Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest możliwość zrobienia w ustawieniach opcji wyboru wejścia USB (przód,tył)które by było aktywne przy podłączeniu dysków do obu gniazd...

W menu -> nagrywanie -> informacje o dysku -> góra/dół wybierz dysk a następnie -> niebieski przycisk "ustaw DVR" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory soft jest najlepszy do Arivy 220E? Mam kilka problemow z tym dekoderem. U mnie po nacisnieciu przycisku stop telewizor przechodzi z HDMI do trybu analog. Musze wziac pilot od telewizora i spowrotem przejsc do trybu HDMI. Mozecie sprawdzic czy u Was jest tak samo? Odnosnie nagrywania, w instrukcji czytalem, ze jak sie nagrywa na kanalach niekodowanych to mozna przejsc w czasie nagrywania na inny kanal niekodowany. U mnie po kazdej probie zmiany kanalu jest info, ze nagrywanie zostanie zakonczone i czy chce kontynuuowac. W ustawieniach PVR mam, ze po skonczeniu nagrywania dekoder ma zostac wylaczony - nic takiego sie nie dzieje. Czy to w probie timerow czy po prostu po nacisnieciu rec i ustawieniu czasu dekoder sie po skonczeniu nagrywania nie wylacza. W przypadku funkcji timeshifting jak sobie cofne obraz to w jaki sposob mam wrocic do odbioru na zywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo, nagrywanie i przejście na inny kanał oraz naciśnięcie klawisza "STOP" przy funkcji sterowania przez HDMI, dodam jeszcze, że podczas wychodzenia z WEBRADIA potrafi się zawiesić po naciśnięciu klawisza "STOP" lub "EXIT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze jeszcze sytuacje przy ustawieniu funkcji timeru i przelaczeniu dekodera w standby. Dekoder wlacza sie, nagrywa i wylacza = wszystko ok z tym, ze dodatkowo wlacza tv i go nie wylacza po skonczeniu nagrywania (nie powinien wlaczac tv). Nie wiem jakim cudem sie to dzieje, bo jak wlaczam normalnie dekoder, to nie wlacza on tv. Natomiast przy wylaczeniu tv wylacza on tez dekoder - ta funkcja jak najbardziej na plus.

 

No i czasami obraz sie nagra normalnie, a czasami jest tylko czarny obraz i nie ma ani dzwieku ani obrazu. Od czego to zalezy? Nagrywalem na Eurosporcie HD 22 min byl czarny obraz, zaraz po tym nagralem 7 minut i jest wszystko ok. Timeshifting chodzi dobrze caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brain- Dzięki o to mi chodziło, ale nikt o tym nie wiedział ?

Mam jeszcze jedno pytanie na tym samym kablu mam jeszcze astrę jak skonfigurować żeby działało nawet sygnału nie mam.

ustawić astra1 czy astra2 czy astra3 no i w dalszych ustawieniach tez nie wiem.

Sygnał na pewno na kablu jest bo miałem nkę i normalnie astra chodziła.

I jeszcze jedno czy moduł Viaccess i moduł Conax będą w nim działać albo może czy są jakieś co nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze... - no już, już chciałem kupić ten 202e, ale jak przeczytałem ten wątek, to mi się odechciało.

Miałem parę Ferdków, ale ostatni 8900 mnie tak zniechęcił (bo nagrywał jak miał ochotę, ale co 2-gie nagranie się zawieszał i tyle, a serwis miał to w jednym ciemnym miejscu - i na 100% była to wina sprzętu a nie dysku, obudowy dysku itp.), że kupiłem Globo HD S1, z którego jestem zadowolony.

Teraz kupiłem X110p i... jestem średnio zadowolony: trochę wolny ten sprzęt jest: wolno kanały przełącza (karta Cyfra+).

No i myślałem z powrotem nad jakimś Ferdkiem, bo na 9600 też ludziska bardzo narzekają, że się wiesza. Z Mantą jest dwuznacznie: jedni pieją z zachwytu, a drugim się dziwne rzeczy dzieją - widać kontroli jakości ta firma nie posiada.

No i jestem w kropce :(

Poradźcie czy brać tego 202e czy coś innego - naziemna dodatkowo może być, ale nie musi. Musi czytać kartę Cyfry, nagrywać, być w miarę szybki - no i stabiliny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak skonfigurować żeby działało nawet sygnału nie mam.

ustawić astra1 czy astra2 czy astra3 no i w dalszych ustawieniach tez nie wiem.

 

Standardowo większość instalatorów ustawia antenę tak:

Hotbird E 13.0 DiSEqC 1.0 port 1

Astra 1 E 19.2 DiSEqC 1.0 port 2

Powinno Ci zadziałać.

 

... czy moduł Viaccess i moduł Conax

:idea: mam moduł Conax TechniCrypt CX z kartą MTV Unlimited - dziła bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za te pieniądze to warto szybko chodzi można odtwarzać pliki mkv jak dla mnie brakuje tylko drugiego wejścia antenowego by oglądać co innego i nagrywać co innego.

Ale nie wiem czy ferguson coś takiego zrobi.

Jeżeli masz kasę około 800 zł to najlepszy moim zdaniem jest Ferguson Ariva @Link TT .

Ja jak uzbieram kasę to będzie mój następny zakup. @brain- dzięki ide testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze warto. Moze kiedys poprawia soft. A moze cos takiego?

http://golden-interstar.pl/produkt.php?id=494

 

Probowalem podlaczyc dysk i skorzystac z odtwarzacza wbudowanego w Arive i niestety kolejne problemy. Jezeli wlacze film w formacie mkv, to jest obraz calkiem dobrej jakosci, ale nie ma dzwieku. Jak wlacze serial w formacie avi, to jest glos, ale nie ma napisow. Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 202e odtwarzała mi wszystkie MKV jakie miałem bez problemu. Czy to było 480p, 720p oraz 1080p. Może masz jakiś nietypowy format dźwięku w tym pliku. Co do napisów na pewno nie czyta srt. Z tego co pamiętam to chyba tylko txt, ale też nie jestem pewien, bo sam nie sprawdzałem. Niby mały minus, ale zawsze ostatecznie można napisy ''scalić'' z filmem. :wink: Osobiście uważam, że ten odtwarzać się bardzo przydaje i sprawdza, zwłaszcza jeżeli ktoś nie ma takiej funkcji w TV, tylko posiada jakiś starszy model HD ready.

Jaką macie datę produkcji? :>

Mój jest 12 wrzesień i jestem z niego bardzo zadowolony. Zmieniłem tylko softa na nowego i tyle. Jedynie jak zabrałem go na święta do Babci, to były te poszarpane kontury postaci, o których tu wspominano, u mnie przez hdmi czegoś takiego nie było (Babcia ma starego dobrego crt sony 32, więc był podłączony przez euro). Wszedłem w ustawienia i zmieniłem na RGB z tego co pamiętam i pomogło.

Też myślę, że za te 280zł było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Ariva 202E posiada slot na standardowe moduły CI. Nie obsługuje CI+, więc nowe moduły CYFRY+, działające właśnie w standardzie CI+, nie będą współpracować z tym tunerem. Chyba, że CYFRA+ wprowadzi w tych modułach tryb Legacy, jak to jest obecnie w modułach nCAM HD z "n'ki" albo wypuści, równolegle z tymi CI+, dodatkową serię modułów, które będą działać w standardowych slotach CI. Ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. :(

No, chyba że Ferguson wypuści jakąś aktualizację oprogramowania wprowadzającą w Arivie 202E obsługę standardu CI+, ale nie wiem, czy takie coś jest w ogóle możliwe... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba napisać do pomocy technicznej , ja zadałem pytanie "Z jakimi modułami CI współpracuje ferguson Ariva 202E (Moduł Conax , Moduł Viaccess ,Seca-MediaGuard). Czy są moduły których nie obsługuje."

I otrzymałem odpowiedz "Wszystkie zgodne ze standardem CI."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor m3606 ma możliwość obsługi CI+ tylko czy sloty w arivach będą mogły je obsługiwać po zmianie softu

Wybaczcie może trochę laickie pytanie, ale czy slot na moduł CI różni się fizycznie od tego na moduł CI+? Są jakieś rożnice np. w ilości styków czy coś? Wydaje mi się, że moduły CI i CI+ fizycznie są identyczne, a różnice są chyba tylko w ich sofcie. Bo przecież moduł nCAM HD też jest de facto modułem CI+, ale z trybem Legacy i działa on ponoć prawidłowo w slocie CI Arivy 202E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...