Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Splitter przewodowy razem z dwiema kartami (uniwersalnymi lub turbo) kosztuje od 120 zł do 160 zł, do tego dochodzi jeszcze zakup kabla telefonicznego.

Natomiast splitter bezprzewodowy jest trochę droższy, jego ceny kształtują się na poziomie 400-440 zł.

Jeśli mogę Ci doradzić, to poszukaj sprzedawcy lub sklepu internetowego w swojej okolicy. W przypadku jakiejś awarii, będzie łatwiejszy kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz kupował, kup od razu kabel telefoniczny i poproś aby Ci go odpowiednio zarobili; ja miałam z tym problem bo mimo użycia specjalnej zaciskarki, kabel nie funkcjonował, więc "molestowałam" sprzedawcę tak długo,aż zrobił mi kable jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję teraz Rflink 100 - i działa jak należy z PVR HD Philipsa. jest problem na fergusonie PVR 9000 ale przycinanie to reguła na tym dekoderze. nie jest to wina splittera.

na razie użytkuję go w poziomie (przez dwie ściany - ok 15 m) i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców, Posiadam echostara 717 z polsatu i za niedługo będę miał arrivę combo, chciałbym abyście mi polecili jaki splitter kupić aby na arrivie odbierać zarówno polsat i canal +, a także jak to zrobić aby rodzice na echostarze 717 odbierali polsat a także jeśli to możliwe i canal +. A także ile musi być kabli na każdy z dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz jaśniej bo polsat to sam polsat czy jakiś pakiet polsatu, bo jak sam to z dvb-t na combo odbierzesz a jak masz pakiet to na splitterze ci nie pójdzie bo polsat robi pary - karta+tuner albo karta+CAM a co do kabli to jakich kabli, z anteny, od splittera przewodowego czy od czego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę bo nie wiem, czy aż tak nie wyraźnie piszę. Posiadam polsat (familijny relax mix) na echostarze 717 i za nie długo fergusona arrivę combo, na której chciałbym odbierać posiadaną już cyfrę, pakiet prestiżowy. Chcialbym dać do jednego pokoju echostara 717 a do drugiego fergusona arrivę. Zależy mi na odbiorze na każdym z dekoderów i polsatu i cyfry. Czy jest taka mozliwość, jeśli jest to proszę o dokładne wskazówki. Jesli bedzie potrzeba wymiany dekodera echostara 717 na inny, to jestem na to przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z echostarem to nie zadziała. Musisz kupić odbiornik gdzie jednocześnie będziesz mógł włożyć CAM z kartą CP i kartę splitera C+. CP nie podzielisz na spiterze więc zapomnij. Ludzie robią takie fikołki ale zazwyczaj mieszają karte C+ z TNK co da się tanio zrobić. Pamiętaj, że jednoczesne korzystanie z jednej karty do obsługi więcej niż jednego decodera jest łamaniem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Chaos za podpowiedź, w ogóle to nie orientuję się w tych tematach. A jeszcze takie kolejne pytanko. Ok, jak już będę miał takie dwa tunery, które posiadają mozliwość włożenia CAM z kartą CP i kartę splittera C+, to co dalej mam zrobić, 1 czy dwa splittery bezprzewodowe mam kupić, na każdy tuner osobno, czy jeden wystarczy, a ten CAM na Polsat?. To jaki i gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, tomcio123

A przejrzałeś Ty cały ten temat? Potrzebujesz jeden spitter i dwie karty klienckie. Kupując splitter zorientuj się, czy załączone karty będą dobrze współpracowały z Twoimi tunerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielisz również TNK. nie da się podzielić polsatu bo jest on sparowany z tunerem. Proponuje proste rozwiązanie "video sender" za ok. 80 pln i można przesyłać bezprzewodowo sygnał do drugiego pokoju i zmieniać kanały na tunerze oryginalnym. Video sender potrafi "przenosić" sygnał z pilota. Oczywiście w drugim pokoju oglądasz to samo co w pierwszym ale możesz zmieniać kanały. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko stosowanie dwóch splitterów nie ma uzasadnienia ekonomicznego w przypadku c+ i tnk bo za cały rok za tnk płacąc z góry wybulisz tylko 120 zł

a splitter bezprzewodowy w sklepie ponad 400-450 zł z dwoma kartami a za taką kasę masz tnk opłacone na ponad 3 lata lepiej zainwestować w fajny tuner a kto wie jak się zmieni wszystko przez te 3 lata, w technice satelitarnej to będą prawie 2 epoki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :smile:

SZukam dobrego i w miare taniego splittera do C+. Znalazlem pare na allegro i chcialem poprosic o rade ktory wybrac.

Dekodery jakie posiadam to: Strong SRT 6880 oraz PIONEER

Ktory z tych 2 splitterow lepiej wziasc do tych dekodero?? :

http://allegro.pl/item692654818_new_spl ... wykla.html

lub

http://allegro.pl/item699379296_splitte ... centa.html

Czekam na wasze rady, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąc ten droższy za 129 bo ma oprócz zwykłej karty klienckiej także kartę turbo a będzie ona niezbędna do działania przy Strongach (i prawie wszystkich innych tunerach). Karta klienta obsługuje tylko Pioneery, stare powizyjne Philipsy i coś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba splittery mają taką samą elektronikę opartą na kontrolerze PIC, różnią się tylko zewnętrzną obudową,więc obrazkami nie kieruj się przy wyborze. Jako karty klienta mają być karty Turbo,nie uniwersalne czy standard.

Wybierz taki nie droższy niż za 120 zł , poszukaj też sklepu lub sprzedawcy, który ma siedzibę blisko Twojego miejsca zamieszkania. Przyda się w razie jakiś reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...