny konwerter na satelicie.

 

Pozdr

szysiek83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...